Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   873 / 1271
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
A távon az a Tune+ lenne ugy hogy az nem jó. Mert azzal felviszed.
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Igazából van egy RC403-as univerzális távom ami elég sok mindent visz rajta, de persze menübe nem tudok bele menni. Az se baj hogy a tv-n kell gombokat többet is nyomni kellene.
(#) batukan hozzászólása Szept 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Adott egy Panasonic 63cm tévé,ami úgy indul, hogy a fényereje nagyon sötét,de melegedésre jó lesz egy 15-20 perc üzem után.A fókusz is homályos nagyon,de ha állítok rajta akkor tökéletes lesz viszont ahogy melegszik a készülék ez is elmászik és mindig utána kell állítani.A végén jól beáll minden a helyes értékre illetve majdnem , mert a fókusz az egyik végállásba áll meg igaz egy kicsit még itt is lehetne élesíteni de már nem lehet!Persze ez a procedúra kb fél óra mire nézhető lesz a képe. A másik hiba amikor üzem meleg már a tv akkor a tetején színes vékony csíkok láthatok ezt sem tudom mitől lehetnek kondi okozhat ilyet?Szeretném a segítségeteket kérni ez ügybe, hogy merre kellene kutakodnom a hibája után? Üdv!
(#) eyess válasza batukan hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Eltérítő fokozatnál keresd a hibát.
(#) fakezű válasza eyess hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Szia

Olvastad a tegnapi válaszom arról, hogy milyen feszültség értékeket mértem azokon a pontokon amiket megjelöltél?
Azok alapján esetleg a következő lépés?
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
A +33 volt os kört kell megnézni ott lesz valami árulás.
(#) batukan hozzászólása Szept 13, 2013 /
 
Pontosan mire gondolsz az eltérítő fokozatnál, a tekercsre a képcső nyakán?Tudom mi micsoda a tévébe, de ha kicsit bővebben kifejtenéd akkor jobban érteném és megköszönném!
(#) fakezű válasza eyess hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Köszönöm.
De esetleg ennél egy kicsit konkrétabban?
A 33V-os körön az R609, R610, C606, ZD601 alkatrészeket tartalmazó részt kell érteni, vagy még más is beletartozik?
(#) Fantasy hozzászólása Szept 13, 2013 /
 
Üdv.
Egy videoton ts3355 típusú tv hibájával szeretnék segítséget kérni:
A készülék nem kapcsolható be a távirányítóval (a távirányító egyébként hibátlan, másik készülékkel működik) csak az előlapon levő p+ gombbal, ezután már minden funkciója működik a távirányítóval, és azzal ki is lehet kapcsolni, de ismét be már nem. A hálózati főkapcsolóval, ha ki és visszakapcsolom nem jelentkezik az a szokásos rövid indulás( nem indul a sorvégfokozat egy pillanatra, mint ahogy szokott), a led kijelzőn sem jelenik meg pr jelzés, hanem azonnal világít a piros pont. Ha tud valaki segíteni, előre is köszönöm.
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Mielőbb a tápot kell rendbe tenni , de megjelöltem neked a rajzon , ami még fontos , és kérdőjellel azokat az alkatrészeket ami hibája okozhatja ezt.
Egyébként a táp résznél , ha esik , ha fúj mindig meg kellene lennie a +33 volt nak.

11.PNG
    
(#) eyess válasza Fantasy hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Ezt az áramkört nézd át St. by +5 volt meg van e.Az U 2505 ic , és környéke stb stb stb .

TS.pdf
    
(#) fecameca válasza matyusz hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szia! A Samsungot meg merted próbálni regenerálni? Kíváncsi lennék az eredményre. Remélem nem az a hír, hogy valaminek mellé nyúltál, és elszállt. Várom a híreket.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
(#) Fantasy válasza eyess hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Előre is köszönöm a segítséget, nekiesek.
(#) batukan válasza eyess hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szia!
Segítenél kicsit, hogy pontosan mit keressek kondít ami nem jó vagy ic-t?? vagy mire gondoltál az eltérítő fokozatba?
Üdv!
(#) eyess válasza batukan hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
A sorrend jó amit írtál.Ha minden feszültség rendben van ott , akkor az alkatrészek kimérése a következő.Szakadt , vagy esetleg megnyúlt ellenállást , kondenzátor ami elvesztette értékét , vagy kiszáradt , és így tovább .Mérni mérni mérni kézzel fogható dolog kell , hogy tovább tudjunk lépni.
(#) batukan válasza eyess hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet elindulok akkor ezen a nyomon és ha van fejlemény szólok!
Üdv!
(#) gabesz1987 hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
heló volna egy olyan kérdésem hogy van egy 72 cm es orion crt tévém és bekapcsolás után 3 pec múlva ki kapcsol majd viszakapcsolja magát és ezt ismételgeti van mikor 5 percig jó utána megint ki kapcsol majd megint vissza van mikor 10 masodpercenként csinálja
(#) kadarist válasza gabesz1987 hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szia!
A forrasztásokat kellene alaposan átnézni!
(#) gabesz1987 hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
nem látok sehol elváltozást nem lehet esetleg valamejik kondi vagy valami más nem okozhatja ezt a hibát ?
(#) Pongó hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy samsung cw-25m064v tv melynek a teteje és az alja a képnek egy 5-10cm rel összébb van húzódva és vízszintesen pedig ki van tolódva a képcső méretéből, ill.a képcső szélénél párna torzítás jelentkezik.Mi a fene baja lehet?
Köszönöm mielőbbi segítségeteket!
(#) eyess válasza gabesz1987 hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Az a helyzet , hogy így kívülről ez nem fog kiderülni .Sok miden miatt lehet ilyesmi.Ehhez mérni kellene mivel nincs konkrétum addig nem is tudunk elindulni semerre sem.
(#) braunv válasza abdulka hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Az mit jelent hogy nem jól működik ! Egyébként helyettesíthetők egymással csak szervizmenüben után állítást igényel!
Üdv!
(#) gabesz1987 válasza eyess hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
a forrasztásoknál nincs semmi probléma ez biztos mik lennének a további teendők
(#) eyess válasza Pongó hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
H/V kört kell tüzetesen kimérni.
(#) rjani01 hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Sziasztok!Próbálok rájönni egy crt tv hibájára,de egyedül nem megy.A tv nem ad életjelet,viszont amikor bekapcsolom a fökapcsolot,akkor erösen sipol egy nagy kondenzátor.Kicseréltem,de a másikkal is sipolt a kondi,vagy valami nem tudom.Amikor kondi nélkül bedugtam akkor nem sipolt,tehát ezért gondolom,hogy a kondi sipol.
(#) kadarist válasza rjani01 hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szia!
Kondenzátor nélkül nem indítgatunk tévét, mert még nagyobb bajt lehet ezzel csinálni! Abban biztos lehetsz, hogy nem a kondenzátor sípol, hanem a mellette lévő trafó és azért, mert túl van terhelve a kimenete. Mi a tévé típusa?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
(#) rjani01 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
A tv típusa: c2911-am plat,és a benne lévö nyákra is ez van irva.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
(#) kadarist válasza rjani01 hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
A sorvégtranzisztort nézd meg, hogy nem-e zárlatos a kollektor-emittere között. Ehhez még ki sem kell venni a helyéről.
(#) matyusz válasza fecameca hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Bocsánat, hogy nem írtam, de igazából csak most jutottam oda, hogy itthon is vagyok meg hozzá is tudok nyúlni. Megmértem C503-on (3kV-os) a feszt 210V körül mozog.
Kérdéseim: A 3 színnek az előtétjét vegyem ki és csak a mA mérővel kell sorba tenni a testtel (a szín katódokat)? (Tehát a szín előtét ellenállása nem kell gondolom). A G1 lábát a cső panelen teljesen fel kell szabadítanom és a C503-ról (G2) kell egy ellenállással hozni a feszt G1 lábra közvetlenül?
Elnézést a kérdésekért, de nem szeretnék semmit elrontani ezért inkább megkérdezem 2-3x mint, hogy hülyeséget csináljak. Ha úgy van ahogy írtam akkor elméletileg megértettem a dolgot. Nagyon szépen köszönöm neked a fáradtságos részletes érthető leírást Ha így van, akkor mekkora ellenállással kéne kezdenem?
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Most visszább olvastam az első hozzászólásodra és lehet, hogy rosszul értettem. Most úgy értelmezem, hogy a G2-ről kell adni a feszt egy ellenálláson és egy mA mérőn keresztül a G1-re közvetlen, előtte persze fel kell szabadítani a G1 lábat teljesen. A kezelni kívánt szín katód lábát pedig közvetlen a testre kell kötni. Már csak az a kérdés, hogy melyik a G1? Bocsánat a sok kérdésért.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
Következő: »»   873 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem