Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   874 / 1273
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Még egyszer elolvastam a hsz-t már megvan a G1 is, D501, R504, C504-es kör.
(#) abdulka válasza braunv hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szia!
A kép 3/4 részénél, vízszintesen kb 10 cm széles sávban, fentről lefelé halványodó, vékony fekete csíkok láthatók mióta az eredeti STV9306A jelű IC egy "A" nélkülivel lett helyettesítve.
Az eladó is ragaszkodott a helyettesíthetőséghez de közben utánajárt a dolognak, és ő is arra jutott hogy az adott modellnél (Orion T 2835S STX-Silver, Grundig belsővel) ez nem járható út ezért keresett egy jót és cseréli a korábban küldöttet.
Egyébként én egy az orionnál tanult szerelő véleménye alapján modtam hogy nem jól működik, és ITT is megerősítették ezt a véleményt.

Üdv!
(#) Pongó hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Van benne egy LA7845-ös IC melynek a 6-os(+16,5) ill az 1-es lábra (-16,5V) feszültség van megadva de én ehelyett 17,5V ot tudtam mérni, lehet ez probléma?
(#) rjani01 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Az összes tranzisztort átnéztem ami a nagyfesztrafó környékén van,és egyik sem mutat zárlatot.Van valami más ötlet hogy ilyenkor mi lehet zárlatos,ami a pufferkondi sipolását okozza?
(#) gtk válasza rjani01 hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Es nem melegedik ott erosen egy nagyobb teljesitmenyu ellenallas? lehet athuzva a sorveg trafo is, ha nagy a terheles a tapra nezve, de ilyenkor rovidbe szokott menni a sorvegtrafot hajto tranzisztor is.
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Nem a kondi sípol, ezt hidd el! Mérjél feszültségeket a tápegység kimenetén, a sortranzisztor kollektorán stb.
(#) matyusz hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Szerintetek nagy befolyással lenne a Philips TVm-nél a 680µF-os kondi helyett 1000µF-os kondit tenni, mert nem kaptam 680µF-os 50V os elkót. Szerintem nem nagy gond mert táp részben van, de hátha tévedek és kijavítotok
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
En elhiszem, es mernek is, ha nalam lenne a TV :]
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Ha elfér, akkor mehet.
(#) gtk válasza matyusz hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szerintem mehet 1000 uF.
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Bocs, nem neked szólt!
(#) doni82 hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit.Volva egy címben szereplő problémára keresek meg oldást.Előre is köszönöm a választ.
A topic címe: SHARP 28hw-57e homájos csíkos piros kép a tv-n -volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
(#) szaky33 hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Az lenne a problémám,hogy van egy Samsung PS43D450A2WXXC Plazma tv-m,2 napja csinál olyat,hogy elmegy a kép de a hang megy tovább.Kikapcsolom várok egy kicsit kb 5 percet.Visszakapcsolom és megy rendesen.Van amikor 5 percenként elmegy a kép,de van mikor megy fél napot.A gari múlt hónapban lejárt,peh.Tudna valaki segiteni,hogy mi lehet a probléma és,hogy mit tudnék csinálni vele.Válaszokat előre is köszönöm.
(#) HurKaa hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Orion t2835 stx TV-m, Orion PT90A sasszé van benne. A probléma az, hogy a kép vízszintesen összébb ment. Előző baja az volt, hogy a sorvég tranzisztor után lévő 2n2-os kondi (CD03 a rajzon) porrá égett. Kicseréltem és működött. Egy év után visszahozták ugyan ezzel a gonddal. Most viszont elnéztem és 470nF-os kondit tettem be és úgy kapcsoltam be, de persze semmi nem történt. Mikor észrevettem a hibát, kicseréltem, de azóta ilyen a kép.
Mi a probléma?
(#) 1984white válasza HurKaa hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szia!
A trapéz poti szerintem halott lesz. Azt nézd meg először. Belefutottam már ilyen hibába.
(#) kadarist válasza HurKaa hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szia!
Ha STV9306 a fügőleges eltérítője, akkor valószínű, hogy tönkrement az EW kimenete, vagy zárlatos lett a DD22. De persze nézd át a két modulátor diódát a sortranyó kollektorán is.Ebben nincs potméter.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
(#) HurKaa válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
A két dióda rendben van. A DD22-es, ha panelban van rövidzárlat, de ha kiveszem működik. STV9306 van benne.
(#) kadarist válasza HurKaa hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Most mi működik?
(#) HurKaa válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Működik a két modulátor dióda és a DD22-es is rendben van. Csak rövidzárat jelez, ha akkor mérem, amikor a panelben van.
(#) kadarist válasza HurKaa hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Ebből az eredményből mit szűrsz le?
(#) HurKaa válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Hogy vehetek egy új STV9306-ot.
(#) kadarist válasza HurKaa hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Úgy nagyjából nekem is ez a véleményem
(#) HurKaa válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget! Valahonnan próbálok szerezni.
(#) fecameca válasza matyusz hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Üdv! Kiszámoltam, olyan 4-5 kiloohm körüli ellenállás elég kezdésnek. Ha így nem éri el a 20 mA-t , akkor felezheted az értékét. A műszert igaz, először a G1-re írtam, de másodjára gondolkoztam, éna katód és a test közé szoktam, úgy könnyebb odaérinteni,lletve levenni, ha netán baj van (sok az áram?). Az ellenállásokat azért szoktam kivenni, mert félek, hogy az elektronika azokon keresztül esetleg kaphat valamit, amitől tönkremegy. A testtől nem, de ha áthúz a képcsőben a g2, jobb vigyázni. inkább forrasszd ki őket addig. Kicsit több munka, de akkor biztos nem kap az elektronika olyat, amitől tönkremegy, ha kikötsz mindent. Lehetne csak a képcsőre kötni a dolgokat, de egy másik foglalat nélkül bajos, és még több munka lenne cak úgy vele.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
(#) matyusz válasza fecameca hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szép estét! Akkor minden marad a szín katód ellenállásain és a G1 köri alkatrészeken kívül? (Ezeket kibontom) Akkor a szín katód (adott kezelt szín) és a test között mA mérő és a G1 lábra közvetlen adom a feszt a G2-ről egy 4-5k ohm os ellenálláson keresztül igaz? Nagyon szépen köszönök mindent!
(#) matyusz válasza fecameca hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Még az ezelőtti hsz-emen kívül annyi, hogy sorrend az nem számít? Gondolok arra, hogy először állítsak össze mindent és csak utána kapcsoljam be a tv-t vagy van esetleg sorrend, hogy érdemes csinálni? Holnap már serényen nekilátnék, ha mindenben biztos vagyok
(#) sferike hozzászólása Szept 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Colortac lt20c tv -m furcsa jelenségeket produkál: Menü helyén csak egy nagy kékség látható, jobb felső sarokban, ahol kiírja acsatorna számát, értelmetlen kriksz-krakszok vannak.

Tud valaki segíteni? Előre is köszi! ferixa
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2013
(#) matyusz válasza sferike hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Ha maga a kép az jó, csak az ilyen szöveg a kriksz-kraksz és ha van benne eeprom én arra gyanakodnék, hogy annak a tartalma sérült. Ja és az kimaradt az írásodból, hogy ez egy LCD tv lenne igaz?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2013
(#) doni82 hozzászólása Szept 16, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit.Van egy sharp tv-m.A jelenség amit produkál,a következő.Bekapcsolom,hang van kép isvan,de homájos és vízszintes csíkos és piros de viszont a műsort látni.Remélem tudtok segítenielőreis köszönöm.
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Szia!
Tönkrement a piros videó végfokozat a képcsőpanelen. Mi a készülék típusa?
Következő: »»   874 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem