Fórum témák
» Több friss téma |
Javasolom tanulmányozd ezt a munkámat. LM3875-tel is működnie kell.
Akkor ezen nekem csak a lábkiosztáshoz kell igazítanom a kapcsolást igaz? Vagy kell mást is cserélni benne?
Nem akarok én ennyire értetlenkedni, de inkább megkérdezem mintsem plussz költséget okozzak magamnak
Pontosan, a C3, C4, R4 az ami felesleges az LM3875-öz.
Több erősítőnél is alkalmaztam már ezt a mesterségesen létrehozott földpontot, rendkívül zajtalan működést eredményez. A puszta próba kedvéért is érdemes egy ilyet fabrikálni.
Megcsináltam, még egy ellenőrzést kérnék. Ha jó akkor holnap be is vásárolok hozzá.
Még lehetne finomítani, ez azonban az alkatrészeket nem érinti.
Ahogy időm engedi, készítek egy elrendezési javaslatot.
Kicsit finomítottam rajta, most Te nézd át!
Nagyon köszönöm ezt a finomított változatot Egy kicsit sokkal rendezettebb mint az enyém (majd belejövök előbb-utóbb), viszont van rajta egy ellenállás-kondenzátor a kimenetről a testre (com) kötve. Azok milyen értékeket képviselnek? Vagy csak a gerjedés ellen Boucherot-cella (pl:10ohm-100n)?
Nem bírtam ellenállni a kísértésnek, hogy rajzoljak egyet
Igen, a Boucherot-cellának készítettem helyet, bár jobban szeretem a hangsugárzó-csatlakozóra kötni, hogy a rajta folyó áram minél távolabb essen a jelföldtől. Most a lebegő testpontnál ennek aligha van jelentősége
Szóval bármilyen kondit betehetek? Lesz jótékony hatása?
A bármilyen helyett inkább tegyél fémezett poliészter pl. siemens, remix, wima, ha nagyon jót akarsz akkor Bennic xpp vagy Wima mkp kondit. Ezt kondit az ic tápkivezetésére kell közvetlen kapcsolni, ne legyen hurkolva lehetőleg.
Egyféle képen lehet ezt értelmezni, mégpedig: az ic két tápvezetéke kikerüli a kondit és külön szálon viszed az ic-hez a kondi lábait.
És hogy kössek egy több mint 4cm lábtávolságú kondit közvetlenül az IC táplábaira, amikor az max 1cm-re van egymástól?
Nem értem a kérdésed, mi köze van a lábtávolságoknak ahhoz, hogy a kondit az ic lábaihoz huzalozod be. Itt csupán arról van szó, kerülni kell a kondenzátor felfűzését lehetőleg, amennyire a topológia engedi. Azt is írtam korábban, ezeket az ic-s erősítőket korrektül csak két oldalas nyákra lehet megépíteni, pont e miatt.
A lényeg az, hogy a kondi 2 kivezetése egyből az IC táp padjére menjen. Ne az oda menő vezetékre valahol a táp pad előtt.
A 4cm lábtávolságú (max. 100nF-os) kondik, nem éppen táphidegítésre valók.
Ha megfigyeled, egyre gyakrabban használnak felületszerelt hidegítőkondikat, az IC táplábakhoz forrasztva, a tradicionális NY.Á.K.-nél is.
Vettem ilyet 1µF-ban, remélem jó lesz, pont átéri az IC táplábait: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2013
Végül csak megszültem a kapcsolást
Megépítve, szépen is szól, egy gramm búgás sincs. Viszont letekert potinál a kimenetre mérve kapok -120mV DC feszültséget. Ez hogy ilyen sok és hogy mínusz? Érdekességképpen, ha a hangszórókimenetet nem a hangszórókimenet földjéhez képest mérem, hanem az RCA jelföldjéhez képest, akkor 3-4mV DC van csak, és pluszban. Kimenet testpontja a csillagpont, pufferek közös lábainak a közepe. Nem invertáló kapcsolás, 680/22k, szokásos felállás. A bemeneti kondi után sorban van egy 680ohm, azzal párhuzamban pedig 50k a földre. A poti is 50k. Ja, és jó nagyot pattannak a hangszórók kikapcsoláskor. A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2013
Kicsit különös a120mV offset, ez nem természetes ennél az ic-nél, de talán még elmegy. Az viszont teljesen érthetetlen, hogy a jelföldhöz képest plusz 4mV a kimet polaritása ami egyébként mínusz 120mV. Az akkor lenne lehetséges, ha durván 124mV feszültség esne a hangszóró GND vezetékén, ahhoz viszont óriási áramnak kellene DC-ben kifolynia... (Gondolom terhelve mérted?) A jelföld vezetéken ugye nem lehet feszültségesés, helyes szerelés (szigetelés) esetén. Én megnézném a műszert nincs e polaritás hibája esetleg...
A kikapcsoláskor a pattanás természetes, relés áramkör kell hozzá.
Sziasztok!
Megépítettem az LM4780-as ic-vel a nem invertáló, mono (parallel kapcsolású) változatot. Bár ez már a 2.0 -ás változat és szívás is volt vele bőven, ez most működik szépen, és a hangja is tökéletes... Még nem hasonlítottam össze az 3875, de szerintem jobb, nagyobb felbontású, részletezőbb. Aki minőségi gainclone-t akar építeni annak tökéletes választás... Néhány kép a cuccról:
Üdv!
Ez nagyon szép lett, én sokáig próbálkoztam ezzel az Ic-vel, de nem jutottam előre vele. Próbáltam többféle nyákot, némelyik szólt de halkan, némelyik egyáltalán nem. Ha esetleg publikus lesz a nyákterved, szívesen megpróbálnám, ic még van bőven.
Nagyon kényes az ic, de nem adom fel a fejlesztéseket. Csinálni akarok 2db ic-ből egy mono csatornát, ami ic-nként parallel, de a kettő egymáshoz képest hídban fog menni, és egymás "hibáit" javítják...
Nagyon jó! Az enyémről találtam egy elmosódott képet a telefonban, ez még a prototípus. Invertáló LM4780, előtte opampok, DC servo, stb...
Gratula szintén. Neked nem gerjedt, pláne invertáló módban? Ha nincs a bemenet 10-12K lezárva kelhetetlen...
Szia! Összedobtam egy rajzot. Ha az 1+R3/R2 tudja a zárthurkú erősítés peremfeltételét, akkor nem gerjed nyitott bemenettel.
Szia!
Mindkét üzemben kipróbáltam az ic-t, és mindkét üzemben nagyon gerjedékeny. Majd vissza térek később az invertáló üzemhez, csak valami probléma lehetett a nyákkal és az egyik kimenet kiült tápfeszre, míg a másik meg szól. Az biztos, egyik National ic sem volt ennyi problémás, a hangja viszont mindenért kárpótol. A legjobb amivel eddig találkoztam.
Még nem állt módomban mélyremenően kisérletezni vele, mivel nincs hozzá való trafóm.
Lehet nem elég kifinomult a hallásom, az invertáló és a neminvertáló meghajtás hangja között a világon semmi különbséget nem találok.
A neminvertáló meghajtás nálam akkor oszcillál ha NYÁK vezetőtávolság, vagy kábelezés miatt a kimenet visszahat a bemenetre. Az invertálóról az előbb írtam, kapcsolása válogatja, 10dB alá azért nem mennék a nyitott bemenetnél kialakuló zárthurkú erősítéssel. Amit rajzoltam, annál talán kedvezőbb a bemeneti impedancia alakulása. |
Bejelentkezés
Hirdetés |