Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 75
(#) reloop válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 25, 2013 / 1
 
Próbálok rájönni a táp hogyan is van megoldva. Csatornánként független? Mekkorák a pufferkondik?
A clip-LED-eket hosszabbítsd ki az elejére, hasznos eszköz bulizáskor
A ventilátor elég hatékonyan hűti a bordákat?
A sikeres munkához természetes gratulálok!
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Igen, a táp csatornánként független! Szóval 2*26V-ot ad le 2-szer! Hiába kicsinek néz ki de 500W a max teljesítménye! A puffer kondik 50V 2200uf, csatornánként 4db, később teszek bele többet! A LED kihosszabítása is készül, van is neki eredeti helye és LED-je az előlapon, csak a nagy összeszerelés közben elszóródott! A borda jól hűtődik, belűlről kifelé húzza a levegőt a venti, és a tetején pont jó helyen vannak a szellőzők ahol beáramlik a hideg levegő a bordákra és a trafóra!

Köszönöm a gratulációt!
(#) reloop válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 25, 2013 / 1
 
A puffer nagyjából megfelel. Ha még mindig tapasztalsz búgást, akkor nézd meg ezt a huzalozási rajzot!
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Igen sajna még búg! Az előerősítő! Mondhatni elég régi darab, vagy 30 éves! Ő külön, egy 2*13V os trafóról megy! A trafók földjei össze vannak kötve! Huzalozással nem lehet baj, mert mikor lekötöttem a nagy trafót és csak az előerősítő kapott áramot, a kimenetére rákötöttem egy fülhalgatót és úgy is búgott! Ezzel kiszűrtem hogy nem a két trafó vagy a végfok panelek zavarnak e neki!
Kicseréltem az elektrolitkondikat benne, az összes forrasztási pontot átforrasztottam! Egy kicsit javúlt! Arra gondolok hogy valahol ahol nem veszem észre az idő megette a valamelyik vezetőt és ezért van a búgás! Mintha valahol nem lenne rendesen leföldelve, valamelyik poti vagy alkatrész! Passz, ha lessz türelmem hozzá akkor alaposan átnézem.
(#) djseed1 hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
És itt egy videó hogy működik! Kicsit gyenge a minőség de a lényeg látszik!

https://www.youtube.com/watch?v=fXg6qQcTedE
(#) reloop válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
A hangerő a videón nem jön át, de a LED-eken látszik, hogy hajtottad rendesen
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Hát igen, nincs meg az a hatás mint élőben, de LED-ek elárúltak, hogy nem kíméltem a kicsikét! Hajtom is van ott miről! Az az érdekes hogy hatalmas a hangerő, a LED-ek szinte ordítnak annyira világít, torzítás semmi nincsen! Nagyon jó, tetszik nekem! A következő projekt a TDA7293-Paralell megépítése! Csak először gyűjtök egy kis lét rá!
(#) Spike888 hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Hali
Sokan épitettetek már TDA7293-mal végerősitőt.
Kérdéseim:
-mik a tapasztalatok hangzásvilágban terhelhetőségel kapcsolatban
-megérie hídban vagy párhuzamosan üzemeltetni
-ja és a legfontossabb a disszipációval kapcsolatban lévő észrevételek

ja és még eggy 2x36VAC ra mit ajánlanátok sima mono, híd vagy párhuzamos kapcsolást
bocsi a sok kérdésért csak konkrétumot nem nagyon láttam leirva
(#) Spike888 válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Bocsi nem 2x36VAC hanem 2x32VAC
(#) david91 válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Hali!

Én is építettem már, és ugyanakkorra tápfeszről hajtottam mint ami neked van. Tetszett a hangja: tiszta, színezetlen. Ha minőségi forrásról adsz neki jelet, és minőségi hangfalakon hallgatod, nem érhet csalódás. Ár/érték arányban verhetetlen ez az áramkör.

Érdemes kit-ben megvenni, kivéve ha kifejezetten szeretsz (és tudsz) nyákot készíteni. A hidalt verzió alig tud többet hangerőben, a párhuzamosításnak pedig akkor van értelme, ha alacsony terhelőimpedanciát akarsz rákötni.

A megfelelő hűtést természetesen igényli, de azért nem kell megijedni tőle, nem egy A-osztályú végfok.
(#) Spike888 válasza david91 hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Hali
Szerinted elég lenne 2 db nak 1 ilyen borba csak 1,5-szer nagyobba.
Ja és nem utolsósorban csillám ekkora méretben nem nagyon van helyette mit javasoltok
(#) Spike888 válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Ja és ha tudsz jó nyáktervet akkor rakd már be vagy linkeld mert magamnak fogom vasalni a nyákot előre is köszi
(#) crazybob hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem volna, hogy foglalkozott-e már valaki magas frekvenciás jel erősítésével. Pontosabban nekem egy olyan erősítőre volna szükségem ami 20kHz és 50kHz között képes az erősítésre. A bejövő jel egy jelgenerátorról érkezne, kb. 5 volt feszültséggel. A szükséges kimeneti feszültség viszont 230V lenne és egy piezzo transducert hajtana.
Nagyon örülök bármilyen véleménynek.
(#) tomiD hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
Építettem egy erősítőt 7293-al, adatlap szerint, de egyáltalán nem indul be. Semmi hang. 9, 10-es lábra 5 voltot adtam, a 4-es lábat testre, de bármilyen variációt is próbáltam, semmi.
Egy 100kohm-os potin keresztül mp3 lejátszóról hajtottam, később a pc-speaker fejhallgató kimenetéről, de semmi.
Egy másik Ic-vel a következőt csináltam, a bemenet ugyanaz maradt, a 10-es lábat + -ra kötöttem. a 9-es a levegőben lógott, 12-6-os között nem volt kondi, 4-es láb testen, nem történt semmi, aztán a 9-est is feltettem +ra, ami nem kellett volna mert felrobbant az egész.

+/- 50 V-ot kap. ( kapott )

Szóval biztos kellett volna előre mennie, csak én nem értek hozzá.
Mi lehetett a probléma????

TDA7293.pdf
    
(#) reloop válasza tomiD hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Ez a viselkedés arra az esetre jellemző amikor a NYÁK tükörképét sikerült kimaratni, vagy rosszul értelmezted az 1-es lábat
Tégy fel egy fotót!
(#) tomiD válasza reloop hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Nyák maratási problémáról szó sincs
(#) reloop válasza tomiD hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
A bekötés jó. A táplábak tövéről nem hiányozhatnak a szűrőkondenzátorok, mert menthetetlenül gerjed. Az nem tudom, hogy miért a 9-es +Ut-re kötése adta meg a kegyelemdöfést
(#) Gabó hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Alkotónak van TDA 7294-hez egytápos verziója. Esetleg ilyen van 7293-hoz is? Nem hidalt verzió érdekelne.
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Ilyenre gondolsz? A feszültségutánhúzást innen át tudod venni.
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Igen ilyenre. Akkor ezért nem találtam mert a Te műved. A fesz utánhúzást, hogy értetted?
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
A TDA7293 abban is különbözik a TDA7294-től, hogy van egy terhelés független kimenete [12] a fesz. utánhúzó kondi számára (ami a 6-os lábra megy).
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2013
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Ja, csak ennyi? Akkor lényegébe a táp rész a 7294ből, azon felüli alkatrészek a 7293tól.
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Ezt nyugodtan vasalhatod. A két tranyót és a négy ellenállást bárhol elhelyezheted
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Még annyi lenne, hogy ennek az egytáposnak mi a min-max fesz tartomány a bemeneten DC-be?
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
A bemeneten a DC aligha értelmezhető. Mire gondoltál?
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Tápra. Mert jelenleg van +-50Voltom és másik erősítőbe +-42Vom. Ugye ez simán sok, de ha az egytápos verziónak meg lehet kevés.
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Hány ohm-mal szeretnéd terhelni? A +/-50V például 8 ohm-ra megfelelő.
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Na akkor neki is állok legyártok egy példányt. Köszönöm a segítséget!
(#) Gabó válasza Gabó hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Na összetettem, igaz 1 ic-t ellőtt... Nem találtam rá magyarázatot, tesztégővel indítva, rögtön füst... stb. Szerintem gyári hibás volt az ic alapból, mert csere után azonnal indult.
De betettem egy erősítőbe, de van neki ilyen alap zúgása. Ha a bemenetet viszont rövidre zárom, nincs. Lehet a nullpotencia miatt?
(#) Gabó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
A földhurkot nem nagyon tudom elképzelni, mert csak 1 helyen van az erősítőbe földre kötve, a bemenetnél. De a lebegő földpont elhúzhatja?
Következő: »»   44 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem