Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Igaz az is jó, de én az NTC-FAN4-et építettem meg, kijelzi, hogy éppen hol jár a bordák hőmérséklete. Én is mással terveztem, de az NTC-FAN4 nagyon szimpatikus lett.
Azt értem, hogy a tranzisztort az LM35-el nyitod ki, ha eléri a 70 fokot, és vezérelsz vele egy LED-et ha eléri a 70 fokot.. De a reed relét így hogyan működteted, mi kapcsolja? Vagy?
A műszer referenciáját beállítottad 100mV-ra? Ez a kapcsolás a tápfeszből közvetlenül csinálja a referenciát, ezért jó táp kell neki. A 7805 ezt kielégítően meg szokta oldani, képes stabil maradni a kijelzett érték rángatásától függetlenül. Miről mennek a műszerek? Van elég tartalék a bemeneten?
Én is erre gondoltam, hogy elmászik a referenciája az IC-nek. Gondolom 25 fordulatos helitrimmerrel érdemes ezt beállítani, és nagyon stabil referenciát kialakítani neki. Esetleg még valami melegedésre gondolnék, hogy valami melegszik és ettől mászik el a cucc.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2013
A vasaláshoz alkalmas filmet, a rézoldalról és az alkatrész rajzolatról mellékeltem, illetve a térbeli rajzot is, ami szemléltetni igyekszik milyennek képzelem Én a kivitelt.
Akinek vannak jobbító észrevételei, az mondja el, és ha egyetértek módosítom a tervet.
Ez milyen hiba amikor a panelmérő 2-be akarom beégetni a .hex-et? Köszi!
Nem tudom, még nem találkoztam ilyen hibaüzenettel. Ellenőrizni sem tudom mert nincs itthon PIC18F2523-am.
Nem is mondom hogy a PIC hibája lenne, de ha nem dugok rá a PICkit2-re egy PIC18F2523-at akkor szóba se áll velem az égető, nem engedi betölteni sem a hex-et.
Betöltődött rendesen a HEX?
A képernyőn csak FFFF látszik...
Gondolom azt a képernyőképet akkor készítette amikor még nem ment az égetés.
Na jó, de ha megnyitod a programmal, akkor a főablakban látszania kellene.
És a "source" rovatban látszólag már ki van választva a fájl.
Igen ezt érdekesnek is tartom, mert nálam meg se nyitja a hex-et PIC nélkül. PICkit2 nélkül még az "Import Hex" parancs is inaktív.
Régen használtam már PICkit2-t, a PICkit3 égetőjénél másképp működik a dolog. (Én azt szoktam használni.) A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
Valóban be importáltam a .hex-et és utána írta ki azt, be zártam a progit, újra indítottam és utána meg normálisan be töltötte a .hex-et.
Szia!
6VA-os, 2*9V-os paneltrafóról üzemel. Nem a két láb között állítottam be a 100mV-ot, hanem ha jól emlékszem, egy elem feszültségét mértem meg a multiméteremmel, és ahhoz képest állítottam be a műszereket. Valami ötlet? Szerintetek is át kell mosni az egészet gyantával, aztán meg lelakkozni? Vagy mi lehet a gond? Üdv!
A 100mV-t be kell allitani a muszernel az a REF.
Aztan az osztot kell hozzafinomitani. DE... azt irod hogy egy 2x9V 6VA traforol megy a szerkentyu. Ha kettot kotottel ra akkor en keveslem azt, mert akkor oldalankent 333mA [6VA / 2*9V] terhelhetoseged lesz. Van 24db szegmensed a "1.888" kijelzo allasnal. ha csak 15mA-el szamolsz mar 360nal jarunk es Biztos hogy elmaszik a tap es ezzel egyutt a REF is.
Hűha, az gáz. Akkor milyen megoldás létezik? Gondolom a transzformátoromnak a 15V-os leágazását nem használhatom, amire már akasztva van a hővédelem is, amit persze egyenirányítottam, sőt még stabilizáltam is 12V egyenfeszültségre. Gondolom szereznem kell másik 2*9V-os trafót, csak nagyobbat...
Probald meg az egyiket lekotni a 9V--os traforol es ugy "jatszani" vele, hogy stabil marad-e?
jatszani:= beallitani a 100mV REF-et es merojelet kuldeni a bemenetere. Ha igen akkor a masik rakotheto a 15V-os szekundere [mivel nincs elektronikus kapcsolatban a tapegysegeddel], de a kondik feszultsegtureset ellenorizd eloszor is! Masod sorban izzadni fog a 7805-os /tehat huteni KELL/! A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
Illetve ha ugy se stabil -mitol lenne az :O, akkor meg egy olyan probat, hogy parhuzamositani a 2db 9V-os szekundert. es ugy rakapcsolni a muszer batapjara. [6VA / 9V = 666mA]
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
Ghoost jól okoskodik. A Referenciát célszerű beállítani 100mV-ra. Ha csak egy méréshatárod van, akkor ezért egy +-10%-ot el lehet térni, de nagyobbat nem javaslok. Azt kell elérni, hogy egy olyan kijelző egységed legyen, aminek ha 199.9 mV-ot adsz a bemenetére, akkor ezt 1999 formában jelzi ki.
Ha ez megvan, akkor már csak az osztókat kell jól eltalálni, de ezt is konkrétan kiszámoltam. A tippelt 15 mA szerintem sok (fogalmam nincs mennyi valójában), 10mA-re saccolom a szegmensek áramát. De nem ez a lényeg, hanem a terhelés hatására létrejövő feszültségesés mértéke a trafón. Elvileg a 6VA elég. Azért bonyolult a megítélés, mert ezeknél a kicsi trafóknál a szokásos méretezési elvek nem jól működnek. Azt próbálják a gyártók beállítani, hogy névleges terhelés mellett, feltételezve a névleges hálózati feszültséget, bizonyos hibán belül a névleges szekunder értéket kapjuk. Na de az üresjárati feszültség lényegesen magasabb. Mérted a trafó feszültségét üresen, s terhelve? A legegyszerűbb mérés, ha egy adott kijelzett érték mellett, a 7805 bemenetén és kimenetén megméred a feszültséget. A bemeneten legalább 7-8 V-ot kellene látni (lehet nagyobb is), a kimeneten pedig a szokásos 4,95 V körüli feszültséget. Ez már kellő tartalék a stabilizáláshoz.
Hello! Csak egy megjegyzés..
"A 100mV-t be kell allitani a muszernel az a REF. Aztan az osztot kell hozzafinomitani." Ha a műszer csak egyetlen méréshatárban mér, egyetlen osztóval, akkor szükségtelen az osztót "finomítgatni". A referencia feszültség állításával is elérhető a pontos érték mutatása. (Természetesen csak kis tartományú korrekció a megfelelő és elsőként be kell állítani a 100mV-ot, majd ellenőrizni a végén mennyiben kellett azt megváltoztatni..) üdv!
Ezt en se -igy- tudtam, koszonom a kiigazitast.
Tehat akkor a v2_7_4-ben a feszultsegmero osztoinak /100R-100k/ "hibajat", kilehet korigalni a ref valtoztatasaval, ha jol ertelmezem? A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
Jól érted. Ha csak egy méréshatárban megy a műszer, (pld. nem mér ugyan az a műszeráramkör feszültséget - áramot, vagy pld. 20/200V-ot akkor lehet. Hiszen aból is látszik, hogy a mutatott érték mindig Ube/Uref*1000. (Természetesen a maximális bementi feszültség mindig 200mV körüli értékre van leosztva.)
Ha kapcsolgatod a műszert feszültség-áram mérés között, akkor ezt értelem szerűen nem teheted meg. üdv! A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
Üdv!Lenne pár kérdésem hátha valaki tud nekem segíteni.Meg szeretném építeni ezt a tápegységet de nekem nem elegendő a 2A legalább 5A-es táp kellene.ebben az áramkörben a teljesítmény tranzisztoron és a tápon kívül még mit kellene módosítani ahhoz hogy 5Amper legyen a kimeneti áramom.És ha kell módosítani írjátok meg mit és milyen értékkel kell.
Szia!
Az "ezt" szocska mutatonevmasagabol kifolyolagosan feltetelezi, hogy megszeretned nekunk mutatni, hogy melyik kapcsolasra is gondoltal. -sajna semmit nem lattok hozzaszolasodban - Latatlanba: A teljesítmény tranzisztoron, nem kell valtoztatni, max a darabszamat novelni. De ez azert fugg az Umax-tol is. A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
Alkotó féle 2.7.4-esre gondolsz?
(elvileg más nem lehet, Attiláé más)
Vagy lehet még Proli007 remek kapcsolása, vagy akár a rádiótáchnikásként elhíresült is, sőt egyéb kapcsolások is szóba kerülhetnek.
Bocsi a hibáért feltöltöttem a rajzot csak nem illesztettem be és úgy küldtem el a hozzászólást.Most épp nem vagyok otthon dolgozom de ha haza értem küldöm a kapcsolást.
Udv! Nem Alkoto tápjáról van szó majd feltöltöm arajzot.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |