Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1423 / 2506
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Teljesen korrekt a maga kategóriájában, és izgalmak nélkül megépíthető. Bővebben: Link
(#) Fantasy hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!
BEAG AET-453 erősítővel kapcsolatban kérdezném, hogy ennek az erősítőnek teljesen lecsavart hangerőpotik mellett mennyire normális jelenség a sustorgásszerű zaj? Előre is köszönöm.
(#) Ge Lee válasza Fantasy hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Mivel a potik a hangszínszabályozó fokozat előtt vannak, így annak a zaja felerősítve megjelenik a kimeneten akkor is, ha a poti le van tekerve. Tehát mondhatjuk azt is hogy a jelenség normális, a BEAG tervezői felelősek érte.
(#) Korolasz hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Sziasztok! Ma szerelgettem az erősítőt és arra a döntésre jutottam hogy az 1n4004 es diódákat kicseléltem az egyik panelon 4 db volt összesen benne és utánna bekapcsoltam az erősítőt és a kimeneten megszűnt a tápfesz a relé is behúzott a védelem panelon de viszont ha adtam a bemenetére jelet nem szól még az a panel a másik oldali panelon is kicseréltem a diódákat de ott még mindig ugyan azt csinálta hogy kimeneten volt a tápfesz és melegedett a 2n3440 es tranyó és a kimenetnél is van egy ilyen rtanyó kivettem és műszerbe a hfe funkciónál mérni próbáltam de semmit se mutatott sehogy akárhogy tettem a lábakat ha helyesen akkor se ha helytelenül akkor se ugyhogy az szertintem rossz tranyó volt az helyett rendelek másikat aztán kitudja mi lesz azzal a másik panelon nemtudom hogy mit kellene még kicserélni hogy mostmár hang is jöjjön ki belőle . Találtam valami hasonló kapcsolási rajzot az erősítőhö de sokmindenben nem eggyezik inkább csak a vége.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
(#) Korolasz hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Bővebben: Link a link a kapcsoláshoz, a másikat rosszul jelöltem ki Bocsi
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
(#) Fantasy válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Köszi.
(#) reloop válasza Korolasz hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
A tranzisztort mérd ki diódavizsgálóval, Skori remekül leírta a módszert.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Ha annyi százasom lenne, mint ahányszor ez be lett már linkelve.....
(#) 5mate149 hozzászólása Okt 11, 2013 /
 
Sziasztok! Nincs véletlenül valakinek egy 1w-os tranzisztoros erősítő kapcsolása ami 4db ceruzaelemről működtethető?
(#) pucuka válasza 5mate149 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
LM386, a kapcsolás az adatlapon.
(#) 5mate149 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Mindenképpen tranzisztoros erősítőt szeretnék építeni.
(#) lukacsp válasza 5mate149 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Ebben is tranzisztorok vannak!
(#) kokozo válasza 5mate149 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Bővebben: Link A lap közepe körül van egy..
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Sziasztok! Szia István! Az mitől van, hogy a 2KW toroid néha pár másodpercre bebrummog?
Köszi.
Megy pár órája és egyszer csak morog 3-4 sec. ig. A filharmonikusok zenélnek benne?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szia! Nem találkoztam ilyen jelenséggel. Írj a Toroid vagy a Transzformátor információ támába!
(#) Leadtek válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szia!
Sajnos nem tudom mitől lehet, de nekem is van egy kb 50 Wattos toroidom ami szokott brummogni. Csak akkor teszi ha a nyomtatóval (Samsung ML1610) közös konnektorba van dugva de akkor átlagosan 5 mp-ként 1mp-ig. Szerintem valami zavar bekerül a hálózatba és erre érzékeny lehet némelyik toroid.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) kadarist válasza Leadtek hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
(#) kiss92 hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Sziasztok! (Remélem a megfelelő helyre írok)
Van egy Yamada H8330 -as 5.1-em. A center hang nagyon halk és torzít -mint amikor hangolom a rádiót és közeledek egy adóhoz- Ki cseréltem benne a centerhez tartozó TEA2025B -ICt, de a probléma továbbra is fenn áll. Mi lehet a baja?

PA120183.jpg
    
(#) blasz hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Sziasztok mit kellene változtatnom ezen a kapcsoláson,hogy halkan hallgatva ne torzítson?Ez lenne az

Gondolom a nyugalmival lehet probléma,40vDc ről megy most
Köszönöm.
(#) Buvarruha válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Zárva vannak a végtranyók, szerintem kettő helyett, négy 1n4007 kellene bele.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2013
(#) blasz válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
És hogy kellene kötni?
(#) Buvarruha válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Ugyanígy sorba.
(#) blasz válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Értem a kettő helyett 4-et sorba.Köszi megpróbálom
(#) blasz hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Doncsónak.

sema.jpg
    
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Nem tettem be még a + diódákat kérdezek még egyet,pontosan olyan a hangja mint amikor sérült a hangszóró tekercse, és halkan olyan recsegve szól,ha a dióda megoldja akkor megtoldom.A hangszóró jó
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Hát, így hirtelen nekem nincs tippem, így azt mondanám, próbáld meg a diódát.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Nem baj, nem tudom nyugalmi baja van e, azért melegszik a borda ha szól,és nem üvöltetem.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2013
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Én azt csinálnám, hogy multi sorba a táppal, mérném a nyugalmit, hogy az rendbe van e, kipróbálnám a hangszórót másik erősítőn, biztos ami tuti, illetve adnék neki szinusz jelet, és figyelném alacsony hangerőn hátha elárulja magát. Lehet hogy csak az egyik félhullám torzul, akkor máris okosabbak vagyunk mert tudjuk, hogy a pozitiv vagy negativ oldali tranyónál kell kapirgálni, de az is kiderülhet, hogy esetleg a meghajtásnál van a gond kis jelnél. .
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2013
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
8.5mA a nyugalmi.Megvárom Reloop véleményét is
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2013
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Szerintem az nagyon kevés. Próbáld csak meg azt a két diódát.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2013
Következő: »»   1423 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem