Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   881 / 1271
(#) soos csaba hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Szia! Úgy volt ahogy mondtad, a Jungle-ban volt két tekercs és el volt hangolódva, de újra hangoltam és most már működik tokéletesen! Köszönöm a segítséget!.
(#) eyess válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Szívesen , és használd egészséggel.
(#) matyusz hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Adott egy Panasonic TX-28CK1P tv. A probléma, hogy a kép 2 oldala homorodik befelé. (Mármint bekapcsolástól nézve) Ha kell rakok fel képet. Szerintetek próbáljam szervízmenüben ha lehet (esetleg ha tudtok gombkombinációt) állítani, vagy inkább szedjem szét és keressem a hiba forrását? Előéletéről nem tudok semmit. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Kondik kiszáradására tippelek.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Szia!
Én csak annyit mondok, hogy kelet-nyugat raszterkorrekció-hiba.
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Azt hiszem volt már ilyen hibajelenség , talán kicsit visszább a fórumban.
(#) feri971 hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni az alábbi tip. kapcsolatban: Philips 28PT4501/ 58 sasszi:MD1.1E
Nem túl rég bedöglött a tv, és szerelő elmondása szerint a tápegység a hiba forrása!
Nem foglalkozott vele tovább a nagynéném, vett egy újat mert " ő erre a régi vacakra már nem költ"!
A hiba úgy jelentkezik, hogy bekapcsolás után ütemesen csippan, pattan egymás után.

Levettem a hátlapot de igazából nem találtam esetlegesen égett, melegedett részt a tápon.
/ Valamikor erősáramú ber. szerelőként végeztem, igaz csak 10 évet dolgoztam benne /
Arra gondoltam, hogyha esetleg valakinek van valami ötlete, némi segítséggel át tudnám nézni a javasolt pontokat, alkatrészeket. / ennek a tv-nek már úgyis annyi /
Csupán laikus fejjel arra is gondoltam, hogy esetleg az elkó cserékkel közelebb lennék a megoldáshoz.
Előre is köszönöm!!
(#) kadarist válasza feri971 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Szia!
Van valamilyen műszered? Rajzot kerestél hozzá? Feszültségeket mértél már?
(#) feri971 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Szia!
Multiméterem van, a rajz is meg van hozzá de még semmilyen mérést nem végeztem.
Időm most lesz a hétvégén a tv-re.
(#) eyess válasza feri971 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Ha valaha dolgoztál abban a szakmában , amit említettél , akkor , ha van rajzod , és rajzot olvasni tudnod kell stb stb stb .
Akkor ez nem jelenthet gondot azt hiszem.
(#) kadarist válasza feri971 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Bátran mérj feszültségeket a különféle pufferkondenzátorok sarkain és számolj be az eredményről.
(#) feri971 válasza eyess hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
A rajzon eligazodok, inkább az idő, ami kevés van rá...
(#) feri971 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Rendben, a hétvégén ránézek és jelzem majd. Köszönöm!
(#) benjami hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy 14'-es Gaba CRT TV. Képpel semmilyen gond nincs, de a hangerő állítás teljesen rosszul működik. Egy TDA9341-es 64 lábú chip állítja elő az AN17823A végfoknak a hangerő állító feszültséget több RC tagon és osztón keresztül. A végfokkal nincs semmi gond, a hangerő állító lábra 0..1,25V közötti feszültséget kell adni (0V a legkisebb hangerő). TDA 7-es lábán (ez a hangerő PWM kimenete), a hangerőt 0-ra állítva van 3,3V-ot, 1..maximum hangerő érték között pedig fix 0V-ot mérek, tehát a hangerőt 0-ra véve max hangerőn üvölt a TV, feljebb hangosítva pedig néma csendben van. Programváltáskor és antenna jel nélkül is maximum hangerőn üvölt, amikor pont némítania kellene.
A kérdésem a következő: ehhez a chiphez tartozik még egy I2C buszos EEPROM (24Cxx). A hiba vajon a TDA-ban vagy esetleg a hozzá tartozó I2C memória tartalmában keresendő, esetleg a szerviz menüben is lehetne korrigálni (ha lenne hozzá távirányító)? A TDA a kép jellemzőket (fényerő, kontraszt stb.) teljesen jól működteti, csak a hangerő kimenete rossz.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2013
(#) kristikoma válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Sajnos a végtranyó csere nem segített. Szkóp nincs itthon, így azt sem tudom megmondani, hogy kap-e vezérlést a kék végfok. Esetleg a BC 337-esek cseréje belefér, vagy más lesz a baja? Továbbra is VT TS 4329.
(#) kadarist válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Mérd ki a többi tranzisztort is! Egyenfeszültségű multiméteres méréssel is meg lehet győződni a vezérlés ottlétéről, ehhez nem kell szkóp. A katódokon hogy alakulnak a feszültségek?
(#) kristikoma válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Katód feszültségek DC multival: Zöld: 100V; Piros: 122V; Kék(ez amúgy rossz): 88V. Állítani kéne a végfok potijain?
(#) kadarist válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Tekergesd a kék potikat. Ha változik a színezés, akkor jó a végfok.
(#) kristikoma válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Nem változik, még a feszültség sem. Két poti tartozik egy színhez, őket tekergettem. Leellenőriztem a jel útját is a kimenettől a katódig, de még szakadás sincs, jó az R-L kör is. A PAL dekóderben lehet a hiba?
(#) kadarist válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Ha potik tekergetésére nem változik, akkor nem lehet a dekóderben a hiba. Cseréld ki az összes oda ható tranzisztort a végfokban és ellenőrizd le az összes ellenállást is ugyanott.
(#) sany hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy kb. 22 éves Videoton TS 3352 FS színes TV-nk , ami tegnap elromlott. Egyszer csak lekapcsolt és nem lehet visszakapcsolni. Amikor megpróbálom felkapcsolni , akkor nem kapcsolódik fel , csak kattogó hangot ad. A készenlétben világít a LED kijelzője. Mi lehet a baja? Érdemes javíttatni?

A választ köszönöm.
(#) p100 hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Samsung PLANO CW-25M064V típusú 63 cm képátlós, síkképcsöves TV-m a következő hibával: a hang rendben van, de a kép egy kicsit szélesebb a kelleténél. Fent és lent rendben van, de két oldalt nem igazán. Mintha nem férne bele a képernyőbe a kép, a jobb és bal oldalt levágja. Pl. a csatornák logója már nincs benne a képbe.
Mi lehet a baja?
(#) kadarist válasza p100 hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Szia!
Szervizmenüben próbáld összehúzni (horizontal width). Ha nem sikerül, akkor le kell venni a hátulját.
(#) p100 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Menüben nem sikerült összehúzni a képet. Ha leveszem a hátulját, akkor hogyan tovább?
(#) kadarist válasza p100 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
A szervizmenüben próbáltad? Ahhoz speciális belépésre van szükség.
(#) p100 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Igen, ott próbáltam, de a távkapcsoló <> gombjára (elvileg ezzel lehetne állítani), nem reagál semmit, a "csúszka" nem mozdul a helyéről.
(#) kislacikahu válasza sany hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Hali!

A nagyfeszültséget előallító sokszorozó zárlatos, forraszd le a sorkimenő trafóról a csatlakozást és már beindul a TV. Egyszerű a csere két csavar rögzíti...
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) kadarist válasza kislacikahu hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Szia!
Ebben már nincs sokszorozó. Inkább a sortranzisztor környékét kellene szemügyre vennie a kérdezőnek.
(#) csoki18 hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Sziasztok!

Adott egy BLUEsky BX51S típusú TV.
Ez a Ketyere édesanyám szobájában van és 2 nappal ezelőtt megadta magát a masina. Anyum annyit mondott , hogy kétszer hallott csattanó hangot és a tv utána kikapcsolt. Azóta bekapcsolni nem lehet viszont ha bedugom akkor "meghúzza" a hálózatot (képcsöves tévékhez méltóan). A LED nem működik rajta se készenléti pilács semmi. Valakinek esetleg ötlete hol keressem a gebaszt? + 4 kép az alaplapjáról
Előre is köszönöm!
Üdv.: Gábor
(#) eyess válasza csoki18 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Az már baj , ha nem működik a pilács , és még rá is ránt a hálózatra
A gebaszt* első körben a tápnál keresd.Kimérni átnézni stb.

*Hibát!
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
Következő: »»   881 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem