Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1427 / 2504
(#) reloop válasza marone hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Szia! Mutatnál egy rajzot, hogy mit is szeretnél?
(#) marone válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Rajzom az nincs, csak egy 2n3055-t szeretnék meghajtani. Valami kis egyszerű kapcsolás.
Ez volt a terv.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Ha jól értettem, azt szeretné, hogy egy olyan kapcsolást mutassunk neki, ahol egy műveleti erősítő hajt meg közvetlen 3055-ös tranyókat, ha ez lehetséges. Ebből szeretne szögelni valami erősítőt.
(#) Doncso válasza marone hozzászólására (») Okt 18, 2013 / 1
 
EZT találtam neked.
(#) marone válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Kösz !
Kicsit túlbonyolítottnak tűnik. Az egytranzisztoros erősítők topikon edzőttem mostanában, aztán így az után...
(#) matyusz válasza marone hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Hát nincs benne műv erősítő, de itt van egy. Bár nem néz ki valami jónak, meg üzembiztosnak meg egyéb.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) reloop válasza marone hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Mondj egy tápfeszültséget, rajzolok valamit. Bizonyos mértékig erre fog hasonlítani.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) marone válasza matyusz hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Kösz !
Ja, pont ezt láttam az Egytr... topikban.
(#) marone válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Igen ilyesmi kellene.
Emitterről menne ki a jel, nem kell hogy feszültséget erősítsen. A műveletié elég lenne.
+/- 21V om van.
Kösz !
(#) reloop válasza marone hozzászólására (») Okt 19, 2013 / 1
 
Ettől egyszerűbbet nem tudtam sajnos, ezt is inkább csak szemléltetésre szántam, 6W-os.
A szimulátor szerint igen alacsony a torzítása. A-osztályú 1,2A-es árammal!
(#) marone válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Kösz ! Ez teljesen jónak tűnik.
Ilyen kapcsolásnál nem kell kicsatolókondenzátor ? Ahonnan levesszük a jelet az 0 potenciálon van ?
Illetve a biasoló ellenállások elé nem szoktak kondenzátort rakni ? Fölösleges ?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) reloop válasza marone hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
A kimeneten néhány mV lehet mindössze, ez nem ártalmas a hangszórónak. Az R1 értékét majd T2 bétájához kell igazítani, R2=R1/2. Hatalmas hűtőbordára szereld a tranzisztorokat. A tápod bírni fogja a tartós 1,2A-t?
(#) marone válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Nem.
Jóval kevesebbet fognak kapni. Kb. 20W-os a trafó.
De akkor meg ne jó a kapcsolás, nem ? (a trafóhoz)
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) reloop válasza marone hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Ekkora trafóteljesítményhez csak AB osztályú erősítőt tudok javasolni. Ahhoz már a 2N3055-ön kívül másmilyen tranzisztor is kéne.
(#) marone válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Majd kikísérletezek valamit, aztán publikálom.
Én ebből a kapcsolásból is tanultam.
Kösz mégegyszer !
(#) Davidd hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok! Kaptam egy erősítőt, ami nem jó szinte semmire. Csak a doboza jó, trafo, diodahid, meg a gyári hűtőborda. Az a vicc hogy a hűtőbordára látszik hogy to-3 tokú tranyó volt fogatva. Most pedig 2 darab tda2030as. Diszkrét elemekből szeretnék építeni bele 2 panelt. Tápfeszültség +/-15V ~50W. Milyen kapcsolást ajánlottok?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia! Ez a legjobb alkalom, hogy megismerkedj a VF3-mal. Témája.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Én is erre gondoltam, csak nincs itthon a fiókban mono ic csak sztereo vagy quad op.amp. ic-m Keresek terveket, hátha van olyannal is. Köszönöm az útbaigazitást.
(#) kissadam hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy végfok panelem amin az alkatrészek egy része elhalálozott (buta emberek rossz helyre csatlakoztatták a kimenetet). Kapcsolási rajzom nincs hozzá mivel egy maszek építésű cuccról van szó. Egy BD243-244 es komplementer pár van a végén és tartalmaz 2db 2N2219 egy 2N2905 és egy BC327 tranzisztort. Ha valaki ráismer erre a megoldásra és van egy rajza kérem ossza meg. A képeken látható az állapot, hiányzik belőle két db szétégett teljesítmény ellenállás és a 2200µF/63V-os kondi is.
(#) jankovics.peti hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
sziasztok, találtam olcsón rendelhető pam8403-ra alapuló végfok-ot
és kíváncsi lennék hogy mi a véleményetek arrol hogyha ezt előfoknak használnám
bd243 és bd244-es tranzisztor párból készített végfok elé? mekkora lenne vajon a valos teljesitmény?

csak a végfok a lényeg

PAM8403.pdf
(#) Doncso válasza kissadam hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Jesszus, ezt ki követte el?
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Én nem értek hozzá,de ennél szebbeket is dobtam már ki külseje miatt.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Meg a középen térdelés ugye
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Ez pici hozzá de elsőre megpróbálnám,kár a nyákért ezen a ....
(#) kérdező hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok!
A BC109 tranzisztor miért drágább, mint a műanyag tokos tranzisztorok? Minőségi oka van? Mennyire alkalmas előerősítő építésére?
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok!Segítséget kérnék,ugyan is van nekem egy Robson dx-100 turbó végfokom ami már normálisan üzemel,csak azt nem tudom,hogy ami az előlapon helyezkedik el panel,ahol a ledek vannak,azt hogy is kellene be kötnöm,és hogy mégis mi célt szolgálhatott az az egység.Annyit már meg fejtettem,hogy van +- bemenete,gondolom ez a szimmetrikus jel ide volt be kötve,és ezt a jelet alakította át aszimmetrikussá.Legyetek szívesek mondjatok valamit erről a panelről,mert már az agyvérzés keringet.Képet csak este tudok feltenni róla .Előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza kérdező hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Teljesen jó előfokozatnak, van is rajzom hozzá, JLH erősítő elé ajánlották.
(#) kérdező válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Köszi.
Van rajzom, sőt a NYÁK-ot is megterveztem, csak megkérdeztem, hogy érdemes-e belekezdeni.
(#) Doncso válasza kérdező hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Persze.
(#) kérdező válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
A végfok csöves lesz, PL504-es. Ez a lemezjátszó előerősítőben lesz, és a hangszínszabályozóban. Egyébként ránézésre jó régóta létező tranyó lehet.
Következő: »»   1427 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem