Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   198 / 254
(#) sastas01 válasza yodee hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
"Kaptam".
Én nem kaphatnék párat?
(#) yodee válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
a 6 db újért fizettem eleget a maradék 7 ingyen volt
(#) Gery78 válasza yodee hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Azok az átlátszók amelyeket árulsz, vagy azon kívül van még 7 db-od?
(#) yodee válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
amiket árulok azok az átlátszóak. a Hirdetés 6 darabról szól, de már 7 van.
(#) Gery78 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Az jutott eszembe, hogy az üveglap nem lenne-e jó ilyen célra? szemcseszórással ki lehetne alakítani a számokat, csak a sablont kéne megcsinálni. Láttam hogy csinálnak ilyet, valami masszív öntapadós matricával van leragasztva, abban kialakítva a minta, és csak lefújják, majd eltávolítják róla a matricát. Alatta pedig karcmentes marad az üveg.
(#) kocsgab002 válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Szerintem ezzel ugyanaz lenne a baj, mint a lézergravírozással. bemattítja a felületet, és 10 lapot egymás mögé téve, már az utolsók eléggé el lennének mosódva. Ezért jobb ötlet szerintem (persze mindet ki kellene próbálni) hogy apró lyukak vannak belefúrva az anyagba, mert ott jól ki tud lépni az anyagból a fény. De mondom, tényleg ki kellene próbálni.
Az előbb lementem egy gravírexpressz-be, ott vannak ilyen 3d-s lézergravírozott plexi kockák, és valóban, ahol a lézerfény éri, tejszínű fehér pötty marad.
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Az a baj, hogy a plexi kocka nem jó hiába lenne több rétegben egymás mögött egy anyagban az ábra, mert kell a határfelület a plexi lapok között, amiről a fény visszaverődik. A homokszórt üveg egyáltalán nem jò. A cnc-s srác corel draw fájlt javasolt. Félig már megrajzoltam...
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
(#) kaqkk válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Ez a szemcseszórásos megoldás akkor lehetne "életképes" ha 7szegmenses kijelzőt építenénk
(#) Gery78 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Hát ki kéne próbálni. Mondjuk a Nixie esetében is van egy "elmosódottság" de inkább kitakarásnak mondanám, ott ahol a két vonal találkozik, az előtte lévő kitakarja az előtte lévő számot. Ezen a videón jól látszik ez a jelenség. Pl a 4-es több helyen is ki van takarva. Nyilván minél vékonyabb vonalvezetéssel kell megcsinálni a számokat, és akkor nem lesz olyan zavaros a kép, mert csak picit takar ki belőle.
(#) Gery78 válasza sooty hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Miért nem jó a szemcseszórt üveg? Az üveg nem vezeti úgy a fényt mint a plexi? Kevésbé lenne sérülékeny a felület.
(#) sastas01 válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Azért mert a szemcseszórás matt, és nem ereszti át a fényt olyan jól. Így a hátul lévő karakterek fénye elmosódna az előtte lévőkön.
(#) sooty válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Mert kemény, nem tudod megmunkálni, 45 db kell belőle , nem lehet vágni, forgácsolni polírozni, ha olyan mélyen belecsiszolsz (rá homokfújsz), hogy látható legyen, akkor a hátsó rétegek nem fognak látszani...
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Próbálkoztam egy darab 1mm-es plexivel (cd tok) kicsit karcos volt meg koszos, de már így is látszik valamennyire az eredmény.
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Jó lesz ez.
Megvárom, hogy mit mondanak plexi ügyben, és akkor tudunk tovább menni...de szerintem pofás kis óra lehetne belőle..
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Kísérletnek tök jó lett. Nekem is nagyon tetszenek ezek a fajta kijelzők, elég egyedit lehet belőlük gyártani.
(#) Gery78 válasza sooty hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Nagyon jó kis kísérletet hoztál össze, jó lesz ez. Én amondó vagyok, hogy csináljunk is egy szép kis órát belőle. Persze, ha megfizethető a plexi legyártása.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
(#) sooty válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Gravírozott számoknál a kitakarás miatt szét kell szórni a számjegyeket, ami eléggé fura kijelzést eredményez: Ohm mérő
Esetleg a számok szélességével is lehet játszani ami szintén szokatlan eredményt ad: Acrylic clock
Házilag készítve.furatokkal
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Remélem a miénk ennél jobban fog kinézni..ezek annyira nem tetszenek.
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Okulásul linkeltem be őket, hogy ezzel ne is próbálkozzunk
(#) Gery78 válasza sooty hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
A gyári kijelző hogy van megcsinálva, hogy olyan szép? Csak nagyon pici lyukak illetve karcolások vannak rajta? Ott nem ilyen szellemképes mint a fake nixie clock-n-l például.
(#) sooty válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Kicsik a furatok és szorosan egymás mellett vannak a plexilapok. Az a szellemkép lehet, hogy direkt van, mert ha nem teszed egymás mellé a plexiket (vagy ha eleve olyan az anyaga, ami tükrös) az egyik lap tükröződik a másikon és az un. infinite mirror (végtelen tükröződés) effektet eredményezi.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Én is így gondolom hogy akkor érhetünk el jó eredményt, ha nagyon kicsik a furatok, nagyon egymás mellett vannak, és a lapok is szorosan egymás mellett vannak hézag nélkül.
Remélem ma választ kapok a plexistől..
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Addig lehet az elektronikán elmélkedni...
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Ha nem szeretnénk nulláról megírni a programot, akkor Tom025 Órájából ki lehet indulni, csak a nagyfesz sallangot le kell venni róla. A program is jó lehet, hiszen az elv ugyanaz, mint a nixie-nél, itt is megvannak a szegmensek (katódok), és a digitek (anódok). Bár kérdés az, hogy mit is tudjon az óra.
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
A Tom025-el is működne, de inkább valami rtc és dcf képes kapcsolást gondoltam: legalább 6 db 74HC164 és 1 db tranzisztor, rtc-nek ds1307 vagy ds1629 + ki lehetne használi, hogy ennél a kijelzőnél saját karaktreket is lehet készíteni ( : , fok C, H, M, S, Al stb.) Ha csak szimpla óra funkció kell, akkor 3x2 db 8 bites shiftregiszter ideális választás, mert kétdigites blokkonként le tudja kezelni 3 db 16 bites változóval (pl. M10 + M1 -> 6+10 kimenet) Az egészet egy PIC16F648 elviszi.
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Megkaptam az árajánlatot, eléggé lelombozott, de lehet hogy csak én tartom soknak..

Köszönjük a megkeresést, a kért termékre az alábbi ajánlatot adjuk.

Termék: lézervágott plexi lap
Anyag: 1,5 mm víztiszta plexi
Méret: 40x70 mm
Mennyiség: 50 db
Ár: 150,-+áfa/db

Fizetési feltételek megrendelés esetén: átvételkor készpénz vagy bankkártya
Gyártási idő megrendelés esetén: 5-6 munkanap
(#) Pali79 hozzászólása Okt 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődéssel olvasom a legújabb elképzeléseket! Nekem van egy kis cnc gépem, nem egy halálpontos szerkezet, de egy próbát megérne. Van is egy darab plexim csak időm nincs megrajzolni. Ha valaki megcsinálná a spintbe, a furatok helyét forrszemmel, a kontúrt sima vékony vezetősávval jelölve pár számot, este kipóbálnám!
(#) Pali79 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Ez csak a lap vagy ki is van furkálva?
(#) kocsgab002 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Ez csak a lap.
(#) Pali79 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Akkor tényleg elég drága! Én is kértem árat egy plexis cégtől, de én kompletten kifúrva. Kíváncsi leszek!
Következő: »»   198 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem