Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   887 / 1271
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Ha 001ohm-ot mér a kérdező a sortranzisztoron, akkor maga sortranzisztor a zárlat oka.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Köszönöm szépen a felvilágosítást Akkor a Pana-val jó nagy fába vágtam a fejszémet... :/ , pedig az jól megy Csak sajnos itt nem ez számít. Ment bele 470nF, de a kép maradt. Hozzád hogy került a tv? Állítottál a szervíz menüben? Eltérítő tekercs zárlatra nem tippelnék, mert akkor nem javulna a kép melegedésre.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Kondit pl nem tudok mérni, nincs mivel, ezt a múltkor kibeszéltük
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Egyértelmű , hogy rossz persze , de az hogy előre haladott lépést tesz a fórumozó aminek aztán az lesz az eredménye ami , arról nem tehetünk , és sajnos megakadályozni sem tudjuk .
Aztán meg már azzal szembesülünk , hogy esetleg még nagyobb lesz a hiba , mint volt.
(#) cz350 válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Most akkor ez azt jelenti hogy el lehet felejteni a tv-pc összekötést az olcsó tipusoknál? ? Mert ugye hiába vettem usb-s asztali dvd-t,csak kelett egy pc-t kötni rá,,mert divatba jött az a mocsok mkv-formátum..Mert most lett nálam gyorsan egy DELTON tv,,arra már rá se kössem? A földelés hiánya a hiba,,vagy le kelett volna állitanom mindent ?Ráadásul ha jol emlékszem a hang sztereo jack pc-ből kihúzáskor szállt el a tv,,,?Amugy nagyon kössz a segitséget. Néztem HQ-nál az IC-ket,hát 3-6 ezer,de még nem tudom melyik van az enyémbe...
(#) kadarist válasza cz350 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Szia!
Számítógépet úgy kötünk tévére vagy más eszközhöz, hogy mindkét készülék kikapcsolt és hálózatból kihúzott állapotban van. A potenciálkülönbségek kiegyenlítődése nem mindig barátságos történet.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Nyugi...
Ne veszekedjetek.
Ez csak is az én hibám volt és a tapasztalatlanságomból ered.
Tanulópénznek jó volt.
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Dehogyis veszekedünk mi , csak kielemeztük a helyzetet.
(#) dokidoki válasza cz350 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
A probléma az a RCA csatlakozó használata miatt jelentkezik durvábban, mert nem a GND - pólus kapcsolja össze a két készüléket, hanem a jel-pöcök... Persze ennek az igazi oka, hogy a TV, de a laptop se földelt jellemzően. Így ezek összekapcsolása, egyéb kiépített védelem nélkül kétesélyes.
Kivédeni csak előre megfontolt szándékkal elkövetett GND összekötés a készülékek között.
Szét kell kapni, és megnézni konkrétan milyen van benne, de esélyes, hogy a legolcsóbb is megteszi bele.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Tulajdonképpen ami ezen a panelon van azt mindent ki kellene mérni?
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Egyelőre a sortranzisztor kollektorára kötött alkatrészekkel foglalkozz.
(#) cz350 válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Hát ja,,,,Szóval igy jártam. Vagy a torrentről kell leszoknom,vagy a takaritásról. Még annyit,hogy ezekből a "mindgtv" cuccokbol van az olcsobb kategoriában ami nem akad MKV lejátszásnál? Van erről tapasztalat ? Merthogy a tecsoban még talán hatezer körül is láttam .
(#) dokidoki válasza cz350 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
A tanulópénzt, így vagy úgy, de mindenki kifizeti. A többit passzolom, mert keveset foglalkozom ilyesféle úri huncutságokkal.
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Először ahogy Kadarist is , írta a sortranzisztor környéke lenne a lényeg az pedig a képen láthatod feltettem .

1.PNG
    
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Bejelöltem a sortranzisztort.
Az lenne a környéke?
Az pont a panel másik fele.
Milyen értékre állítsam a multiméter kapcsolóját, vagy az mindegy?
(#) gurami válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
A kép lemaradt:
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Az a sortranzisztor, amit kivettél csere céljából és a kollektorára kötött kondenzátorokat kellene kimérni, de mivel nincs megfelelő műszered, ezért ez nem fog menni.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Műszerem sajnos nincs.
Kb hány kondit kellene kicserélni hogy kizárjuk vagy megoldjuk ezt a kondenzátor kérdést?
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Egyet vagy kettőt.
(#) luluzulu hozzászólása Okt 21, 2013 /
 
Sziasztok!!!
Van egy régi tv(sacra 20éves) jugoszláv gyártmányú Philips licenc alapján.
A gondja az, elmászik a beállított frekvencia. Hidegen mindig vissza kell kicsit állítani, ahogy bemelegszik akkor pedig előre. Kábel tv-t használok, egyébkén az összes adást nem tudom vele meg fogni. konkrétan a C50-C54 fogja majd egy lyuk C61től-C66ig megint működik majd megint semmi. Az üres tartományok alkalmak ként be ugranak általában hidegen.
Mi lehet a gondja a TV-nek.
Előre is köszi a segítséget.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Fényképen meg tudnád mutatni hogy melyiket?
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
A tranzisztorod középső lába a kollektor. Keresd meg a nyákon az ezzel a forrponttal összeköttetésben lévő kondenzátorokat. A fényképeid nem alkalmasak a megmutatásra.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Ez a 4 db van közvetlen összeköttetésben:
(#) gurami válasza gurami hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Az egyikre ez van írva: K 332H 1600 B2. PP
Nem is találok ilyet.
(#) matyusz válasza gurami hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
3300pF 1600V-os fólia szerintem, de várd meg a többieket. (Az egyenlő 3,3nF-al )
(#) ha6qt hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Daewoo TV-nk, Model 20Q1T, 51cm CRT.

Van benne két trafó. A sorkimenő, és azon kívül egy ferritmagos, mint a PC tápegységekben a kapcsoló üzemű trafó.

A TV megállt, se kép, se hang, a belsejében van áram. Ellenben a jelzett ferrites trafó darabjaira hullott, valószínűleg nagy áram ment át rajta, és megroppant.

Érdemes lehet vele foglalkozni, mi lehet ez a trafó, mi hajtja, ami zárlatba mehetett? Csinálok képet, ha kéritek Gyakorlatilag a piaci értéke nulla, csupán hobbiból csinálnám

Köszi!
(#) matyusz válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Hát egy kép nem ártana, hogy tudjuk miről van szó
(#) kadarist válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Szia!
Abban biztos lehetsz, hogy nem zárlat miatt esett szét. Inkább csak úgy szétesett és ezért ment tönkre a meghajtó fokozat. Vagy nem ment tönkre, csak az erővonalak nem tudnak záródni így.
(#) gurami hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Beazonosítanátok nekem ezeket, mert én egyiket sem találom a rájuk írt jelzőkkel:
K 332H 1600 B 2 . PP
K 332J 1600 X 1 . PP
472J S 1600V NPPS 226 PP
153J S 1600V NPPS 217 PP
Köszi
(#) matyusz válasza gurami hozzászólására (») Okt 22, 2013 / 1
 
A legelsőre már írtam.
1:3,3nF 1600V
2:3,3nF 1600V
3:4,7nF 1600V
4:15nF 1600V
Azt meg látod milyen kivitel, hogy fólia vagy kerámia...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2013
Következő: »»   887 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem