Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kábeli zűrzavar, avagy a drótok, alkatrészek hatása a hangra
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   31 / 79
(#) szamóca válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Okt 24, 2013
Némely gyártó csodakábelének, meg elég magas a kapacitása.
(#) Orbán József válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2013
A 3,1 pF az soknak számít hangszóró kábelnél? Komolyan kérdem...
(#) szamóca válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 24, 2013
Én azt inkább 3100pF-nak nézem.
(#) Orbán József válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2013
Én annyit vizsgálgattam, de látni vélek egy pöttyöt a 3-as után.
Megtakarítom a monitort mindjárt.
(#) szamóca válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 24, 2013
Egy vessző van ott, de az ellenállásnál meg pont. Mindenesetre a felépítéséből adódóan a 3,1nF is elképzelhető.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) Orbán József válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2013
Igen, pont akartam írni. Valószínűbbnek gondolom a geometriájából a 3,1-et.
De mindegy, úgyse veszünk.
Pont ellenkezőnek véljük...
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) peti333 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 24, 2013
Angol nyelvterületen a pont jelenti azt, amit nálunk a tizedesvessző, a vesszőket pedig az ezres tagolásra használják. Tehát pont fordítva, mint mi.
(#) Orbán József válasza peti333 hozzászólására (») Okt 24, 2013
Köszi! Már csak az a kérdés - talán - hogy egy erősítő kimenő ellenállása, teljesítménye hogyan viszonyul ehhez a kapacitáshoz.
Sose tudjuk meg.
(#) 20sz Jófiú válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2013
Akkor passz. Sokat töprengtem rajta, hogy valami ésszerű magyarázatot találjak a hangzás javulásra, de nincs. A 98-as évkönyvben van egy HI-FI erősítők termikus torzításáról szóló cikk, azt is elolvastam de semmi köze a dologhoz.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 24, 2013
Na ez az...Egyébként a hangzás módosulására értettem a sose tudjuk meg-et....
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 24, 2013
Félek, emiatt véresre harapom a dunyhacihát az éjjel magam is...
(#) 6C4C hozzászólása Okt 24, 2013
Meg leszek kövezve... A hangfalkábel nem feltétlenül egyirányba vezet energiát... Gondoljunk a dinamikus hangszóró működési elvére... Gyakran ugye van hangváltó is, amiben akadnak reaktív alkatrészek (C,L)... Fázismenet, impedanciamenet, na meg az erősítő topológiája, visszacsatolás nélküli kimenőellenállása, nyílt hurkú erősítése... Bizony, lehet, hogy sokkal kisebb dolgok is számíthatnak, mint hirtelen és egyébként logikusan gondolnánk...
(#) Orbán József válasza 6C4C hozzászólására (») Okt 24, 2013
Még ez is! Milyen egyszerű lenne a dolgunk, ha mindenki csak a normál "A" hangot hallgatná.... Na jó, lehetne a többit is, de mindig csak egyet.
(#) Gery78 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 24, 2013
Persze, hogy lehet többféle hangot is hallgatni, de sajnos nem fér be hozzánk a 100 tagú Cigányzenekar... Ha beférnének, akkor meg lehetne hívni őket egy kis zenélésre és akkor nem kéne a hangfalkábelekkel bíbelődnünk. Kérdés, hogy eljönnének-e?
(#) 6C4C válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 24, 2013
Na igen, és az az áldott jó negvcs pont abból áll, hogy a hangfalcsatlakozó melegpontjáról visszavezet valamennyi (hasznos)jelet valahova az erősítő bemenetére... Azon aztán nem csak az erősítő által megtermelt kimenőfeszültség lesz, hanem a kábelen fellépő ilyen-olyan zavaró feszültségek, a hangsugárzó mindenfajta "visszadolgozásai", stb... És hogy ezekből éppen mennyi/milyen arányban... Talán arról már tehet(ne) a kábel... Vagy nem??? Bár vannak erősítők, amik elvannak NFB nélkül is. Talán azoknál egy kicsivel kedvezőbb lehet ilyen szempontból is a helyzet
(#) Orbán József válasza 6C4C hozzászólására (») Okt 24, 2013
Hm, valami tápoknál láttam, a feszültséget a kábel végén egy külön vezetéken érzékelték, amin nem lépett fel az áram okozta feszültségesés.
Ki kéne próbálni a hangdoboz csatlakozóról visszavinni ezt az NVCS-t.
(#) 6C4C válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 24, 2013
Audio berkekben inkább a bikábelezést alkalmazzák, az erősítő kimenetéről úgymond külön hajtva a mély/magas szekciót, de egyszersmind ezzel megteremtődik a biamp lehetősége is, ami azért egy egész más világ
(#) gb197 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 25, 2013
Ezt már többen is kipróbálták (én is), tökéletesen működik. Ha jól tudom a Dunaudio gyárt is (vagy régen gyártott) ilyen híderősítőket Kasztor néven, én is az alapján próbáltam ki. Kiválóan kompenzálja a hangszóró kábel hibáit és dampig veszteséget. A célszerű a megoldáshoz a hídkapcsolást választani, így teljesen szimmetrikusan lehet a hibafeszültséget kivonni.
(#) Orbán József hozzászólása Okt 26, 2013
Üdv!
Mikor legnagyobb a szükség...akkor találtam itthon ezt a guriga drótot.
22x0.08mm átmérő, 0.12mm2 és teflon szigetelés!
Az erek nem szigeteltek, de mi az nekem...
Ki lesz próbálva.

P1150637.JPG
    
(#) Gery78 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 26, 2013
Ez a beszéd!
Én 9x0,05mm-est vettem várja a kipróbálást. Az erek nálam szigeteltek, igazi Litzét vettem. Milyen összeállítást tervezel kipróbálni? Ha kevés a magas, tegyél mellé egy szál manganint.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) kaqkk válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 26, 2013
Ha jól látom ez litze huzal ez bizony szálanként szigetelt (zománc szigetelés) forrasztani is csak úgy tudod ha megégeted és azután ónozod.
(#) Orbán József válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2013
Nem litze, nincs szálankénti szigetelés. Használom már régóta, de csak néha és most gondoltam, ki kéne majd próbálni csövesbe vezetékezni...
(#) kaqkk válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 26, 2013
Hát ... Szerintem nem véletlenül használták az egyeres merev vezetéket a csöves készülékeknél a vezetékezéshez evvel csak gubancot és nemkívánt kapacitásokat,induktivításokat fogsz belevinni a rendszerbe...
(#) Orbán József válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2013
Megmértem most egy 30 cm-es, szorosan összetekert páros szálat.
0.4uH és 12pF
Valamint megmértem egy közönséges árnyékolt vezeték (1m-es) kapacitását az árnyékolás és a belső ér közt - 170 pF.
(#) gb197 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 26, 2013
Az igazi litze-t is ki kellene próbálni, szerintem teljesem más a fizikája (működése) az erenként zománcozott huzalnak. Bár egy misét ez a teflonos vezeték is megér...
(#) kaqkk válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 26, 2013
Láttál már "gyárban készült" csöves készüléket? Azoknál vezetékezéshez csak imitt amott használtak árnyékolt vezetéket, maximum a bemenetnél és a nagyfrekvenciás részeknél de ott a kapacitás bele volt tervezve az áramkörbe , tehát a mérésed felesleges ...
(#) Orbán József válasza gb197 hozzászólására (») Okt 26, 2013
Van még 0.14 mm-es ZN huzalom, ez zománc és selyem (vagy mi) szigetelésű. Ebből akármilyen Litzét tudok csinálni, ha nem is olyan finom 1 ér belőle...Össze kell sodornom x szálat és...
(#) kaqkk válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 26, 2013
A litzét soha nem használták vezetékezésre (nem is arra lett kitalálva) A nagyfrekvenciás viselkedése miatt rezgőköri tekercsekhez tökéletes.De nyugodtan próbáld ki , legfeljebb átvezetékeled az újonnan elkészült fehérzajgenerátorodat ami eredetileg
HF erősítő lett volna
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) Orbán József válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2013
Ha nem érdekes a kapac (sodrásnál) akkor mitől lenne rossz a kapacitív tulajdonsága, amikor elsuhan az alkatrészek fölött?
(#) gb197 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2013
Audio berkekben bizony használják, és sok minden mást is ami esetleg furcsa lehet. A minimális induktivitása és kapacitása nem oszt, nem szoroz. Én félvezetős erősítőben használom és a legjobb hangja ennek volt idáig.
Következő: »»   31 / 79
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem