Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   59 / 193
(#) dzsoki75 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Hát most nem akarok 50e-ért Wellert venni, meg 10 különböző hegyet. (Csak 20-szor drágább.)
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013
(#) Gabó válasza dzsoki75 hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Hát ezek az 1000ftos pákák, kb annyit is érnek. Nem feltétlen kell 50e-rt befektetni, mert ha veszel pákát pl wsp 80at, ahhoz van állomás amit össze lehet tenni 2e-ből.
Én pl apránként vásároltam össze, és úgy nem volt annyira nehéz az az 50e.
Inkább egyszer 50e mint 20x 2-3e.
(#) dzsoki75 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Hát én már megvettem próbának a 12V-osat, meg a 230V-osat. Lehet vele forrasztani.

Már csak az élettartama kérdéses? Abban reménykedem, hogyha egy tömör kerámiába van beledolgozva a fűtőszál, akkor az nagyságrenddel tovább bírja. Vagy mégsem?

A JLT 02 csak pár hónapot bír nálam. Már 3 tartalékpákát elhasználtam. Nem nyúzom, nem megy napi 8 órát folyamatosan és csak közepes, ólmos ónhoz való hőfokon használom, aztán mégis hamar megdöglik a fűtőbetét. Szétszedtem egy döglött pákát flex-el, azt mezei drótos-csillámos fűtőbetétje van neki.
(#) Gabó válasza dzsoki75 hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Ami olyan csillámos drótos, az kb arra jó, hogy elmondja az ember, hogy neki van
A kerámiás az jobb, bár itt is olvasható csomó hasonló hiba, meg én is futottam bele.
(#) pluto válasza dzsoki75 hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Szia!

Esküszöm, hogy nem akarom "osztani az észt", de egyet kell értenem az előttem szólóval, hogy egyszer, de jót. Tudom, hogy a lé határozza meg a tudatot. Viszont ha relatív kevés pénzből jót szeretnél, nézd meg ezt. Nekem is van a pico és a nagy testvér. Egy egész más életérzés. A hegyek meg kifejezetten jutányosak.
(#) Gabó válasza pluto hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Ja igen. Még az ERSA is jó. Nekem 230V-os változatba van, de nagyon szeretem, ha olyan helyen kell forrasztani, ahova nem cipelném az egész állomást.
(#) _vl_ válasza pluto hozzászólására (») Okt 28, 2013 / 1
 
Szerintem is az a helyes hozzáállás, hogy kell venni egyszer egy normális pákát, esetleg használtan, állomást meg lehet építeni is hozzá kevés pénzből. Főleg, ha mondjuk van valami trafós állomásunk már, abból a legdrágább alkatrészeket (trafó, doboz, kezelőszervek, csatlakozó) simán újra lehet hasznosítani, és max. 1-2 ezer forintból meg is van a táp oldva. A normális páka kiválasztásakor érdemes megnézni, hogy milyen hegyek és mennyiért érhetőek el hozzá.
(#) pluto válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Ahogy mondod ... Viszont a modern pákáknál, mint például az ERSA már nem igen lehet állomást építeni, mivel magában a nyélben is komoly elektronika van. De ha nem is annyira komoly, arra biztosan ügyelnek, hogy a kommunikációs protokoll véletlenül se legyen hozzáférhető.
(#) _vl_ válasza pluto hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Nos, nem muszáj annyira modern pákát venni...
(#) Johnny0004 hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Jó reggelt! Van egy "óriási" problémám. Hozzájutottam LR-21 és WSP-80-as pákához. Viszont ahogyan egy bizonyos filmben is mondták: "csak egy maradhat". Komolyabbra fordítva próbálgattam mind a kettőt, igaz a WSP kényelmesebb meg gyorsan fűt fel, viszont mégis az LR-21-es pákával ugyanazon a nyákon egy forrasztási pontot kisebb hőfokon olvaszt meg olyan könnyedén mint a 80W-os. Ez gondolom azért van mert az LR-be nagyobb felületen érintkezik a hegy a betéttel, és nagyobb a mérete is a hegynek, így jobb a hőátadás? A WSP egy nagy hátránya, hogy egyben van az érzékelő és a betét, így ha elromlik egybe kell cserélni, ami nem olcsó, míg 50W-os társához olcsón van betét. Amúgy a WSP-be már szórakozik a termisztor is (nyilván ezért adták olcsón), azok a vékony kivezetések, hát olyan törékeny "gagyi" (bocsi) látszatot keltenek. Szóval érdemes eladni az LR-t és venni belőle egy új betétet a WSP-be, vagy eladni ami még ér valamit a WSP-ről és megmaradni a masszív monstrum LR-nél?
(#) klaczy válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Az WSP-be az új betét 25000+Áfa körül mozog, ennyiért biztos nem tudod eladni a használt LR pákád, tehát még költened kell rá. A gyári WSP kábel is 10000 Ft környéke. Az LR páka valószínűleg azért forraszt alacsonyabb hőmérsékleten mert nagyobb tömegű a hegye és így lassabban hül ki mint a kis WSP hegy. Viszont az LR hegyeinek gyártását a Weller nem soká befejezi, de lehet kapni már most hegyátalakítót amivel az LT(WSP-hez való) sorozatú hegyeket is bele lehet majd rakni. Összességében én az LR-t tartanám meg, ha csak az anyagiak számítanak. Ha fontos a kényelem és kevésbé fontos szempont a pénz akkor a WSP-t.
(#) vzoole válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Gyakori a WSP pákánál, hogy a fűtőszál végén és a hegy talpán a folyatószer gőze megtapad és egy szigetelő réteget hoz létre közöttük.
Ezt le kell mosni (általában nem jön le) vagy le kell csiszolni. Arra kell figyelni, hogy a felület sík maradjon.
(#) Johnny0004 válasza klaczy hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Azért a 25 az erős, én találtam 7-ér, persze azt nem tudom mennyire megbízható forrás, ja és van hozzá hüvely meg egy hegy is.
vzoole: Igen ezt már olvastam tőled, de ezen nincs már trutyi.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2013
(#) klaczy válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Újat néztem, boltban az alatt nem nagyon van.
(#) Gabó válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 21, 2013 / 1
 
Én alapból nem értem, hogy miért csak 1 maradhat... Asszony nem engedi, vagy a pákák féltékenyek egymásra? (Bocs ezt nem lehetett kihagyni ) Szerintem mind a kettő jó, az egyik a nagyobb forrasztásokra, a másik a finomakra. Én 3 pákát használok: Régi kattogóst a nagy forrasztásokhoz, kábelek nagy vezetősávok, bontások, WSP kisebb forrasztások, és WP smd és nagyon apró forrasztások. Szerintem ha nem életbevágó, felesleges eladni. Fűtőbetétet meg láttam én is jó árba 5körül, de ha érdekel kikeresem neked az egyik fórumtársat, akinél érdeklődhetsz betétért. Én tőle szoktam venni, és jó árai vannak.
(#) Rappit hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy pákát (nem állomást) erősítők és hasonló kütyük forrasztásához? Előre is köszi.
(#) Zsora válasza Rappit hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
230V-os pákák az Ersától:
Ersa Multi-Pro
Ersa Multitip 25 (finom heggyel)
Ersa Multi-TC (hőfokszabályzós)
Ersa PTC 70 (hőfokszabályzós)
(#) saba hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Vettem egy ZD937 forrasztóállomáshoz való pákát, hogy összehozok belőle egy forrt. 24V, 48W-ot írtak rá. Tudja valaki milyen fajta az érzékelője? Csatlakozóját a mellékelt ábra mutatja. Szobahőn 14 között R=3Ohm, 23 között R=2Ohm. Felmelegíve 14 között R=8,4Ohm, 23 között R=-3,6Ohm ekkor mindkét páron 1-2mV-ot lehet mérni. Köszi.

Dugasz.JPG
    
(#) gubranjani hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Sziasztok! Mi a véleményetek a Weller 921zx-0D pákáról? Lehet-e házilag hegyet gyártani?
(#) saba válasza mesyboy hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Szia! Vettem egy hozzá való pákát, de az elektronikát én szeretném megépíteni (egyszerű analógot). Tudsz a csatlakozóról infót adni (melyik a szonda....)? Milyen tipusu a szenzora, jól jönne bármi infó róla. Köszi.
(#) NyariG hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Tudtok nekem ajánlani olyan utazós pálkát?
Tehát elég sokszor utazunk és néha elvinném hogy ott tudjak forrasztgatni, de az egész állomást mindenestül azért mégsem...
Szóval valami kompakt kellene ami még azért használható is.
(#) NyariG hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Plusz egy kérdés:
Van e valakinek tapasztalata arra vonatkozólag hogy ez a hegy:
Bővebben: Link

jó e ebbe a pálkába:
Bővebben: Link

Ill ebbe a pálkába lehet e venni hegyet az ebayon vagy valahol olcsón? (nem mintha a linkelt annyira olcsó lenne)

Használd a link gombot.
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) every válasza NyariG hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szerintem ez ebbe: Bővebben: Link való, bagy ebbe: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) Collider hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
A vzolee-féle állomáshoz jó ez a Solomon SL-I páka? Olyan, mint az IRON-N, csak sárga rajta a gumi. Többet nem tudtam meg róla.
(#) Collider válasza Collider hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Valaki? Senki? Valahol korábban azt olvastam, hogy bármilyen Solomon páka ráköthető, de amíg nem tudom biztosan, addig nem nagyon szeretném...
(#) rolie válasza Collider hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Szia!
Jó hozzá, elég sok páka egy kaptafára készült. Én is Solomon-nal használom, igaz a kék gumissal (de nincs számottevő különbség).
Szerk.: A kapcsolási rajzon is fel van tüntetve a páka, R4=470k
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) Collider válasza rolie hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Köszönöm, így már bátrabb vagyok.
Arról van információ, hogy a trafó hány VA legyen? Ha jól értem a dolgokat, akkor 2VA elég, de a páka dobozán 100W felhasználási kör is van...
(#) Collider válasza Collider hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
(Nézegetve a trafókat, ezt a 2VA-t egyáltalán nem biztos, hogy értem.)
(#) rolie válasza Collider hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
A páka 48W-os: 24V, 2A
24 Voltos, minimum 48VA-es trafó kell neked, de mivel az elektronikának is kell némi energia, ezért legyen 50-60 VA körül.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) Collider válasza rolie hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Köszönöm, én is erre a következtetésre jutottam végül.

Próbáltam kukázni ilyen trafót, mert igen drágának találom őket, de nincs 24V-osom. Bölcs dolog lenne rátekerni/letekerni egy trafóról?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
Következő: »»   59 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem