Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1435 / 2499
(#) Lázár Péter válasza granpa hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Igen, azért van benne a 4 puffer kondi, csak kettő kisebb de ott is tápot kap csak valószínűleg valamivel kevesebbet ezért kell 2 darab trafót beletennem, bár most nézem a gond még más is, ott a pufferek mellett a panelbe forrasztott kis trafó is, az is 110V-os, ajjaj.
(#) granpa válasza Lázár Péter hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Az miért baj, cserélhető 220(230)V-osra, vagy a 2x110(115)V-os (új)trafóról kap 110-et. A legtöbb trafó osztott tekercseléssel készül. Mindenesetre kideríteném, miért van ott, és merre mennek a tápfeszültségek.
(#) lukacsp válasza Lázár Péter hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Ez egy 2.1-es erősítő, ugye? Gondolom azért adtak az STK4026-nak vastagabb tápot, mert az a szub csatorna. (?) Vagy az STK4142 kapja a tápot a 10000mikros kondikról, mert ők ketten vannak a tokban, és az STK4026 kapja a 4700mikros kondikról. Ezt most így látatlanban passzolom, hogy konkrétan hogy van.

Szerezz be egy 2x115V/2x18V; 100-150VA trafót, annak a 115V primereit sorba kötöd, és így sorba kötve kaphatja a 230V betápot. A nagy trafó egyik 115V primerére rákötöd a kis trafó primerét, és boldogság van. A kis trafó valószínűleg a vezérlést, és az előfok táplálását szolgája.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013
(#) morzsa15 hozzászólása Okt 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Itt ez a kapcsolási rajz szerintetek működő képes lenne?Bővebben: Link
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia! Ez egy alapkapcsolás, miért ne működne. Sajnos rossz fényt vet a rajzra, hogy a rajta szereplő teljesítmény, tápfeszültség és biztosíték már ránézésre sincs összhangban.
Dannu már rajzoltatja is Bővebben: Link, csak tudnám mit akartok ebből kihozni. Lehet, jobb ha nem tudom
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2013
(#) dudassandor1 hozzászólása Okt 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Valakinek esetleg valami véleménye erre ?
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Ezek közül, melyik erősítőt építsem meg, amely meghajt 3 db, 4 Ωos hangsugárzót?
Az egyik 3 Watt, a másik kettőről nem tudom, de EBBEN a hozzászólásomban van 2 kép. (Egy régi orosz lemezjátszó hangsugárzói)
(#) kormika hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Sziasztok! Kinéztem magamnak a "klasszikus" Texas végfokot, össze is kotortam hozzá az alkatrészeket, de pár dologban bizonytalan vagyok. A kapcsolási rajzomon +/-33V-os táp van írva, viszont nekem a trafóm 2x31V-ot ad le, szóval olyan 40-42V körüli feszről menne. A kérdésem: mit módosítsak a kapcsoláson, hogy erről a magasabb tápfeszről is gond nélkül működjön? Csatolom a kapcsolási rajzomat.

texas.gif
    
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Okt 30, 2013 / 1
 
Szia! A táp és a Zener-dióda közötti ellenállásokat számold át 10-15mA-re. Használj 2W-osat, vagy állítsd össze két 0,6W-osból, mert kicsit melegedni fog.
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Ez már megtörtént, engem igazából a meghajtó tranyók környéke érdekelt, de ezek szerint az jó ahogy van Még egy kérdés: a megnövekedett tápfeszről 4 Ohm-ra kb hány wattra számíthatok?
(#) reloop válasza dudassandor1 hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Szia! Kemény dió. A párhuzamosan kapcsolt végtranzisztorokon csak akkor lesz arányos a terhelés elosztása ha bétában, bázis-emitter feszültségben és termikusan együtt futnak. A P és N párosítása talán másodlagos szempont, illetve az előbbiből adódik, ha a meglévők is válogatottak.
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
A passzív alkatrész értékek változatlanok maradhatnak. A meghajtó tranzisztor lehet kicsit jobban hűlő típus: BD139/140, vagy MJE340/350.
Ha van még kérdés, gyerünk a témájába: Bővebben: Link !
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
(#) Tranzisztor mester válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Bővebben: Link
Ez jó lenne nekem?
(#) reloop válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Szia! Jó választás, a harmadik hangszórót tedd félre.
(#) Tranzisztor mester válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Értem, köszönöm!

Csak az a gond ezzel, hogy most nem elérhető, csak rendelhető. Nekem pedig holnapra kelene.
Tudnál ajánlani valami ehhez hasonlót?

Pl, ez?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
(#) Gabó válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Azért a táp igényt is nézd, mert a második linked, ami elérhető az +- tápot kér az első, meg szimpla +tápot.
(#) Tranzisztor mester válasza Gabó hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Ok,értem. Akkor ezek szerint várnom kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
(#) dudassandor1 válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Köszönöm Reloop! Megerősítettél az elgondolásomban!
(#) Phoenix82 hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Sziasztok

Az lenne a kérdésem,hogy az UPC1237-es Protector IC-vel szokott e probléma lenni?
Egy DTA124ES tranzisztoron keresztül kapcsolódik a végfokra.Az erősítő részben lévő összes tranzisztor és ellenállás jó.Az erősítő egy Sony TA-F420 csak pirosan vílágit (Protect) nem vált zöldre, relé nem kattan tápfesz-ek megvannak.Forrasztások,vezetékek, biztosítékok jók.

Esetleg valami ötlet a DTA cserén kívül?
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Szia! Az UPC1237 nem problémás alkatrész, de a törvény alól nem tudja magát kivonni.
Adatlapjában megtalálod az egyes bemenetek milyen feszültségtartományban generálnak tiltást. Ezeket megmérve be tudod azonosítani a kiváltó okot. Az első a kimeneti egyenfeszültség mérése legyen.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Szia

Értem köszönöm a segítséget,közben ezt el is végeztem az egyik oldalon 25V DC van.

Valamelyik csatoló kondenzátor esetleg?
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
A végtranzisztorok felől kezdeném a vizsgálatot, az Elektrotanyán találsz hozzá rajzot.
(#) Phoenix82 hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Szia

Azóta a másik csatornán is megjelent az egyenfeszültség.
A CNP900A csatlatozót lehúztam akkor kattant egyet a relé de azóta semmi.
Az erősítőben lévő tranzisztorok és ellenállások jók.
Némelyik kondenzátort ki kell forrasztanom hogy megmérjem a kapacitását.
Eddig nincs meg a hiba és mind két csatornán 25V DC van.
Egyébként mikor le van húzva a CNP900A a kimeneti egyenfeszültség legalább a duplájára nő.
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
A Q901 és 902 emitterén és kollektorán hogy állnak a feszültségek? Ezen pontok a fő és a szűrt táp feszültségét mutatják.
(#) Phoenix82 hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
C906 és C907-nél 55V C900 és C901-nél 56.5V C902 és C903-nál 41.5V (10000uF)
(#) Phoenix82 hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
C908-on csak 3.4V van viszont C909-en 57.9V!!! C913B és C914B feszültség osztóként működik?
C913B pozitiv és C914B negatív pontja között 83V van. (AEP)
(#) tranyoval válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Koszi a jelentkezésedet.
Az SA612 mixert szeretném összekötni valami alacsony zajú műveleti erősítővel. Ennek kimenete 1,5K. Az MC1458 bemenete 2000k, a TL080 bemenete (nagy ellenállású FET),
az LM358 bemenete ? k. Ezek közül szeretném valamelyiket illeszteni a mixerhez, de feltétlenül szimmetrikusan. Természetesen egy-egy 100nF kerámiakondival elválasztva.
Olyan 50-100x erősítés jó lenne, akár a kimenetre mehetne egy NPN tranzisztor, ennek az emitteréről venném le egy elkóval a hangot. Az LM386 ide túl zajos.
(#) lukacsp válasza tranyoval hozzászólására (») Okt 31, 2013 / 1
 
Egy demodulátort építettél az SA612 IC-ből, és hangfrekis erősítő fokozatot szeretnél utána kötni, igaz?
Nézd meg a csatolt rajzot, a TL082 teljesen jó lesz a célra szerintem.

Most nézem, hogy az erősítést a rajzon sikerült csak 10x-re beállítanom. OK, az erősítés növelhető a 100k növelésével, vagy a 10k csökkentésével, esetleg mindkettővel egyszerre - ésszerű határokon belül (pl. 50x erősítéshez: 5k6, és 270k).
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
A C913 és 914 kondenzátorokon váltakozó feszültség van!
A leírtak alapján a (SEC SW BOARD) CNP950 csatlakozójánál érintkezési hiba lehet, a szekunder megcsapolás a 2-es csatlakozó lában nem vezet át megfelelően, vagy a trafótól C908-909-ig szakadás van a vezetősávban. Ez okozhat aszimmetrikus feszültséget.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
C913B és C914B-n egyen feszültség van ezek a diódák után vannak,és kb. feleződik rajtuk a feszültség. 41.5 V mindkettőn.Én azt nem értem hogy lehet C908-on 3.4V volt és C909-en 57.9V amikor 35V-os kondik.
Következő: »»   1435 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem