Fórum témák
» Több friss téma |
Itt visszább "simpi" kolléga írta az 50Hz-es meredek lyukszűrőt. Én ezzel kezdenék.
Az a baj, hogy ilyen dolgokat mezei szkoppal kivánod mérecsgélni - már ez kizárja azt, hogy értelmes eredményt kapj.
Az igaz. HAMEG 2 x 50 MHz analóg-digitál.
Akkor megvárom, míg a NASA-nál leselejteznek valami übert. Vagy lesz valakinek használható ötlete erre - nem kizárt...
Ahhoz, hogy ilyesmit mérni tudj, ahhoz elöször el kell merülnöd abban, hogy mit is akarsz mérni, és ahhoz megtalálni a mérési eljárást - vagy azt kifejleszteni. Gyakorlatilag ugyanis amit látni fogsz az nem más mint zaj. A zajmérés meg tudomány - egész iparág. Pl. spektrum analizátor, statisztikus kiértékelés stb. Szoval a legkevésbé egy szkop kell hozzá.
Sziasztok,megtudnátok mondani hogy érdemes lenne e ezt a szkópot megvenni?
Voltkraft 2040Bővebben: Link Köszi
Gondolom a kolléga csak arra kíváncsi, hogy bekapcsol egy zavaró valamit (pld. számítóg. táp) és mennyi zaj látszik. Mi az ami több, ill. kevesebb zavart termel.
Idézet: „Gondolom a kolléga csak arra kíváncsi, hogy bekapcsol egy zavaró valamit (pld. számítóg. táp) és mennyi zaj látszik. Mi az ami több, ill. kevesebb zavart termel.” Erről van szó. Aztán próbálok tenni ellene és kíváncsi vagyok, megnézném, hogy csak kavartam-e egyet a izén, vagy csökkentettem a szintjét.
Akkor definiáljuk a zavart/zajt. Mert a nagyfrekvenciás elektromágneses sugárzás is zaj, meg a rossz teljesítmény tényezőjű fogyasztók miatti színusz-torzítás is zaj. Meg ha valahol bekapcsol egy relé, a kapcsolási tranziens is egy zaj, igaz, ez utóbbi nem periodikus, tehát sima szkóppal kb. mérhetetlen.
Akkor melyiket is szeretnéd nézni? (arról, hogy ennek mi értelme van, már a kérdést is kár lenne feltenni...)
Szeretném is, ha az értelmét nem feszegetnétek, mert sajnos kénytelen lennék elraboltatni az illetőt és egy gályán örök időre szexrabszolgává kényszeríteni török hastáncosnők alá.
Na, szóval még egyszer és utoljára: Mérni, látni szeretném a zajt, ami a hálózatra csatlakozott áramot vezető közvetítő szondán, trafón, kondenzátoron, búgócsigán, stb. keresztül egy kőkorszaki tárolós szkóppal megfigyelhetek és megmérhetek. Tud ez ilyen periodikusat is elkapni, úgy tudom. No tehát - ezt hogyan lehet, ha lehet. Pl. láttam egy olyan erősítőt, ami egy kondival 183.x Hz-t tesz a hálózatra. Ezt valahogy le is szedik róla, mert nem szórakozásból tették rá. Mi az akadálya, hogy én ezt meglássam? Vagy egy ezzel összemérhető, nem az 50Hz-hoz tartozó, vezetéken terjedő anomáliát. Aztán feladom. A kérdezést.
Márpedig pontosan az a lényeg, hogy a mérések értelmét kell feszegetni.... Mert csak akkor lehet egy mérést kiértékelni, ha tudod, hogy miért teszed. Einstein is elöbb kitalálta az elméletét, majd pedig azt mérésekkel be is bizonyitotta. Forditva eddig még nem igen történt ilyesmi - legfeljebb az ezoterikus kézikönyvekben.
Én szóltam. Tegyél táskába pár holmit, fogkefét, nem sokára indultok...
Ok, ennyi volt, feladom. Vegyétek úgy, nem kérdeztem semmit.
Erre van külön topik: Bővebben: Link.
Szia,a technikai tudás,és a kor,és ha valakinek van akkor a tartósság miatt kérdem.
Köszi
Azért nem ennyire bonyolult. A zaj egy véletlenszerűen előálló jelenség, ebben semilyen priodicitás nincs. Még akkor sem, ha sávkorlátozott. A különféle torzítások maradékai, tranziensek zavarok, ebben mindig van periodicitás, még a relé meghúzásakor keletkező tranziensben is.
Ezeket nem szkóppal, hanem definiált időállandójú átlagoló (teljesítmény) mérő műszerrel mérjük, esetleg spektrum analizátorral, ha kíváncsiak vagyunk a spektrális teljesítmény sűrűségre. (vagy jel analizátorokkal) A szkóppal közvetlenül (leginkább nem szinuszos) periodikus, időbeli folyamatokat vizsgálunk, de speciális esetben lehet tranziens jellegú, egyszeri lefutású folyamatok vizsgálata is. A teljesítmény tényező, nem okoz a hálózati szinuszon torzítást, torzítást csak nemlineáris elemek okoznak. A másik probléma, ami miatt nem lehet a szkópon az információ átvitelt megfigyelni, az az, hogy a szkóp függőleges, amplitudó tengelye lineáris, ílyenformán a képernyő felénél van 6, annak a felénél a 12, és annak a felénél a 24 dB, ami már szinte a láthatatlan kategóriába tartozik, és legalább kb 40 dB -t kellene látnunk mert ilyen viszonyban van a hálózati feszültség, és az információt továbbító jelek amplitudója., A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
Tudod, itt is az ár ami a mérvadó. A Votcraftról annyit, hogy van egy 1993-ban vásárolt multiméterem, amit a mai napig napi rendszerességgel használok. A Conrad nem árult gagyit, de más kérdés az, hogy meg is kérte az árát. Multiméterem.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
Igen, ott írják, hogy van valami, de nem az igazi... Szóval semmi kézzelfogható.
De tényleg befejeztem.
Köszönöm,egyenlőre elméleti a vásár,ennek egyenlőre nincs belőve az ára,láttam 30-40 között külföldi oldalakon
Köszi,közben csak a fele ment a válaszomnak el, ezt találtam még:Kenwood CS-4125
Ez 18000 ra irva az ára. A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
Bocsi,a hibáiról érdeklődnék,de akkor átmegyek.
Sziasztok!
Nemrég vettem ezt az EMG1568/2A szkópot. De nem tudom hol állítsam X-Y üzemmódba. Tudna valaki segíteni?
Köszönöm a válaszod!
Lenne még egy kérdésem. töltök mindjárt fel róla képet
Itt a Time/cm kapcsolón a mS tartomány 1-50 ig terjedki,nade az 1-5 után újraindul 1-50 ig. ezt nem tudom értelmezni segítenél?
s - másodperc
ms - 1/1.000 másodperc us - 1/1.000.000 másodperc
Köszi ezt vágom,csak azt nem értem h a képen a milisec tartományban 1től elmegyünk 5 milisecig,aztán megint 1től de 50 ig ez mi?
Leírom a skálát sorban:
0.1us 0.2us 0.5us 1us 2us 5us 10us 20us 50us 0.1ms 0.2ms 0.5ms 1ms 2ms 5ms 10ms 20ms 50ms 0.1s 0.2s 0.5s A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |