Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   44 / 111
(#) nagym6 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Itt visszább "simpi" kolléga írta az 50Hz-es meredek lyukszűrőt. Én ezzel kezdenék.
(#) Massawa válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Az a baj, hogy ilyen dolgokat mezei szkoppal kivánod mérecsgélni - már ez kizárja azt, hogy értelmes eredményt kapj.
(#) Orbán József válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Az igaz. HAMEG 2 x 50 MHz analóg-digitál.
Akkor megvárom, míg a NASA-nál leselejteznek valami übert.
Vagy lesz valakinek használható ötlete erre - nem kizárt...
(#) Massawa válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Ahhoz, hogy ilyesmit mérni tudj, ahhoz elöször el kell merülnöd abban, hogy mit is akarsz mérni, és ahhoz megtalálni a mérési eljárást - vagy azt kifejleszteni. Gyakorlatilag ugyanis amit látni fogsz az nem más mint zaj. A zajmérés meg tudomány - egész iparág. Pl. spektrum analizátor, statisztikus kiértékelés stb. Szoval a legkevésbé egy szkop kell hozzá.
(#) blasz hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Sziasztok,megtudnátok mondani hogy érdemes lenne e ezt a szkópot megvenni?
Voltkraft 2040Bővebben: Link
Köszi
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szia!
Miért ne lenne érdemes?
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Gondolom a kolléga csak arra kíváncsi, hogy bekapcsol egy zavaró valamit (pld. számítóg. táp) és mennyi zaj látszik. Mi az ami több, ill. kevesebb zavart termel.
(#) Orbán József válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Idézet:
„Gondolom a kolléga csak arra kíváncsi, hogy bekapcsol egy zavaró valamit (pld. számítóg. táp) és mennyi zaj látszik. Mi az ami több, ill. kevesebb zavart termel.”

Erről van szó. Aztán próbálok tenni ellene és kíváncsi vagyok, megnézném, hogy csak kavartam-e egyet a izén, vagy csökkentettem a szintjét.
(#) _vl_ válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Akkor definiáljuk a zavart/zajt. Mert a nagyfrekvenciás elektromágneses sugárzás is zaj, meg a rossz teljesítmény tényezőjű fogyasztók miatti színusz-torzítás is zaj. Meg ha valahol bekapcsol egy relé, a kapcsolási tranziens is egy zaj, igaz, ez utóbbi nem periodikus, tehát sima szkóppal kb. mérhetetlen.
Akkor melyiket is szeretnéd nézni? (arról, hogy ennek mi értelme van, már a kérdést is kár lenne feltenni...)
(#) Orbán József válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szeretném is, ha az értelmét nem feszegetnétek, mert sajnos kénytelen lennék elraboltatni az illetőt és egy gályán örök időre szexrabszolgává kényszeríteni török hastáncosnők alá.

Na, szóval még egyszer és utoljára:
Mérni, látni szeretném a zajt, ami a hálózatra csatlakozott áramot vezető közvetítő szondán, trafón, kondenzátoron, búgócsigán, stb. keresztül egy kőkorszaki tárolós szkóppal megfigyelhetek és megmérhetek. Tud ez ilyen periodikusat is elkapni, úgy tudom.
No tehát - ezt hogyan lehet, ha lehet. Pl. láttam egy olyan erősítőt, ami egy kondival 183.x Hz-t tesz a hálózatra. Ezt valahogy le is szedik róla, mert nem szórakozásból tették rá. Mi az akadálya, hogy én ezt meglássam? Vagy egy ezzel összemérhető, nem az 50Hz-hoz tartozó, vezetéken terjedő anomáliát.
Aztán feladom. A kérdezést.
(#) Massawa válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Márpedig pontosan az a lényeg, hogy a mérések értelmét kell feszegetni.... Mert csak akkor lehet egy mérést kiértékelni, ha tudod, hogy miért teszed. Einstein is elöbb kitalálta az elméletét, majd pedig azt mérésekkel be is bizonyitotta. Forditva eddig még nem igen történt ilyesmi - legfeljebb az ezoterikus kézikönyvekben.
(#) Orbán József válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Én szóltam. Tegyél táskába pár holmit, fogkefét, nem sokára indultok...
Ok, ennyi volt, feladom.
Vegyétek úgy, nem kérdeztem semmit.
(#) kadarist válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Erre van külön topik: Bővebben: Link.
(#) blasz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szia,a technikai tudás,és a kor,és ha valakinek van akkor a tartósság miatt kérdem.
Köszi
(#) pucuka válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Azért nem ennyire bonyolult. A zaj egy véletlenszerűen előálló jelenség, ebben semilyen priodicitás nincs. Még akkor sem, ha sávkorlátozott. A különféle torzítások maradékai, tranziensek zavarok, ebben mindig van periodicitás, még a relé meghúzásakor keletkező tranziensben is.
Ezeket nem szkóppal, hanem definiált időállandójú átlagoló (teljesítmény) mérő műszerrel mérjük, esetleg spektrum analizátorral, ha kíváncsiak vagyunk a spektrális teljesítmény sűrűségre. (vagy jel analizátorokkal)
A szkóppal közvetlenül (leginkább nem szinuszos) periodikus, időbeli folyamatokat vizsgálunk, de speciális esetben lehet tranziens jellegú, egyszeri lefutású folyamatok vizsgálata is.
A teljesítmény tényező, nem okoz a hálózati szinuszon torzítást, torzítást csak nemlineáris elemek okoznak.
A másik probléma, ami miatt nem lehet a szkópon az információ átvitelt megfigyelni, az az, hogy a szkóp függőleges, amplitudó tengelye lineáris, ílyenformán a képernyő felénél van 6, annak a felénél a 12, és annak a felénél a 24 dB, ami már szinte a láthatatlan kategóriába tartozik, és legalább kb 40 dB -t kellene látnunk mert ilyen viszonyban van a hálózati feszültség, és az információt továbbító jelek amplitudója.,
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Tudod, itt is az ár ami a mérvadó. A Votcraftról annyit, hogy van egy 1993-ban vásárolt multiméterem, amit a mai napig napi rendszerességgel használok. A Conrad nem árult gagyit, de más kérdés az, hogy meg is kérte az árát. Multiméterem.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
(#) Orbán József válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Igen, ott írják, hogy van valami, de nem az igazi... Szóval semmi kézzelfogható.
De tényleg befejeztem.
(#) blasz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Köszönöm,egyenlőre elméleti a vásár,ennek egyenlőre nincs belőve az ára,láttam 30-40 között külföldi oldalakon
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Az nagyon sok pénz érte.
(#) blasz hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Köszi,közben csak a fele ment a válaszomnak el, ezt találtam még:Kenwood CS-4125
Ez 18000 ra irva az ára.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
(#) pucuka válasza blasz hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
A vásárlás az másik topik!
(#) blasz válasza pucuka hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Bocsi,a hibáiról érdeklődnék,de akkor átmegyek.
(#) sportgili hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Sziasztok!

Nemrég vettem ezt az EMG1568/2A szkópot.
De nem tudom hol állítsam X-Y üzemmódba.
Tudna valaki segíteni?

CAM00083.jpg
    
(#) Hp41C válasza sportgili hozzászólására (») Nov 3, 2013 / 1
 
Íme, ezzel:

EMG X-Y.jpg
    
(#) sportgili válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Köszönöm a válaszod!
Lenne még egy kérdésem. töltök mindjárt fel róla képet
(#) sportgili hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Itt a Time/cm kapcsolón a mS tartomány 1-50 ig terjedki,nade az 1-5 után újraindul 1-50 ig. ezt nem tudom értelmezni segítenél?

CAM00084.jpg
    
(#) vzoole válasza sportgili hozzászólására (») Nov 3, 2013 / 1
 
s - másodperc
ms - 1/1.000 másodperc
us - 1/1.000.000 másodperc
(#) sportgili válasza vzoole hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Köszi ezt vágom,csak azt nem értem h a képen a milisec tartományban 1től elmegyünk 5 milisecig,aztán megint 1től de 50 ig ez mi?
(#) _vl_ válasza sportgili hozzászólására (») Nov 3, 2013 / 1
 
Leírom a skálát sorban:
0.1us 0.2us 0.5us 1us 2us 5us 10us 20us 50us 0.1ms 0.2ms 0.5ms 1ms 2ms 5ms 10ms 20ms 50ms 0.1s 0.2s 0.5s
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
(#) sportgili hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
így már értem köszönöm
Viszont azt nem értem h az emg a nulla egészt hogy lazáskodta el
Következő: »»   44 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem