Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   297 / 442
(#) niedziela válasza VaZso8 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
A fúrófájl excellon, és csak a furatokat tartalmazza, semmi más réteget.
A marás egy külön réteg önmagában.
A 20as réteg kell minden gerberbe, ezt az offset esetleges csúszása miatt kérik.
(#) Massawa hozzászólása Nov 2, 2013 /
 
Hogyan kell az eagleben a gyüjtösineket (BUS) megrajzolni. Az elsö bemenetet elfogadja, de a köv. már nem.

Kösz!
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
név = valami[1..n]
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Kösz, de egyik másik vonalnál hibát jelez - még nem tudom miért.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Milyen hibát, legyél kicsit közlékenyebb ha megoldást keresel.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Az orcadban megrajzolom a bust rá a bemeneteket s mindegyiknek nevet adok. Itt kiirja a jo kapcsolatoknál, hogy pl. B$1 a rossznál meg azt irja, hogy N$9 nem tartozik. B$1- hez.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Mutatom a helyes procedurát, igy egyszerübb lesz.

clip4.avi
    
(#) Massawa hozzászólása Nov 2, 2013 /
 
Kösz, sajnos akkor rosszul kezdtem, mert nekem már megvoltak a vezetékeket amikor ugy gondoltam, hogy BUS-al szebb lenne a rajz, de igy visszamenöleg már nem egyszerü ( joval bonyolultabb mint az orcadban). Na meglátom, hogy érdemes-e emiatt ujra rajzolni a kacsolás jelentös részét.
(#) VaZso8 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Köszönöm, ezt beleteszem akkor.

Marást eszerint érdemes egy külön fájlba betenni, ha jól értem - és rákérdezni persze, hogy mi legyen vele (és max. fúrófájlba betenni n furatból összeállítva, ha úgy jó nekik).
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Több be-, és kimenetet is támogat, mint a videoban láthato (0-9) tizet?
(#) lionsec hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Nem tudna valaki segíteni ,hogy az EAGLE6.5 ben bent van-e az 1N4148 SMD tok rajza ill egy nyákba forrasztható táp ajzat kéne.Én nem találtam meg a könyvtárban egyiket sem v csak átsiklottam felette.
Köszönet
(#) kameleon2 válasza lionsec hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Csak javaslom: adatlap és alkatrész után érdemes egyébként is nyákot csinálni. Diódából pedig sok van ugyanolyan méretű PAD-al az Eagle-hez.
(#) pgabikam hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnénk kérnni!A helyzett a következő:Megrajzoltam a nyáktervet,minden jó volt el is mentetem ,de amikor bezártam aaaaz eagale-t és megint megnyítotam a nyák tervet (brd-t)
akkor az alábi szöveges doksit nyította meg a nyákterv helyet!Valaki tudna segítenni hogy megint meg tudjam nyitnni a brd fájlt?
(#) VaZso8 válasza pgabikam hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Szerintem nézd meg a C:\telepitök\PG KELL\eagle\Az erősítőőő\rca bemenet könyvtárban van-e mentésed róla (b#1, b#2, stb.) és próbáld meg, azzal működik-e.

Mentést azért csinálj a könyvtár tartalmáról előtte.

Egy tanácsot, ha elfogadsz: ne használj ékezeteket fájl- és könyvtárnevekben, kiváltképp' ne hosszú ékezeteket... még manapság is okoznak időnként galibát.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) pgabikam válasza VaZso8 hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Igen benne van kb 20 darab fájl (b#1,től-b#9-ig)meg a brd fájl amit nem nyit meg a többi az meg sch fájl
(#) eyess válasza pgabikam hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Milyen néven mentetted el a brd fájlt ?
Mert nem találja a szerkesztés alatt létre hozott fájlt , és azért írja , hogy át lett nevezve.
Mert ha átnevezted , akkor vissza kell az eredeti nevét adni a fájlnak , és úgy már menni fog .
(#) pgabikam válasza eyess hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
nem neveztem át az eredeti néven szoktam mentenni: untitled
(#) eyess válasza pgabikam hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Értem én , de , ha volt még egy untitled , akkor már bajban vagy érted ?
(#) pgabikam válasza eyess hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Értem! Nem találtam a mapába másik untitled fájt,egyszer elvolt már mentve ,és onnan megnyítota normálisan de amikor most folytatam modosítottam akkor csak a mentés ikonra mentem !
(#) ZorK_D hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék készíteni egy kapcsolást az Eagle-ben. Olyan problémám akadt, hogy mi után elkészítettem a sematikus kapcsolási tervet, ügyelve, hogy minden alkatrészlábon legyen csomópont jelölés, illetve mindenhol erre odafigyelve 100%-os a kapcsolás, a NYÁK tervező nézetben nem jeleníti meg a kondenzátorokat és ellenállásokat. Volt már hasonló problémám egy TDA IC-vel is, azt a projektet ez miatt jegeltem. Van erre valami megoldás? Az ERC-ben megnéztem, van pár pont a kapcsoláson, ahol azt írja, hogy "Egy PIN van bekötve" pl a negatív ágon.. Valamit én csinálok rosszul? -Mellékeltem egy példát, így csinálom meg a Sematikot, és a nyákterv mindig hiányos.

EAGLE.jpg
    
(#) pgabikam válasza ZorK_D hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Hello probáld meg bal oldalon(nyák tervezőben)A displayra (kék piros zöld kocka jele van)katintanni az ősszes nézetet bepipálnni
(#) eyess válasza ZorK_D hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Az alkatrészeket el is kell nevezni , és értéket is adni kell neki , azért nem jelenik meg a pcb nézetben , mert így minden kondenzátor , vagy olyan alkatrész amit nem nevezel meg , és nincs értéke , azt egynek veszi.És így nem tudja mihez megcsinálni a gumi hálózatot sem.
(#) eyess válasza pgabikam hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Az a baj ezzel az untitled dologgal , hogy ha közbe csinálsz valami más milyen rajzot , és az is untitled lesz , mert nem nevezed el mentéskor , és te csak a mentés ikonra kattintasz , azt automatikusan elmenti , és onnan már egészen más untitled lesz mindig nem tudom érted e.
(#) niedziela válasza ZorK_D hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Jó lett volna ha magát az sch fájlt teszed fel ide.
Idézet:
„minden alkatrészlábon legyen csomópont jelölés,”

Alapvető rajztechnikai hibákat ejtesz, ez az egyik fő probléma.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Ez ebben a formában nem igaz.
Az alkatrészek automatikus megkülönböztetéssel jönnek létre a name rétegen (U$1.....U$x)
amit aztán a felhasználó kedvére átnevez ha akar. Nyilván érdemes egy ellenállásnak a nevét
U$1 helyett R1 -re keresztelni...stb. Név nélküli, vagy név duplikációt a program nem enged, tehát egyedi azonosító nélküli alkatrész nincs, a hiba forrása nem ez.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013

capture0.jpg
    
(#) ZorK_D válasza niedziela hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Sorolj fel ezekből párat légy szíves, mert nem értelek. Az EAGLE-ben még soha nem volt elég annyi adatot bevinnem, amennyit egy papírra vetnék tegyük fel egy egyszerű kapcsolási rajzon. A csomóponti jelölőt csak oda teszem, ahova szükséges. Ez esetben adj tanácsot, hova és mit rajzoljak. Üdv
(#) ZorK_D válasza niedziela hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Ezzel még tényleg nem volt probléma, a 3915 alapú VU meter elkészítésekor sem adtam meg adatokat és mégis komplett nyáktervet kaptam.
(#) niedziela válasza ZorK_D hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Tedd fel légyszi azt az sch fájlt amiről a kép készült.
Azon keresztül el tudom mondani mit hibáztál
(#) ZorK_D hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Rendben, parancsolj!
(#) niedziela válasza ZorK_D hozzászólására (») Nov 7, 2013 / 1
 
Több probléma van.
1. olyan alkatrészeket is használtál aminek nincs PACKAGE azaz nyomtatott áramkör lenyomata (kép _1). Kép 2 mutatja azt az alkatrészt ami tartalmaz PACKAGE-t.
Az az alkatrész aminek nincs pack-je az nem jelenik meg brd nézetben mert nincs minek megjelennie + a wire sem kapcsolódik hozzá. Ha mozgatod az alkatrészt látni fogod, a wire nem tapad.

2 kapcsolódási pontok. Tömegével használod feleslegesen, mert az alkatrészek lábai alapból csatlakozásra vannak kitalálva, tehát a wire ragad hozzá. Kapcsolódási pontok automatikusan jönnek létre két wire találkozásánál, oda sem kell kézzel tenni pontot.

3. Alkatrészekre érkező wire helyes kapcsolása, mindig az alkatrészlábbal párhuzamosan érkezik, sosem merőlegesen. csatolt sch rajzon nézd meg a különbséget.
Következő: »»   297 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem