Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » CCS PIC Compiler
Minden ok vele pickit2 tölti és csinálja is a dolgát.
Nálam pedig értetlen kíváncsiság kíváncsi vagyok sikerül-e megoldani a problémát.
MPLAB-ban be van kapcsolva, hogy a PICkit3 adjon tápfeszültséget? Állítólag a PICkit3-nak is van saját kezelőprogramja. Azzal próbáltad?
Igen be van kapcsolva 5V-ot ad ki. Még nem találkoztam a saját progival megnézem.
Nem találok sehol pickit-hoz töltő programot. Te hol találkoztál vele?
Érdekes módon a "Legacy Software" című lapon található. Bővebben: Link
Pickit3 programmal is megy a programozás, csak MPLAB nem viszi ....
Sziasztok,
Nincs véletlenül valakinek egy 5.0-s változata? Most az van ugyanis, hogy a 4.124 és a 4.134-es verziókat kell váltogatnom attól függően, hogy milyen típusú PIC-et akarok működésre bírni. Kössz. Üdv: B.
Talan sonsivri. De... nalam valami nyug volt, mert a leforditott kod nem akarta alligatni az OPTION regisztert. Legalabb is a MPLAB szimulatorban. Gyorsan vissza a 4.13x-hez es most beke van. Egyebkent nem ertem miert kellene valtogatni. Mi az amit a 4.124 tud es a 4.134 nem?
A 4.134 kell monnyuk a 16F1823-hoz, de a 18F14K22-re írt és ezzel lefordított kód nem fut helyesen.
A 4.124-gyel lefordított kód helyesen fut 18F14K22-n, de nem jól a másikon...
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy CCS-hez milyen BMP konvertert használtok? Arról volna szó hogy van egy hőmérő projektem, amit KS0108-as 128x64-es grafikus kijelzőn szeretnék megjeleníteni, és kéne egy skálát rajzolnom. Evvel nincs is gond, csak CCS fordítónál nekem csak evvel a programmal sikerült a dolog: Bitmap2lcd Ennél meg kéne vásárolnom a licencet, ami nem áll távol tőlem, de azért először megkérdem tőletek, hátha van valami ingyenes is ami CCS-nél működik. Köszi előre is a választ! A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
LCDAssistant
Mellesleg ez nem CCS C specifikus kérdés, hiszen a bitmap képnek olyan mindegy, hogy milyen C programba épül be. Én pl. Texas MSP430-hoz használtam, IAR C fordítóval.
Sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet, most kezdtem el CCS-el dolgozni, azt hittem ide tartozik.
Leírom részletesebben: Tegnap nézelődtem mintaprogramok után és a neten találtam is. Abban a grafika így volt megcsinálva hogy 2X128-as volt egy blokk, amiből volt 4db. Tehát így kezdődött egy blokk:"const int8 scale[2][128]=" Azonban az általad linkelt bmp konvertálóval sem tudtam megcsinálni hogy ilyen formában legyen. Ugye ez például így csinálja:"const int8 scale[64][16]=" Nem a mérettel van a gondom mielőtt arra gondolnátok, hanem hogy az eredetinél egy hexa kód 8 pixel ugyan úgy, de 64 sorba veszi azt, nem a 128-ba. Tehát egy blokk 2X8=16, amiből van 4 (16x4=64) Fúú remélem értitek a lényeget. Éjjel megcsináltam nagy nehezen konvertáló nélkül. A talált program grafikáját alakítottam át saját igényekre. Gondolhatjátok mennyi idő lehetett a Numeric Converterrel egyesével a hexa kódokat bináris fórmába visszaalakítani, azt úgy módosítani, majd vissza hexává. Sajna jobb ötletem hírtelen nem volt. A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
Azért aki C-ben tud programozni, annak ne legyen már kihívás egy formátum-átalakító programot összedobni...
Van benne valami, de a C-vel most kezdtem el foglalkozni. Nagyon sok projektet az utobbi 2-3 évben JAL-ban írtam eddig (Pascal szerű nyelv). Ráadásul grafikus kijelzőt szégyen szemre most használok először.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
Én ebből semmit nem értek, mert nekem így csinálta:
De végeredményben mindegy, hogy hogyan csinálja, úgyis bájtonként kell kiküldeni...
Az eredeti formátumot mellékeltem.
Ez a kijelző tetejéről indul, ami 128 pixelt és 16 sort tartalmaz. Utána jön a scale2 majd scale3, végül a scale4, és így alakul ki a 64 sor. Az eredti háttérgrafika nem az én munkám, ezért nem volt olyan egyszerű dolgom. (meg mint mondtam ez új nekem) Azért pár óra munkával így is átrajzoltam a skála értékeket, valamint megnyújtottam. Mellékeltem egy képet a kijelzőről. DS18b20-al megy. Továbblépésként most következik majd az hogy grafikonon kéne ábrázolni az elmúlt időszakot. A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
ACS712-es áramkörrel szeretnék áramot mérni. Ez 185mV/A felbontással működik, 0A esetén tápfesz/2 a kimenete. Az lenne a kérdésem, hogy miként lehetne az A/D pontosságát növelni, mert a mérendő tartomány így 1,575-3,425V közé esik. 10 bitnél 5Vos tartományra ez akkor 4,883mV (27mA-es lépték) felbontást jelent, de ha csökkenteni tudnám a tartományt akkor közel 2,7x pontosságot tudnék elérni. (1,807mV) 16F677 vagy 16F688 lenne a PIC.
Még annyit hozzátennék, hogy a mért jelent műveleti erősítővel nem akarom erősíteni! A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2013
Szia!
Kell használni a PIC vref+ és vref- lábait! (2db potival beállítható a két küszöb) Ekkor a tartomány kibővül 1024 darabra, Azaz elérhető az 1mA -es lépték.
Ennek mikéntjét el tudnád mondani picit részletesebben? 16F676 adatlapján csak Vref feliratot látok, + és - nélkül. Esetleg egy ccs-es pár soros példa?
Idézet: Ha nincs más, akkor így jártál, rossz típust választottál. A műveleti erősítő még mindig számításba jöhet. „16F676 adatlapján csak Vref feliratot látok” A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2013
Természetesen más pic is szóba jöhet, csak ezekből lett volna itthon
16F676-nak csak felső referenciáját tudod állítani, az alsót nem, az fixen GND. Úgyhogy ebből vagy másik PIC lesz, vagy műveleti erősítő.
Tulajdonképp így is jó lehet. Találtam 10A/75mV-os söntöt. Ha jól gondolom akkor ha felső referenciát beállítom 75mV-ra, akkor 0-75mV tartományt méri a pic 10 biten? Mert ez akkor kb 10mA-es felbontást jelentene!
Bocsánat a buta kérdésekért, de csak hobbi az elektronika és nincs előképzettségem, csak amit autodidakta módon tanultam.
Sajnos nem ilyen szép az élet. A felső referenciát nem lehet bizonyos feszültség alá beállítani és ez azt hiszem 2.5V környékén van. Ez azt jelenti hogy 1 bit 2.5mV. Az alsó tartományokban meg még ennyi sem, mert ott zaj van. Bele kell tenni azt a csopperes műveleti erősítőt sajnos. Néhány ezer forintért már egészen használhatókat is lehet kapni. A hobbisták midíg reménykednek, hogy meg lehet kerülni a megkerülhetetlent. De nem.
Bár, ezekkel a kudarcokkal nő az un. szakmai tapasztalatuk.
Ez szerintem nem reménykedés, hanem logika, ami hiányos
Beállítható felső referencia -> oda állítom ahova akarom Hiányos ismeret -> hardver limitáció, zaj stb De tulajdonképp az eredeti felállás is elfogadható, ahol az IC 185mV/A-el "mér", ez durván 27mA-es léptékre jön ki, ha a 0-5V a tartományom. Az áramkör amúgy egy napelemes rendszer felügyeletéhez lesz. Töltőáram max 8.3A (erre van 20A-es IC) illetve a fogyasztást méri az 5A-es. Kis lcd-n akarom kiiratni vele a még hátralévő kapacitást az aktuális töltés/fogyasztás mellett. No meg az aktuális akku feszt és töltőáramot, hőmérsékletet stb. Viszont ezzel kapcsolatban belefutottam egy újabb "zsákutcába" Az lcd egy nokia 3110 kijelző lesz, ami ha jól tudom i2c-n kommunikál. Viszont sem a 16f676 sem a 16f688 nem tud i2c-t a ccs szerint. Rá lehet mégis szoftveresen "erőltetni" a kommunikációt valahogy? A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |