Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   165 / 291
(#) kaqkk válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Kísérleti verzió de ez a mi hobbink szépsége, kitalálunk valamit és reméljük hogy működni fog
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2013
(#) vargalaszlo0405 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Üdv!
Eszembe jutott egy kérdés. Ha jól értelmeztem a rajzodat te egy pc táp ferrit trafóját tervezted felhasználni. Én viszont egy 3,6 VA es gerth 220/ 2x9 V os nyáktrafót gondoltam oda ami ugye lemez vasmagos. Nem tudom milyen frekvencián menne az oszcillátor, jó lehet bele ez is?
(#) kaqkk válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Az oszcillátor frekvenciáját hozzá kell hangolni a trafóhoz, én azért "terveztem" pc trafót bele mert az magasabb frekvenciákra készült mint egy hálózati trafó ,és jóval nagyobb az áttételi arány .
(#) batkamano hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek eladó gyár vp.trafója?
Tönkrement az enyémben és kellene egy bele.Gyári volt.
Előre is köszi! Attila
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) elodke válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Lenne egy kérdésem.
Milyen biztosíték kell bele?
(#) granpa válasza batkamano hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Milyen gyártmány, adatok?
(#) deak francis hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/34/t_34117c2817546ccb045...67.jpg Helo. Szerintetek ezt a fajta trafót hogy lehet szétszegni? Le van ragasztva gyárilag .Köszönöm szépen .Üdv. D. ferencz
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Higitóban ártatni kb. egy hetet,vagy hőlégfúvóval okosan körbemelegíteni vagy a szikszalagot lebontani és kályha tetején melegíteni esetleg vízben forralni.Óvatosan szét lehet venni melegen,kesztyű mindenképpen ajánlott,fém fogókat kerülni,vigyázni !!!! nagyon törékeny.A lényeg,hogy az éppen használt ragasztó valamilyen formában meglazuljon,felolvadjon,akkor szétszedhető,de a maradványokat el kell távolítani,le kell kaparni.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Köszi szépen.
(#) batkamano válasza granpa hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
eider landgerate gmbh
Weidezaun Netzgerate NE7500
10w
7,5J
9000V
(#) deak francis hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Helo.Probálkoztam házilag tekerni HV trafót a pásztornak,pontosabban háromszor ,mind a három üzembehelyezés után csak 2-3 mm szikrát produkált.Mi lehet a *pakli*?Az oszcillátor feltölti a kondit(20u) 300V-re.köszönöm .
(#) kaqkk válasza deak francis hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Valószínű hogy a trafón belül átüt .Én a mikrosütő trafóját próbáltam az is átütött! A primer-szekunder közt van vastag szigetelőpapír? A szekunderben van soronkénti szigetelés? Impregnáltad a trafót? ...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) deak francis válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Szia. A primer és a szekunder közt milyen vastag szigetelő papir kell?Soronkénti szigetelést tettem.Hogyan kell
Idézet:
„Impregnáltad”
???és mivel ?köszi szépen.
(#) kaqkk válasza deak francis hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Szerintem legalább 4-5 réteg papír kell a primer szekunder közé . és az impregnálást (régen ) csónaklakkal csináltuk, egy réteg "derót" egy réteg papír -lekenve lakkal , és jöhet a következő sor.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) deak francis válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Szia. Szerintem valami gyors kötő lakk kell ehhez a metodushoz nem?Tudsz-e valami hasonlót ehez a lakkhoz?
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Szedtem szét egy simson 12V gyújtótrafót.A primer és a szekunder között kb. 3mm vastag olajjal átitatott lakkozott szigetelőpapír henger volt.Olajjal átitatott kifejezés arra utalna,hogy maga a trafó olajjal volt feltöltve.A szekunder soronként 2 rétegű lakkozott (prespán,kondenzátor papír?) papírszigeteléssel volt megoldva,lakkozás nem volt.A tekercsek mindkét oldalon kb,8-10mm -rel szűkebben voltak tekercselve,mint maga a cséve.
(#) kaqkk válasza deak francis hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
A tekercselők (a profik) Vákuum impregnálást csinálnak , a kész trafót egy légmentesen zárható edényben lakkba merítik és a lezárt edényt le vákuumolják . így a tekercsben lévő levegő eltávozik és amikor a vákuumot elengedik a külső levegő nyomása bepréseli a tekercsbe a lakkot . Ezután egy kemencében szárítják és kész is az impregnált trafó.
(#) deak francis válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Köszi forumtársaim.
(#) doberman hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Szervusztok Villyanypásztorkodók.
Ezt kapcsolást építettem meg,
egy Lada gyújtótrafóval. 12 voltot akksiról kapja. működik csak rettentően "pörög". a trimmerek szabályozása nem elégséges, jó ötlet-e hogy a C3-as 6,8 µF-os kondit lecsökkentettem 150 nF-ra?
(a többi alkatrész a rajz szerint) Így már elértem, hogy kb 0,7 sec-ként ad kb 10-12 mm-es szikrát, de a szikra nem "egy szálú" hanem többszörös.. - bocs a pongyola fogalmazásért. Egyébként a BU326A eléggé melegszik, 2 perc után már inkább forró.
Ugye jól gondolom, hogy a kimenetre KELL a szikraköz. minden ötletnek örülök és előre is megköszönök minden választ.

ja még egy: a gyújtó trafó házát kössem össze a BU326a kollektorával?
Idézet:
...szökik a kutya...
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) deak francis válasza doberman hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Helo .Én nem tudok sokat erről a kapcsolásrol .Bővebben: Link ezt ajánlanám inkább.
(#) smsanyi88 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok. Kérném a segítségeteket egy 12V-ról működő villanypásztorban. A rásütést nagyon jól elvégzi az inverteres kapcsolás 2. része, de a 12V megszaggatását szeretném oszcillátorral megoldani. Itt a fórumban már említettétek a blocking oszcillátort, és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Hogy tudnám megoldani és milyen alkatrészekkel? A trafóra milyen vezetékből és hány tekercset kell tekerni, milyen tranzisztorral kellene megoldani, meg a tranzisztorhoz milyen collektor illetve bázis köri alkatrészek kellenének?
(#) elodke válasza csabexxx hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Megtudnád irni mit hova kell kötni
?,
(#) vargalaszlo0405 hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Üdv!
Előre is elnézést kérek a primo kérdésért, de már teljesen összezavarodtam... építettem egy oszcillátort IR2153 IC vezérli. Ez szolgáltatja a kb 300 V egyenfeszt a pásztoromban. De figyelmen kívül hagytam az ic fesz tűrését, illetve azt, hogy a Vcc táplábra csak bizonyos fesz kapcsolható. Kinyírtam egyet és rájöttem. Szóval a kérdésem: nem bírok eligazodni az IR2153 adatlapján és nem tudom kiszámolni mekkora ellenállat kell a Vcc láb és a pozitív táp közé ill. elé, ha meg akarom védeni egy teljesen feltöltött akkumulátor cca. 14-15 V fesztől. Mellékeltem egy adatlapot, remélem tud valaki gyorsan segíteni. Vagy lassan... Köszönöm!

ir2153.pdf
    
(#) deak francis válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Helo .Valami stabilizátor koczkával nem lehet-e????kérdezem.
(#) vargalaszlo0405 válasza deak francis hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Lehetne, de akkor nem fog rögtön leállni amikor elkezd a fesz csökkenni ahogy az akksi merül?
Merthogy nem nyit ki a megadott fesz alatt...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2013
(#) elodke hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Sziasztok! Építettem egy villanypásztort, vicsys tervei alapján, a szikraköz 2-3mm az jó? ; és hol tudom megmérni hogy jó-e, a kimenő feszültség nagysága? Üdv: Elli
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) erdgab válasza elodke hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Hogy jó e azt majd Te eldöntöd,ekkora szikrával talán 30 méterig jó lesz.
(#) deak francis válasza elodke hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia.Én még nem hallottam 2-3mm szikraközt.Olvass vissza barátom.
(#) smsanyi88 válasza Antennaman hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia. Mi lenne a bekötése ennek a fajta megoldásnak? Szeretnék én is egy ilyen oszcillátoros megoldást készíteni, de sajnos visszakeresve nem találtam meg, amikor ez volt taglalva. Válaszodat előre is köszönöm.
(#) Antennaman válasza smsanyi88 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Hello Misi,
A kérdéses oszcillátor ugyanaz mint a Spectraman által közzétett blocking oszcillátoros megoldás. Csak én a menetekkel variáltam annyi az eltérés. Valahol a 164-ik oldal körül ha vissza lapozol igen preciz leírást adott közre spectraman. A lényeg , hogy Blocking oszcillátoros a megoldás. Remélem meg találod!
Következő: »»   165 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem