Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1457 / 2499
(#) szili83 válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Igen.
De a 0.5mm vastag az ezek után nem igazán jó.
Esetleg még megoldás, ha az
5m-es az 1.5mm (0,119ohm)
10m-es 2.5mm-es (0,142 ohm)
Ekkor a különbség 0,023ohm.

Ha egyforma lenne a kettő akkor 5m esetében a 2.5mm-es kábel 0,071 ohm, azaz a különbség is ugyanannyi lenne....

Te, vagy más mit csinálna? Rövidebbre vegyek vékonyabbat, vagy mindenhova egyformát? Akkor azt vajon ki lehet hallani?
(#) reloop válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
A legolcsóbb a hosszabb vezeték szakasz vastagabbra cserélése lenne. A legmegnyugtatóbb pedig két azonos hosszúságú minél nagyobb keresztmetszetű kanóc. Személy szerint a 6 ohm-os hangsugárzókhoz 10-10m másfelessel ki tudnék egyezni.
(#) szili83 válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Háát az összetekerés nem igazán jön be nekem...

Én a 1.5mm-est keveslem. Annak az ellenállása 10m-re 0,238 ohm, ami sztem azért sok.
Ugyanez 2.5mm-esből 0,142 ohm.

Ez nagyon nem mindegy. Esetleg a rövidebbet 1.5mm-esből oldom meg, akkor 0.023 ohm lesz a különbség.

Ha a 4mm-es vezeték belemenne akkor a 10m-es szakasz 0.089 ohm lenne, és a rövid szakasz 2.5mm-esből 0,071 ohm. Azaz a differencia itt már csak 0,18 ohm lenne.... De sztem a 4mm-es kábel nem megy bele a csatlakozóba.

Jó lenne, ha valahol lenne valami okos írás, de én nem találtam.
(#) golem válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Látom hogy a hangsugárzó vezeték ellenállásáról van szó.

Én is kíváncsiságból lemértem az enyémet mivel a multimon a legkisebb határ a 200 ohm
nekem úgy mutatott 01,7 ohm ot 11,9m 0,5 alumínium hangsugárzó kábelen.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
(#) szili83 hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Hú, az nagyon sok. Ezért a 0.5mm-es kábel vacak, főleg hosszú úton. Az max 1-2m-re jó.
(#) szili83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Én ilyet akartam, de 2.5mm-est. Nálunk 270Ft/m-ért adják.
Akkor veszek a HEstoreban transzparenst 215Ft/m-ért.
(#) golem válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Nálunk ezt árulják hangfal kábelnek.
(#) szili83 válasza golem hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Nálunk nem. A hangfalkábel a piros-fekete 455Ft/m itt....
(#) golem válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Megmértem kíváncsiságból a másikat 3,7 méter 0,75 piros fekete 02,2 ohm
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
(#) szili83 válasza golem hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Az nem lehet.
Vond le belőle a DMM-ed belső ellenállását. Zárd rövidre a két mérővezetéket.
(#) golem válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
az már ki van belőle vonva
(#) szili83 hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Ott valami árulás van, annyi nem lehet. Ha kiszámolod, akkor kevesebb jön ki. 2.2 ohm az nagyon sok. Akkor már a hang ami kijön az sem az igazi....
(#) golem válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Kábel

P1070397.JPG
    
(#) szili83 válasza golem hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Annak nem lehet akkora ellenállása. Nálam még a 0.5mm-es is jobb eredményeket mutatott.
(#) golem válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
ugyan eböl a vezetékből le vetem 1,7m 0,02 ohm lett
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
(#) sprofan válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Ezt így sose jelentsd ki... nekem van még egy kevés abból a kábelből ami anno nagyon felbosszantott. 12 méter lett betéve kábelcsatornába a falba ebből a 1,5-es transzparensből, aztán fura volt hogy nem úgy szól a hangszóró mint előtte. Rövidre zártam a hangszórónál a kábelt és a hifinél mértem.. 6,8 ohm ... Aztán amikor kiszedtem a falból rájöttem mi a gond. Valami elképesztően silány minőségű volt ez a kábel, az egész végében ha nagyon megfigyeltem látható olt némi oxid réteg, és a benne lévő szálak teljesen darabokra voltak szakadva. Felvágtam tapéta vágóval egy 10cm-es darabot és széthullottak a sodrott szálak, de nem azért mert én megvágtam volna...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
(#) martin66789 hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Sziasztok
A múlt héten szereztem egy SHARP CD-DP2500H Dolby Sourrund erősítőt 2 Db eredeti Front hangszórójával , a többi is meg van csak más honnan. Ez 300 W-ot tud.
Bővebben: Link

Egy probléma van vele hogy a FRONT L kimenet nagyon torz ha bekapcsolom az X-BASS-t.
Már próbáltam hogy a FRONT L kimenetre másik hangszórót kötök, de annál is torz ha be van kapcsolva az X-BASS, ja a többi kimenetnél nincsen ilyen probléma. A szerkezetet számítógépre és MP4-re kötve használom AUX bemenetre kötve. Ja a FRONT L kimeneten sima rádióján, CD lejátszóján és magnóján is torz ha be van kapcsolva az X-BASS, ha ki van kapcsolva akkor nagyon szép tiszta hangot ad ki.

Már szétszedtem átnéztem a forrasztásokat, kábelek csatlakozását mindenhol még az erősítő részen is de semmi problémát nem láttam rajta.
Az erősítő kimeneténél lévő szűrő kondenzátorokat is megnéztem , de csak látszatra, mert nem nagyon értek az ilyen lemérésében. A kifele menő kondikon sem láttam semmi sérülést semmi puffadást vagy folyadék eresztést.

Valakinek van valami ötlete hogy mi baja lehet csak annak az egyetlen kimenetnek mert a többi jó és már hangszóró csere is volt de semmi változás ?
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Sziasztok! Senki nem ismeri fel ezt a panelt?.
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
2 pár BD249/250-el már el tudsz érni 200w-ot, a tápot meg úgy lődd be, amekkora ohm számra szeretnéd. +-50v az 4 ohmra 200w környéke 8 ohmra 100w.
(#) szili83 válasza sprofan hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Ép kábelre gondoltam. De mitől törött kis darabokra? Az furcsa....
(#) hangszoros válasza Doncso hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Ha 5 párat raksz be se lesz üzembiztos. Kialakul a tranyóban a forrópont és a 0 Ohm effektus felép. Magyarán zárlatos lessz A SOAR görbéje szerint a tranyó 100V nál 0.2 A -t tud 25 fok esetén megbizhatóan. A bekapcsolási tranziensek szokták leamortizálni. 100V-os táp az reszkir üzem a BD 249-nek! Csak jó tanácsként mondom. A 70-80as években sok +,- 50V-ról menő erősitőt csináltam3 illetve 4 pár BD-vel. Amig volt TIP 35-ös tranziszorom oké volt a dolog. Aztán egyre gyérebbek lettek a tranyók ( hiába válogattam 4-5 dekádon belül párba.És letörési feszültségre is guberáltam őket. Hulottak mint a legyek
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
(#) Doncso válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Akkor ha a panel rendben van, érdemesebb lenne valami komolyabb tranyót tenni bele. Mondjuk 2SC5200-est és a párját. Most hogy mondja, igaza lehet, emlékszik még az RX800-as kálváriára, oda jártam párba válogatott BD249/250-es tranyókért, na azóta 2sc-k vannak benn, semmi baja. Igaza lehet, nem olyan jó 100v körül járatni ezeket mégha párba vannak akkor se.
(#) szili83 hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Szóval milyen távolságra ki milyen vastag hangszóró kábelt használ?
Közvélemény kutatás.
(#) soos csaba válasza Doncso hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Szia! Nekem elég ha a 100W-ot tudja 4ohmon +-50V-on járatva, ennyi meg bőven ki fog jönni belőle ekkora tápfeszültségen, még több is. Engem mondjuk a rajza érdekelne igazán!
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Hát azzal nem szolgálhatok. De miért szeretnéd ennyire a rajzát? Esetleg nekiülsz és visszarajzolod?
(#) elyelibator válasza szili83 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Én 2méterre 2X4mm átmérőjű sodrott rézkábelt használok. Óriási a különbség, egy 2,5mm átmérőjűhöz képest. Egy ismerősömnél ugyan ez a kábel már 2X4 méter, és van különbség. Minél kisebb az ellenállás, és minél nagyobb a kábel felülete, annál részletgazdagabb-veszteségmentesebb az átvitel.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
(#) szili83 válasza elyelibator hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 


Átrendezem kicsit a szobát, akkor sikerül megoldani 1m és 5m-es kábelekkel.

De benéztem tegnap, a 6mm^ kábel is belemegy. Lehet azt kellene vennem? Csak a rövidebb oldal a sanszos, oda 2m 2.5mm-es kábel hozná nagyjából azt az ohmikus értéket.
(#) soos csaba válasza Doncso hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Azért mert van két ellenállás a paneleken ami az egyik panelen szét éget a másik meg 33K, a másik panelen meg már valaki le cserélte őket, két darab 10K ellenállásra, és nem tudom hogy az az illető aki le cserélte, az helyes ellenállásokat tett vissza vagy sem!?, jobb félni mint meg ijedni!. Igazából ezért, és szeretném tudni hogy az a két ellenállás most 33K, vagy 10K-ok kell hogy legyenek?. Be kereteztem pirossal azokat az ellenállásokat amiről szó van.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013

Panelek.jpg
    
(#) petemazi válasza szili83 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Könyörgöm, csak az én kedvemért tegyél be két egyenlő hosszúságú, tetszőleges keresztmetszetű drótot. Ez már inkább fillérba.. és komplikálás..
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Értem. Jó lenne tudni hova megy az az ellenállás.
Következő: »»   1457 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem