Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   137 / 177
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
A picen a legtöbb alkalmazásban marad szabad láb , ezért nem érdemes lespórolni a 100Ft os kvarcot, én soha nem használom a belső oszcit...
(#) dcsabi hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Csinált-e valaki, közületek Parsic-al, 1Wire protokoll használatot? Nekem most éppen DS18B20-hoz kellene. Nyílván INC file a legcélszerűbb...
(#) Szammer hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Ha valakit érdekel.
Persze a PIC telítettsége miatt, lehet átteszem 628-ra.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013

BP_1.PIC
    
(#) proli007 válasza Szammer hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Hello! Ügyesen megoldottad és igényesen le is rajzoltad-írtad. De lenne két kérdésem.
- Mi az oka, hogy a számláló törlését három db. OneShot fokozattal oldottad meg? Mert a program induláskor minden számlálót (változót) töröl. Még ha nincs is törlő jel, akkor is nulláról fog indulni.
- Miért kellet RS tárból élvezérelt tárolót kialakítani? Mikor a ZR bináris kimenetű tároló Q0 kimenetét használva, minden felfutó élre átvált. Pont úgy, mint amit kialakítottál.
üdv!
(#) Szammer válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Szia!
Hát ezt az indítási RESET dolgot mindíg beleteszem, mert jártam úgy (elméletben igazad van), hogy mégsem nullázott (lehet hogy nem kell, de kárt nem okoz).
Az élvezérelt tároló arra kell, hogy egy végállás kapcsolás előre, másik hátra (ugyanazon bemeneten).
Persze, ha procit váltok (több láb), külön-külön lesz az irányváltás.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
És hogy mért 3 db?
Azért mert csak. Ez jutott eszembe, nem akartam monostabilt.
(#) proli007 válasza Szammer hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Hello! Értem, csak amit említettem ZR számlálóval, ugyan ezt az élvezérelt eredményt éred el. üdv!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) Szammer válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Bocsi, nem értem, átrajzolnád?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) kaqkk válasza Szammer hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Szerintem Proli erre gondolt.

BP_1.PIC
    
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Hello! Igen, de még a OneShot sem kell hozzá, "magától is élvezérelt." üdv!
(#) Szammer válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Köszönöm, jogos a három pont.
(#) Szammer hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom, hogy PIC12F508 ujraprogramozásánál (belső osci) (pickit2 klon),
az osccal értéknél törlés utáni ujraprogramozásnál osccal hibát hoz. A Parsicnál milyen osccal értéket szoktatok beírni?
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Okafogyott a kérdés, a Pickit2 volt a ludas.
(#) Szammer hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Lehet olyat csinálni Parsic-nál, hogy nyomógombos választással más-más TAB értéket rendeljek hozzá a CALL-hoz?
(#) dolf hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Parsicba, hogy lehet azt megoldani egy távirányító jelét beolvasni, eltárolni.
ha még egyszer ugyan az a jelet kapja akkor össze hasonlítja és ha megegyezik a két jel akkor ad egy kimenetet. Egyáltalán lehet séges parsiccal ez a megvalósítás?
Köszi!
(#) kaqkk válasza Szammer hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Igen. Egy számláló és egy mutiplexer kell csak hozzá.. De minden tabhoz kell egy call.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013

LLICHT.PIC
    
(#) kaqkk válasza dolf hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Gyári távirányító jelét elég nehéz (de talán nem lehetetlen) Én inkább csinálnék saját távirányítót ,egy erre kidolgozott kóddal.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Gyorsan összetoltam valamit , remélem kiindulásnak jó lesz. A pic tipusát és a beállításokat hanyagoltam ...
(#) dolf hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sajnos én nem erre gondoltam. Van egy 64bit es jel amit a mit le kellene tárolni és azt össze hasonlítani. Köszi!
(#) kaqkk válasza dolf hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ahhoz fel kell kötni az alsóneműt ...
(#) dolf hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Ugy gondolod?
(#) kaqkk válasza dolf hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ezt még C ben sem lenne egyszerű nemhogy parsicban...
(#) kaqkk válasza dolf hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Az eepromban bites változót tudsz menteni (max 255) innentől már nagyon sok okos számítás kell hogy a 64 bites adatot menteni , és összehasonlítani tudd ! Ja és ha jól tudom a távirányítóknál nem csak az impulzusok száma számít hanem a szélességük is , ezért lesz nehéz a kód "kezelése"
(#) Szammer válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia!
Természetesen kel a CALL (Ő hívja meg a tálázatot).
Köszönöm, ez jó lesz.
(#) Szammer válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Sziaszok!
Hát igen. Elég emberes feladat, régebben én is próbálkoztam ilyesmivel. Sajnos lassú a Parsic hozzá.
Érdekes megoldás amit feltettél, nekem UART-os adatátvitellel sikerült csinálnom egy kísérleti modell távirányítót (4 csatorna szervo). Az rádiós modullal ment, címellenőrzőssel, de max 1200 bauddal volt viszonylag stabil, amíg a környezetében nem indítottam egy másik adót, akkor megállt. (Ha jól emlékszem, fel is tettem régebben.)
Egyébként tanítható infrás dolog van fent a NET-en elég sok, még az asm forrás is fellelhető (igaz az nem Parsic-os).
(#) kaqkk válasza Szammer hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Mint írtam "csak gyorsan összetoltam" ez volt az első ötletem a 'kódolásra"
Ha szerencsénk van még akár működhet is
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
(#) proli007 válasza Szammer hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Hello! Igazából egyetlen Call hívással és táblázattal is megoldható. Mert a Call tulajdonképpen a táblázat pointerét kapja meg, mely rámutat az egydimenziós táblázat adott elemére. Ha ezt a pointert úgy állítod össze, hogy a nyomógomb számláló értékét megszorzod a táblázat maximális elemszámával, és hozzáadod a táblázat kiválasztandó elemszámát, akkor megkaptad a mutatót.
Vagy is minden táblázat egydimenziós a valóságban, csak a táblázat elemére mutató "cím" számítása készít belőle többdimenziós tömböt. Ha "x" a tömbök száma, "n" a tömb mérete, "y" egy-egy tömbben kiválasztandó tömbelem, akkor "p" pointert úgy kapod, hogy p=(x*n)+y . üdv!
(#) dolf hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok! Mindenek elöt köszönöm a segítő szándékot. Ezt a jelet szeretném beolvasni és letárolni.

key.JPG
    
(#) kaqkk válasza dolf hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Próbáld meg avval amit feltettem (az időzítést és a számértékeket átírva ) ja és az egyik számlálót kivéve . Próba szerencse ...
(#) Szammer válasza proli007 hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm, tanulságos amit leírtál, meg is próbálom, de jelen alkalmazáshoz nem jó (PIC12F508, egyszerű karácsonyi gyertyatartó RGB LED világítással), kicsi hozzá a processzor.
Üdv:
Zsolt
Következő: »»   137 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem