Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1460 / 2501
(#) pesta3 hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy logitech z523-as 2.1-em. A probléma, hogy mostanában elég sűrűn a mély nyomó elhalkul. A mélynyomó hátuljába egy dsub9-es csati megy, ennek a hüvelyét kicseréltem, de a probléma még mindig fennáll. Most a kábelt szeretném kicserélni, de sehol sem találok megfelelőt. Lehet tájékozatlan vagyok ,de 9 pin-es ezért 9 vezetékes kell nekem?
Mert láttam 9 pin-es de csak 4 vezeték futott benne.
Bár nem igazán tudom, hogyan tudnám kicserélni mivel az egyik magasba megy a vége ahol ilyen vékony hosszú csatiba futnak bele a vezetékek sorba, azt hogy tudnám magam megcsinálni?
Vagy van erre valami speciális fogó ami belesajtolja a vezetékeket? Szakemberre gondoltam még, de nem nagyon találtam megfelelőt Bp-en. Mit ajánlatok?

Várom válaszotok! Üdv, Isti
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2013
(#) Anden válasza mindenes hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Köszönöm, igyekeztem,elég sok munka volt vele,de megérte!!
(#) Robikk válasza pesta3 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok
Bontott házimozi erősítőből van 4db TDA7265 íc-
ém.
Nos én arra gondoltam hogy mind a 4 db-ot fel
kellene használni, stereóra gondoltam.
Esetleg valakinek valami ötlete?? nyák, beültetési
rajz jól jönne.
A házimozi erősítőből minden darabja megvan...
Van egy Sal PA 28 Actíve hangdobozom párban,
ebből az erősítő részt kiszeretnem venni, nagyon
csúnyán szólnak!! Ennek a helyére gondoltam
ezt a Tda-s megoldást..
Előre is köszönöm!!
Üdv Robi.
(#) Buvarruha válasza Robikk hozzászólására (») Dec 11, 2013 / 1
 
Az a helyzet, hogy a rosz hangot szerintem nem a PA erősítője okozza, hanem a hangszórók..
(#) melorin hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Üdv!
Az szerintetek normális, hogy ha egy végfok kimenetére fülhallgatót kötök hangszóró helyett, és nem teszek vele sorba 110 Ohm ellenállást, akkor sistereg és halkan búg még rövidre zárt kimenetnél is?
(#) Robikk válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Üdv

Szerintem a Sal mélyekkel nincs gond, én teljesen megvagyok elégedve vele.
Kötöttem rá próba gyanánt másik erősítőt, amivel olyan_hangzást produkált ami teljesen megfelel az én igényeimnek. Szerintem ott rontott a gyártó hogy egyszerű/olcsó minőségű alkatrészeket használtak fel, gondolok itt a tip féle tranyókra...[sub][/sub]
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Üdv! Igen, megesik. A hangsugárzót normál távolságból figyelve ez nem, vagy alig észlelhető.
(#) david9999999 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok!

A következő lenne a problémám. Kaptam egy Philips F4212 erősítő amit hibásan kaptam, egyáltalán nem szólt a kimeneten se egyen se váltó faszültség nem volt, a kivezérlésjelző működött. A végfok ic cseréje után izzóval élesztettem ami nem bizonyult sikeresnek így kivetem az izzót és bekapcsoltam úgy. Egyenfeszültség még minding nincs a kimenetek viszont rettenetesen torzít. Ha viszont kikapcsolom a kondenzátorok kisüléséig hibátlan a hangja. Valakinek van ötlete mi lehet a gond? Előre is köszi a segítséget.

Szerviz manual:
https://www.cubby.com/pl/philips_f4212.pdf/_894fcbcce84d4063a5935a7...794b91
(#) lobbooo hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Szia polgiy! Itt vannak a rajzok a subhoz.

Krog.rar
    
(#) lukacsp válasza david9999999 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Ha izzóval nem volt sikeres az élesztés, az azt jelenti, hogy túl nagy feszültségű és / vagy túl kis teljesítményű izzót tettél be elé ami "megette" a tápfeszt. Milyen izzók voltak azok? DC ágba tetted, vagy a trafó primerével sorban? Amíg nem működik megfelelően mindenképpen be kéne tenni izzót áramkorlátozónak, mert bumm lesz a vége.
A szervíz könyvben jó sok helyen meg van adva, hogy mekkora DC feszültségnek kell lenni normál esetben. Ezek mind rendben vannak? Légy szíves ezeket mérd meg, és ha anomáliát tapasztalsz írd meg melyik mérési ponton, így eredményesebben tudunk segíteni.
(#) david9999999 válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
20W és 50W-os izzókkal próbálkoztam de még a kivezérlésjelző háttérvilágítása sem indult el ami külön szekunder tekercsen van mint maga az erősítő. Az izzókat a trafó primerével sorba tettem be. Az stk ic lábait mértem. A mért értékek sorban:
1. láb: 0,2V ; 2. láb 35V ; 3. láb 0V ; 4. láb 0V ; 5.láb 0V ; 6.láb -35V ; 7. láb -34,8V ; 8. láb -34,8V ; 9. láb 0V ; 10. láb -34,8V ; 11.láb -35V ; 12. láb 0V ; 13. láb 0V ; 14. láb 0V ; 15. láb 35V ; 16.láb 0,2V

Természetesen ha bármi másra is szükség van lemérem őket
(#) lukacsp válasza david9999999 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
A 8-as, és 9-es lábakon csodálkozom a feszültség értéken, amilyen gagyi rajzot a neten találtam, azok a lábak állítólag nincsenek használva az STK 2129-nél.

A fő probléma, hogy a 7-es, és 10-es lábon -1,2V helyett a negatív táp van jelen. Az is igaz, hogy az 1-es, és 16-os lábon is illene 1,2V körüli fesznek lenni. Azon gondolkodom éppen, hogy miért lehet ez.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) lukacsp válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
A meghajtó IC lábain, és a BC640 tranzisztor lábain hogyan alakulnak a feszültségek?
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Szia! Ha jó a mérés azaz STK2129 megérett a cserére.
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Igen, úgy néz ki, de a kolléga épp most cserélte ki azt írja. Ám a fesz értékek alapján halottnak tűnik valóban.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
A negatív részek le lehetnek szakadva és csak a fejhallgató leosztásba, mint munkaellenállásba dolgozik. Talán ezért van hangja aszimmetrikusra merült pufferekkel.
Hamis STK-k előfordulhatnak a nagyvilágban.
(#) david9999999 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Sajnos én is halottam, hogy előszeretettel hamisítják őket, de csak külföldről tudtam rendelni és fénykép alapján bármi lehet. Azért a délután folyamán utánamérek a dolgoknak mégegyszer illetve megmérem az említett tranzisztort is. Annyi még hozzátartozik a dologhoz hogy "magasabb" hangerőn már a kondik kisülése közben is torzít csak nagyon alacsony hangerőn szól "szépen".
(#) melorin válasza david9999999 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
A primerre kell az izzót sorba kötni?
(#) sean hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy alap erősítőm és autóba szeretném használni. Az a kérdésem hogy szivargyújtóra rá lehet kötni? 12V-ról működik az erősítő, egy AN17830a ic van benne, elvileg 2x50W-ot tud (1A-es biztosítékot adtak hozzá, 100W-al számolva 8,3A lenne a max). Viszont a szivargyújtó terhelhetőségét nem tudom (Suzuki). A könnyű ki-be szerelés miatt gondoltam szivargyújtóra csak nem tudom működne e. A szivargyújtó csatlakozójánál 2A-es biztosíték van. (Az erősítőre 1db 80W-os hangsugárzó menne.)
(#) reloop válasza sean hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Szia! A hangsugárzó teljesítménye másodlagos, az impedanciája határozza meg az erősítő maximális áramfelvételét. Az autó feszültségéről 4 ohm terhelésre 15-20W-ot tud leadni egy csatorna. Ezt vedd figyelembe a biztosíték méretezésekor!
(#) sean hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Az erősítő kimenete 4-8 Ohm-os, a hangsugárzóm 8 Ohm-os. Normál hangerejű zenehallgatáshoz használnám, a gyári hangszórók eléggé silányak és a rádió is csak audio cd-t játszik le.
(#) reloop válasza sean hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
A 8 ohm-os hangsugárzóhoz elég lesz a hozzá adott 1A-es bizti.
(#) david9999999 válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Na szóval tovább méricskéltem. Az előerősítők ( A 7403-as és a 7404-es sorszámú két darab AN7060-as) ic-ken a feszültségek rendben vannak. Az stk ic előtt lévő tranzisztorok feszültségei sorszám és típus szerint a következők:

7405 BC640: e:34V c:0,2V b:33,6V
7406 BC640: e:33,9V c:0,2V b:33,3V
7407 BC556: e:0V c:-34V b:0V
7408 BC556: e:0V c:-34V b:0V
7411 BC548C: e:-34,5V c:-33,8V b:-34V
7412 BC337: e:-34,6V c:-34,7V b:-33,8V

Ha bármi másra szükség van szívesen méricskélek még
(#) sean válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Köszi a választ
(#) vipera1997 hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Hello!A minap vettem egy yamaha ax 500-at és a bal oldal száltt el belőle mégpedig a 2 végtranyó, az előző tulaj isc-kel próbálta de azokat rögtön szétégette, és vitt magával egy 0,22 ohmos Emitter elenállást is!
a q125 nél lévő elenállást égette el!
(#) reloop válasza david9999999 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Vess egy pillantást az STK2129 belsejére! Mérésed szerint az 5-ös lábon 0V, a 7-es lábon -34V van. Ez egyetlen módon állhat elő: a Tr4 bázis-emitter és a vele soros dióda körben szakadás van. Sajnos ennyi a történet
(#) david9999999 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Igazából azért méricskéltem ennyit hogy kiderüljön hogy gyárilag selejt az ic vagy az erősítő tette tönkre, mert ha az előbbi akkor igényelhetek egy másik példányt.
(#) reloop válasza david9999999 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Feszültségmentes állapotban ellenőrizd a 7-es illetve a 10-es láb és negatív táp között az ellenállást. Ha ott közel rövidzár van akkor gyanús, hogy a készülékben van a hiba.
(#) david9999999 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Nincs rövidzár sehol.
(#) lukacsp válasza david9999999 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Az STK-k halottak, vagy nem kompatibilisek az eredeti STK2129 típussal, ez most már egyértelmű. Az, hogy az erősítő többi része végzett volna az STK-kkal, szinte kizárt!
Következő: »»   1460 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem