Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Mondjuk ilyen módon próbálva a gyertya helyett lehetne bármilyen vasdarab.
Hát küldd el, megnézem. *
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2013
Itt egy kis építés, igaz nem elektronika, de olyan pici, hogy nem is off! Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2013
Dehogynem, ott kell építeni, ahol a technológiai háttér biztosítva van
Ez "hatalmas"
Nagyon jó, mit fűtesz vele, mivel tüzelsz?Működni is fog?
Sziasztok ! Hétfőn sajnos elköszönt a wellerem fűtőbetétje... így 5 nap után az erős elvonási tünetek miatt , építettem egy "kísérleti" forrólevegős pákát , a döglött fűtőbetétet szétszedve , abból kinyerve a huzalt , új fűtőbetétet "tekertem" majd akváriumi légpumpával párosítottam , egy rossz 230V-os páka "testébe".
Nekem ilyen kellene a műhelyem ajtórácsába. Egy rajzod volna számomra.
Köszönöm! Ez csak egy modell lesz, persze működőképesre készül! Amit látsz az eddig 14 óra eredménye.
Idézet: „A zeneválasztásért, külön pirospont!” Nálam feketepont. nightlife: Gratula! Az FFT függvények is sajátok?
A zene választásért tőlem is pirospont .
Én azon csodálkozom , honnan van ennyi türelmetek ilyen bonyolult cuccokat meg építeni.
Megépíteni? Nincs trükk, csak nem kell kapkodni. Addig kell csinálni folyamatosan egyenletes tempóban, amíg el nem készül.
Ez az egész lényege, én mindenből kb. 3 verziót csinálok, mire a végeleges cucc összejön.
Gratulálok a türelmetekhez, én az elsőre ha nem indul kidobom amit én építek(apróságok), lényegében fel is fűgesztem a tervet hószú időre .
@zenetom:
Saját FFT-vel annyira lassú volt, hogy majdnem feladtam az egészet, de hál'Istennek találtam egy elég jót, amit fel is tudtam fogni. Ebben assemblyben vannak a kényes részek (forgatás, shift). Végül is mondhatjuk úgy is, hogy felfogtam, megtanultam ergo: Magamévá tettem, mert ma már én sem csinálnám másképp A scriptet egy lengyel oldalon találtam, ott a srác azt írja egy sráctól van, aki szerezte valahonnan. Ha valaha cikk lesz belőle lehet, hogy megpróbálom végigkövetni a szálakat a forrásmegjelölés érdekében. @laszlo raduj: Ha valaki elektronikával foglalkozik, akár hivatásosan, akár hobbi szinten, már azt jelenti, hogy lényegesen magasabb türelemmel lett megáldva, mint a többi ember. Igazából inkább makacsnak kell lenni, elhatározni, hogy a tökéletes előtt nem fogsz megállni. Végül tényleg nem fogod hamar abbahagyni, mert realizálod, hogy mennyi időt töltöttél el azzal, hogy "valamennyire" működjön a dolog, ezért nem állsz le, mert már csak kicsi hiányzik az "AZTAMINDENIT" kategóriáig. Itt is vannak lépcsők azért, hogy ki-ki mennyire: Pl Búvárruha kartárs azt írja általában 3 verzió kell a véglegeshez, nálam ez a második NYÁK-ilag, és már ennek is van a forrasztási oldalán anyátlan alkatrész. Két ellenállás és egy kondenzátor, a forrasztási oldalról pedig ki lett véve két kondi az I2c vezetékei csak forrasztva vannak, nem csatizva. Ha a fene fenét eszik is, én már nem fogom kijavítani. Szoftverileg viszont: Egy bájt nem lett volna elég tágas, hogy tárolja a verziószámot, és még nincs vége, mert tervben van: * Hőfokalapú ventilátorszabályzás, hőmérséklet kijelzése * Teljesítmény mérése, és túláram érzékelése ACS712-vel, természetesen kijelzéssel * RC5 távirányító jelének fogadása, szerencsére van a neten példaprogram * RTC bővítéssel, standby módban idő mutatása, ehhez lesz segítség a fórumon, sok itt az órásmester * Lágyindító vezérlése állítható időtaggal * Lehet, hogy oltári nagy hülyeség, de mi lenne, ha egy kontroller állítgatná valósidőben a nyugalmi áramát a végfokoknak (persze, amikor épp nincs bemenő jel)?
Hál istennek ilyen gondjaim már nincsenek (kopp kopp), de most konkrétan DAc-ot építek és most készült el a második nyák, de már tervezem a harmadikat, amiben minden apró hibát kijavítok és tökéletesítem az egészet.
Hogy a témhoz is kötődjön a dolog néhány fénykép. A V1 maradványain látszik, hogy ott még a PIC is azon a nyákon volt, a V2-nél már minden IC külön stabot kapott és az sample rate converter is belekerült, a PIC pedig állítva lett megoldva teljesen külön nyákon, külön áramkörrel, így ezt a részt már a következőbe át tudom rakni.
Készítettem egy villogó macskaszemet. A macsek sziluettjét a fehér ledes háttérvilágítás adja. Semmi extra csak egy PIC12F675 és BS170.
Ide kattintva, megtekinthető a video
Szia! Szép, de én akárhogy nézem nem látom a macseket.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
Mikor nézted, éppen elment inni egy kis tejecskét....Nézd meg újra.
De komolyan most mi van? Két piros led villog, a fehér meg vakít.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
Én már megnéztem a postod olvasása előtt. Azt hittem, fényerő szabályzáshoz kellenek azok a bántó fehér fényű ledek. Majd újra megpróbálom, hátha akkor átjön. A zene viszont ismét telitalálat!
A megrendelőm a következőt tervezte:
Egy házszám 8-as számjegye egy fekete macsek. A szemeiben a piros ledek hunyorognak. A hátterét (a házfalra) a fehér ledek világítanak, hogy látszódjon a számok és macsek sziluettje. Mindez egy mozgásérzékelőről van vezérelve és csak sötétedéskor aktivizálódik. Mivel a mechanikai részét nem én készítem, nem is tudom megmutatni. Gondolom, így már elképzelhető...
Így már igen, csak a leírásból úgy volt értelmezhető, hogy a videón látható a macsek sziluettje.
Idézet: „egy lengyel oldalon találtam, ott a srác azt írja egy sráctól van, aki szerezte valahonnan” Ezt szép project lesz visszakövetni.
Végre sikerült magamtól program ügyileg ezt is megoldani a műszeremben a többi funkció mellé. Sebességi fokozat kijelző simsonra (igen arra) .
Mi alapján dönti el a kütyü a fokozatot?
A harmadik verzióban majd dobáld ki a stabkockákat a D/A chip tápjából, és az analóg fokozatéból is, TL431 legyen helyette. Jól látom, DIR9001 és valamilyen BB D/A?
Tudom meg lesz mondva majd hogy egyszerűbben is meg lehetne oldani meg minden de én így tudtam Szóval van 5db. láb mindegyik lábhoz egy egy érték van rendelve ami az adott lábkombinációt kapcsolja be, olyan mintha 5 gombod lenne és annak nyomogatása függvényébe írná ki a számot. Az érzékelés pedig a kapcsolódon keresztül fog történni, a kapcsolódob lesz maga a közös pont amin lesz egy csúszó érintkező, és a kapcsolódob köré meg építek majd egy 5 részre beosztott ellenérintkező felületet. És ahogy forog a kapcsolódob mindíg a fokozatnak megfelelő ellenérizkezővel fog rövidre zárulni, ezáltal kizárva a hamis érték szolgáltatását.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
Ha a led-re süt a nap, nem lesz látható. Jól körbe kell árnyékolni.
Természetesen. Meg amennyire tudom növelem a ledek feszültségét a minnél nagyobb fényerő miatt.
Szerintem nem lesz szükség ra . Gondolom csak az építés öröméért csináltad, egy ilyen simson fanatikusnak mar a vérében van az amit az a kütyü tud.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |