Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   58 / 173
(#) gerenk válasza edgaar hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
LM2940 stabnak 0,5 V is elég / LOW DROPOUT STAB. /
(#) Janaboy hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségetek, hogy van egy Polarizációs lámpa, aminek a tápegysége megfeküdt:
AC/AC Adapter
MODEL: ILA57V – 1202500
PRI: 230 V ~ 50Hz
SEC: 12.0 V ~ 2500mA
Sajnos a neten nem találtam ilyen jellemzővel bíró tápot (vagy rossz helyen kerestem), tudnátok valamilyen alternatívát javasolni a helyettesítésre? DC adapterrel lehet ezeket helyettesíteni?

Köszi előre is!
üdv
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) pucuka válasza Janaboy hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Veszel egy ugyanilyen feszültség adatokkal rendelkező 30 VA trafót, és bedobozolod.
Bővebben: Link
(#) Janaboy válasza pucuka hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Köszönöm a tippet!
(#) tuskabalazs hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Sziasztok!

http://www.hestore.hu/prod_10029501.html

Hamarosan megkérezik ennek a tápegység kitnek két darabja és megépítem őket, olyasmi igény lenne azon kívül hogy akár kívülállóként használni , viszont szükségem lenne +/- -os tápra , ezt a két táppal megoldhatnám valahogy?
(#) proli007 válasza tuskabalazs hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Hello! Meg, ha sorba kötöd a kettőt. Viszont a trafónál két különálló tekercs (vagy két trafó) szükséges. üdv!
(#) tuskabalazs hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Hali!
Köszi , a trafós dolgot tudtam, annyi még hogy a két táp + és test pontját kell összekötni ? és abból a kettőből lesz a testja a +/- -nak ugye?
(#) proli007 válasza tuskabalazs hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Ugyan úgy, mint ha két elemet kötnél össze, sorba. Az összekötési pont lesz a GND, és ehhez képest lesz egy "+" és egy "-" tápfesz.

Tápok.png
    
(#) tuskabalazs hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Köszi

Még egy utolsó kérdés , benne van a leírásába a tápnak hogy kell az R15 helyére shuntot tenni , a beültetési rajz alapján azt látom 10 wattosnak van hely , szerinted?
http://www.hestore.hu/files/HEKIT-008_Csak_bemutato_leiras.pdf
(#) proli007 válasza tuskabalazs hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Inkább ilyen 2db 5W-os az. Ha 3A folyik, és a Shunt értéke 0,4ohm, akkor azon 3,6W hő keletkezik. A két 5W-os, az 10W, bőven megteszi. (De ne nyomd rá a panelre, régen egy kis porcelán gyűrűt használtunk távtartónak.) De gondolom kapod azt az alkatrészek között, mert rajz hiányában nem igazán lehet megmondani mekkora kell. üdv!
(#) tuskabalazs hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget
(#) FordPrefect válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Részemről nem, csak felrakom az ígért cikk 2 oldalát, a teljes anyag az RT ÉK 98-ban megtalálható, és a noha teljes cikk inkább a félvezetős erősítőkre vonatkozik, van csöves vonzata is.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2013

1.JPG

2.JPG
   
(#) Orbán József hozzászólása Dec 22, 2013 /
 
Üdv!
Van valakinek tapasztalata, tudása egy tápegység analízísről a következők szerint:
Impulzus-szerű terhelés változásokra adott válasz egy tápegység részéről?
Arra gondolok, hogy nem egy állandó, illetve csekély változásokra történő kiszabályozási tulajdonságok, hanem széles határok közt, impulzus-szerűen történő terheléseknél.
Nem feltétlen stabilizált tápokra gondolok csak és nem csak teljesen Ohmikus terhelésekre.
Mintha valamikor olvastam volna olyan jellegű vizsgálatokról, ahol egy aperiodikus generátor, vagy impulzus csomag generátor kapcsolgatott volna ki-be tápegységen és azzal vizsgálták a kimenetet.
Így gondolok arra, hogy így jobban lehetne vizsgálni a trafó, egyenirányító, pufferek minőségét...
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2013
(#) FordPrefect válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
(#) Prome hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Sziasztok, tudtok ajánlani topicot amiben LiPo akkumulátort szimuláló tápegység épitéséről kérdezhetek?
Konkrétan 7.4 Volt mellett kb. 10 Amperre lenne szükségem, vezetékes módon. (Talán 50 Watt is elég de érdemes ugye ráhagyni)
Van tipp ennek a megoldására, vagy topic ahol ezt tárgyalják?
(#) melorin hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Elő/fejhallgató erősítő szimmetrikus tápegységében használ valaki dupla Graetz egyenirányítást?
Ha igen, milyen előnye van a sima, "két szekunder közösítése a GND-hez"-hez képest?KÉP
Hallható? Esetleg kisebb pufferkondi is elég a szűréséhez?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szia! A csillagpontos test kialakítását szeretném szemléltetni, tekintettel arra, hogy 4 stabilizátort tervezel.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Nagyon jól néz ki! Tanulságos.
Viszont a kérdésem az, hogy az Ut1 és az Ut2 áramkör GND-jét is abba az egy pontba kell kötni, ahová fel van írva a panelra? Vagy hozzak ki még egy vezetőt a csillagpontból?
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Minden egység minden testpontja a GND-re megy. Lesz ott egy rakás drót egymás hegyén hátán, de így lesz csend a rendszerben.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Pont a GND felirathoz mehet mindegyik áramkör testpontja, vagy mehet a csillagpont közepére is?
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Mehet középre is. Mivel nincs nagyáramú fogyasztód, a GND szétágazási pontját elviheted a számodra legkedvezőbb helyre.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Mi a GND szétágazási pontja? Amit kialakítottál felirattal a csillagból kifelé?
(#) simib hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ebben a kapcsolásban az LM2596-ot helyettesíthetem-e LM2576-al, persze oly módon, hogy a kimeneti kondenzátor és induktivitást is kicserélem az LM2576-hoz megfelelő értékűre? Kell még valami mást módosítani? (Egyáltalán jó lehet ez a kapcsolás így?)

Köszönöm!
(#) digifoto hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Szeretnék egy töltőt, ami cellánként tölti a ceruza akkuimat \ 1,3v 1600 MA.
(#) gerenk válasza digifoto hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Nem érdemes készíteni, legutóbb féláron vettem az ALDI-ban 2200 ért processzoros töltőt
6 mindenféle NI-MH NI-CD akkut tölt és még plusz 2 db 9v-os blokkot LCD kijelző
mutatja a töltés állapotát, és töltés előtt terhelés alatt vizsgálja is az akku állapotát.
(#) digifoto válasza gerenk hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Köszönöm a tájékoztatást, a kérdésem, hogy az cellánként tölti az akkumulátort? Egyébként meg annyi régi alkatrészem van, amit ki kellene dobni, de sajnálom.
(#) gerenk válasza digifoto hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Cellánként tölti az akkukat 6-ot az AAA, AA típusokból és 4 -et a baby és góliát méretűekből, ezeket természetesen lehet keverni is.
Elárulok egy titkot, általában egy évben kétszer van típusváltás, akkor a kifutó típusokat féláron eladják. Ha van türelmed megvárni, akkor érdemes megvenni. Egyébként nem sok változtatás van a modellekben.
Hogy lásd miről van szó csatolok egy képet a műszaki megoldásról, ez egy korábbi modell
ami még csak 4-et tudott. Az LCD modul ott maradt a házban azért nem látható.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014

100_6955.JPG
    
(#) digifoto válasza gerenk hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszönöm a választ, ma voltam az elektronikai boltban, ott láttam egy töltőt, amibe 4 db ceruza aku, és 2 db 9 voltos elemtöltő hely van benne. ez mindössze 4-500._ Ft os áron.
Ez is úgy működik.?
(#) gerenk válasza digifoto hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Valószínű, itt körüli áron van az ALDI kínálatában is. Azt nézd meg a tájékoztatón vagy a csomagoláson hogy említi-e a mikrokontrollert és AAA vagy AA akkuk esetén 500 mA
baby és góliát akkuknál 1000 mA körüli töltőáramot kell alkalmazzon.
Általában -minusz-delta-Volt - mérésének elvén működnek az ilyen tipusú töltők, vagyis
a töltés befejezését töltés során a folyamatosan emelkedő akku feszültség egy rövid időre negatív
irányba esésével érzékelik. Ez az eset akkor áll elő ha cella feltöltődött.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) tamasgal hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy MusicHall dac-om de egy gyengécske minőségű kinai tápom van hozzá! Tudnátok esetleg linkelni egy olyan trafós kapcsolást ami agyon van szűrve és tükör síma 12V jön ki belőle? Nincs semilyen elképzelésem a trafót illetően sem
(tudom, hogy sokan készítenek ilyeneket de az építés öröme miatt én szeretném megcsinálni)

Előre is köszönöm
Tomi
Következő: »»   58 / 173
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem