Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 260
(#) botesz válasza gubranjani hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Az 2 emberre tökéletes!Mi is 2-en vagyunk nekünk nagy 12 terítékes van és az is 3 naponta megy!Szerintem tartsd meg és használd.
(#) gubranjani válasza botesz hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Nekünk kicsi a konyhánk, nincs hova tennünk sem a gépet, sem az összegyűjtött mosatlant.Ha valakinek kel, és úgyis jönne nyaralni, akkor félreteszem /én is sajnálnám , mert műxik/, de ha nem érdekel senkit akkor kiszedem a számomra használható dolgokat belőle. INGYEN vihető.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2013
(#) gubranjani hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Esetleg van valakinek ötlete,hogy lehetne átalakítani 1/2-2 perces gyosmosogatóvá? Mint ami a venéglátósoknak van?Az először felfűti a vizet, utánna csak mindíg csak pótolja. Ha ez megoldható akkor megtartom.
(#) botesz válasza gubranjani hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Szerintem megoldható.Csak kell hozzá gyártanod egy másik vezérlést meg biztosítani neki a melegvizet.Persze az utóbbi nem muszály csak akkor kell neki egy külön tartály.Bár én láttam olyan mosogatót ami ugyanakkora mint a háztartási csak az 7 perc alatt mosogat el.Szerintem motorvezérléshez használt időrelékkel,vagy PLC vel megoldható.
(#) gubranjani válasza botesz hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Az amivel Én dolgoztam,(igen , mosogató"lány" voltam) az csak a hidegvízre volt kötve. Délután 5 perc alatt felfűtött a bekepcsolás után, utánna csak bepakoltam , start, és 40 másodperc múlva kész volt . semmi állítási lehetőség nem volt. Sőt a vízsugár ereje sem akkora mint az enyémnek. A mosogatószert, és a szárítófolyadékot is egyszerre tettük bele. Valami különleges rendszer szerint működnek, nagyon eltér a szisztémájuk?
(#) botesz válasza gubranjani hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Kissé eltérnek.Ezek egyszer veszik fel a mosogatóvizet amit után 50-60°C ra felfűt.Csak ezek után lehet vele mosogatni. Amikor beindítod akkor ugyanazt csinálja amit a háztartási csak sokkal erősebb vízsugárral és eközben automatikusan beadagolja a mosogatószert.Elmos utána egy külön tartályból veszi az öblítővizet ami 80-90°C os és azt a hálózati nyomás"hajtja" ilyenkor csak az öblítőszert adagoló szivattyú megy.Közben a tank feltöltődik hidegvízzel amit gyorsan felmelegít illetve utánamelegít a mosogatóvíznek.
(#) gubranjani válasza botesz hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Pont ezt írtam, csak fordítva volt. Egyszerre kellett a vegyszereket a mosogatótérbe önteni, nincs külön tartálya. A z iparsokkal gyengébb sugárral mosott. 60 fokos vízzel.Igaz szétszedve nemláttam, de soha nem hallottam, hogy egy külön tartályt töltögetett volna hideg vízzel,s aztán azt utánna még azt fűtötte volna. Az enyémnek 50 és 70 fok az választható hőfoka, gondolom azt ki lehet váltani egy mosógépből kiszedett 0-90 -es fokozatmentessel, persze a klixtronok cseréjével, a többi vagy manuális, vagy digis mikró vezérlője, vagy szintén mosógép alkatrész. Pr kapcs. + vezérlő?
(#) botesz válasza gubranjani hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Nem is láthattad mert a tartály a gép belsejében volt.Szerintem az 50 és 70°C tökéletes.Az 50 mosogatásra a 70 öblítésre.A lényege az volna hogy egyből melegvíz jusson a mosogatótérbe.Utána egy időzítőt kötsz a motorra és kész.A motorokhoz használt időzítőkkel szerintem megoldható lenne.
(#) gubranjani válasza botesz hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Tehát ha jól ertelmezem, akkor kellene 2 külön tartály, min 2 mágnesszelep,külön-külön hőfokszabályzás,+ 1 "lugszivattyú", és mindehhez vezérlő , hogy mikor melyiknek kel működni?ami ugye lehet Pr kapcsolós és/vagy elektronikus. Sajnos itt a közelben alkatrészeket beszerezni lehetetlen, főleg nem magyarul! Marad a kidobott készülékek begyüjtése. Tehát még várat magára a szétbontás.
Arra nincs ötleted , hogy a Philips mitől javul meg ? Lásd fentebb!Az nem az enyém.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2013
(#) botesz válasza gubranjani hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Külön tartály nem kell ha tudsz neki adni melegvizet akkor elég neki bőven 1 szelep.Ez úgy működne hogy beengedi a melegvizet eléri a szintet víz elzár szivattyú indul az időzítéssel.Mondjuk mosogat 3 percig.Ekkor leengedi a vizet újra jön be a melegvíz öblít egyet(van kettőt,szerintem inkább 2-őt)leengedi és ennyi.
Philips:Nem lehet hogy valami a szelep alá szorult?Mikor nem ment búgott a szelep vagy még azt se?
(#) gubranjani válasza botesz hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Nos itt Görögben nem mindenhol divat a konyhai melegvíz. Tehát mindenképp kel min 1 tartály pluszba. vagy 1 átfolyós gyorsmelegítő. Egyébbként az egész csak ötlet, elképzelés szintjén van a fejemben, az egészet ki kéne logikázni, megtervezni, és főleg kiszámolni, hogy mennyire lenne fájdalmas a hatása a müködtetése /energia + víz/
Csak még 1 kérdés. A keringetőmotor mennyire erős?Képes lenne szivattyuként 10-12m magarsa szállítani 10mm-es csövön?nem kel nagy mennyiség.
(#) botesz válasza gubranjani hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Az annyira nem erős.Itt ugye csak a nyomás a lényeg a magasság az max 1 m vagy 2 de 5 nincs szerintem.Ha van még kérdésed akkor keress meg privátban!
(#) gubranjani válasza botesz hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Egyelöre ennyi lenne. Köszönöm a türelmedet, és a tanácsaidat!Ha addig nem "találkoznánk" BOLDOG BÉKÉS ÜNNEPEKET kívánok!
(#) botesz válasza gubranjani hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Viszont kívánom Neked is!
(#) kelemenjud válasza botesz hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
köszönöm sikerült
(#) kelemenjud válasza kelemenjud hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
sziasztok !de még mindig e8 hibát ír ki a mosogató gépem ,a könyv szerint fűtőegység hiba vagy eltömődött a szűrőlemez ,már vettünk új fűtőszálat bele ,de elindul a gép mos ,azt egy idő után elkezdi leengedni a vizet és akkor írja ki a hiba kódot mit lehetne kezdeni vele ?
(#) botesz válasza kelemenjud hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
És most melegít?
(#) falzer hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
Szüleimnek van egygy whirpool adp 6920 mosogatógépe van, 2 éves.
Sajnos lejárt a garanciája és megállt. Bármelyik program indítása után F4 E3 hibakódokat felváltva villogtatva megáll.Nézegettem a hibakódok jelentését de ebben a párosításban egyáltalán nem találtam a neten. Pontosabban az E3 kód sehol nem szereppel.
Van valakinek ötlete mit kell ellenőrizni. Volt kinn szerelő: panelcsere 40E.
Akkor inkább egy másikat kéne venni.
(#) kelemenjud válasza botesz hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
elindul mos egy darabig hideg vízben, azt szerintem amikor fel kellene fűtenie a vizet akkor írja ki
(#) botesz válasza kelemenjud hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
NTC jó?Az a piros vezeték hova megy?
(#) kelemenjud válasza botesz hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
nem tudjuk hogy jó e az ntc ,azt hogy lehet meg nézni?a piros vezeték ami a fűtőszálból jön ki a biztonsági kapcsolóba megy bele.köszönöm a segítségedet .kellemes ünnepeket
(#) botesz válasza kelemenjud hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
És a kapcsoló átad?Az ntc úgy tudod ellenőrizni hogyha kiveszed és melegíted,közben méred az ellenállását.Ha melegítésre csökken akkor jó.
(#) kelemenjud válasza botesz hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
s*zia.
m*egnéztük a kapcsolót és működik, melegítésre csökken és a biztonsági kapcsolót hogy kell kimérni?

*Shiftgomb?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) botesz válasza kelemenjud hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Mikor mosogat akkor átad és mikor nem(amikor nincs vízkeringetés) akkor pedig nem.
(#) kelemenjud válasza botesz hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
azt csinálja a gép elkezdi a programot ,be engedi a vizet mos,visszaszámol egy darabig aztán meg áll az ídője ,de közben mos még pár pecig de ez ídő áll ,azt elkezdi kiengedni a vizet és akkor írja ki az e8 hibakódot.gondolom akkor kellene felűtenie a vizet ,de mivel nem fűt azért írja ki a hibát, a fűtőszál új,ntc működik.a biztonsági kapcsolót csak úgy tudjuk meg nézni ha rá van kötve a vízre ?mert elég kicsi a konyha és nem férünk hozzá.köszi a segítséget
(#) botesz válasza kelemenjud hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
A biztonsági kapcsoló egy szárazon futás elleni védelem hogy víz nélkül ne tudjon fűteni.
(#) naagy hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
BUÉK mindenkinek!

Van egy Ariston LFF 825 típusú mosogatógépünk, melynek tönkre ment a fűtőszála. Sajnos egybe van építve a keringtető szivattyúval aminek így egyben elég húzós ára van. Az lenne a kérdésem, hogy valaki tud e beszerzési forrást ahol esetleg külön lehetne kapni, vagy érdekelne használt is aminek a motor része ment tönkre.

Csatoltam egy pár képet és az érdekelne még, hogy ebben a típusban, hogy történik a hőfokszabályzás?
Előre is köszönök minden infót!

Naagy
(#) botesz válasza naagy hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Most lehet hogy hülyeséget írok de a teafőzőkben volt hasonló ívelésű a fűtőszál.De annak a teljesítménye meg szerintem jóval kisebb.A hőfokot egy NTC vel nézi.
(#) zoz11 válasza naagy hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Üdv
Lehet hozzá venni külön szivattyú házat is, az nem olyan húzós. Az orczy nál találsz is hozzá.
A szivattyúmotorról, egy negyed fordulattal eltávolítható a ház.
üdv: Zoltán
(#) naagy hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Köszönöm botesznek és zoz11-nek a válaszát, ünnep után felkeresem az orczy-t. Az NTC nek viszont nem találtam nyomát, a vezérlőpanelről kijövő vezetékeket mind végigkövettem de egyik sem vezetett hozzá.

üdv mindenkinek: Naagy
Következő: »»   62 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem