Fórum témák
» Több friss téma |
Én egy 16f628A-val hajtottam meg. Sajnos amiatt, hogy fordított irányú, a programban mindent visszafelé kellett benne leprogramoznom pl. a TIME felirat a gifen EMIT stb. Ezért aztán belefáradtam és nem bajlódtam vele tovább,egy alap óra program (valahol megvan , a régebbi gépemen) és egy demón kívül nem csináltam vele semmit. A vezérlő támogatná a scrollozást, de az ellentétes irány miatt nem mennek ezek a gyári lehetőségek, ezért úgy döntöttem, hogy szétszedem és csak a vezérlő paneljét fogom használni, magyarul szét kell szedni és jól összerakni, hogy a kijelzőn a rácsvezérlések a kontroller ic eredeti sorrendjében legyenek. Mivel beépített 64 karakteres jelgenerátora van csak azokat a jeleket tudja megjeleníteni, ami az adatlapon van. Angol szöveg és számok, néhány írásjel. A demo kapcsolás egy 4Mhz kvarc és az alábbi bekötés RESET = PORTB.0, DATA = PORTB.7, SCLK = PORTB.1 A csatlakozón balról jobbra: CLK,DATA,RESET,GND, NC, +12V
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
Hátha a tied nem fordított, majd meglátod, ha megy a demo
Az egyenes verziót már augusztusban felraktam : Lásd itt
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
Az ide felrakott hex-el így megy!
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2013
Így kell neki, akkkor ez a visszafele író változat.
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy POS VFD kijelző a birtokomban, lomtalanításból szereztem. Azt sikerült kiderítenem, hogy soros kommunikációt valósít meg az eszköz, és az első ic ami a ,,jel útjában" van, az egy sipex sp232 ic. A gond nem itt kezdődik, hanem ott, hogy: az ic lábkiosztása nem éppen az, mint az adatlapban közölt, legjobban az smd sp232a tipusú ic-re hasonlít, de az sem teljesen azonos vele. Egyszer már próbáltam beüzemelni, akkor mindenféle random karaktert jelenített meg. Sikerült hozzá letölteni egy gyári programot, ami elvileg kezelné, gyakorlatilag viszont sajnos azzal sem sikerült ,,értelmes" adatot kiíratnom. Bekapcsoláskor egy előre elmentett demo szöveget ír ki, amíg nem küldök ki rá adatot. Szeretném használni a kijelzőt, de nem nagyon tudtam még ,,rávenni" arra, hogy azt írja ki amit én szeretnék. LCD smartie-val próbáltam, de nem nagyon akart normálisan működni... Valakinek van esetleg tippje, hogy tudnám mondjuk pc-hez használni?
Eddig jutottam! Így már jól működne egy progival?
Ezzel a hexel. A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2013
Ezzel a hexel meg sajna így megy! Ez már nem igen jó!!
Fordítani kellene a másik sort is? Valami okosság??? A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2013
Az a gond, hogy ez a kijelző kicsit más időzítésekkel működik (a tapasztalataim szerint), mint pl. a hasonló samsung kijelzők. Itt egy egyszerű óra program az eredeti rácssorrendhez és mellékelem a normál samsung kijelzőhöz készült változatát is (V1s). Ha nem megy az átalakító panellel, akkor sajnos össze kell a két programot kombinálni, megtartva az első időzítéseit és a másik kiíratási sorrendjét.
A hardver : Bocs az angol szövegért, de a forrásból emeltem át. SET = PORTA.0 (pin 17) SW1 = PORTA.1 (pin 18) SW2 = PORTA.2 (pin 1) MODE = PORTA.3 (pin 2) PIN 1,2,17,18 of PIC are connected to +5V with 5k ohms (connect the corresponding pin to GND for switching). PIN 4 is connected to +5V with 5k ohms PIN 5 GND PIN 6 RESET PIN 7 SCLK PIN 8 ALARM output PIN 13 DATA PIN 14 +5V PIN 15 OSC1 (4 MHz quartz crystal + 22pF) PIN 16 OSC2 MODE 0 (DEFAULT) SET = RESET SECONDS SET + SW1= MIN+ SET + SW2= HOUR+ MODE 1 (SET YEAR): SW1=YEAR + SW2=YEAR - MODE 2 (SET MONTH): SW1=MONTH + SW2=MONTH - MODE 3 (SET DAY): SW1=DAY OF THE WEEK + SW2=DAY + MODE 4 (SET ALARM TIME): SW1=ALARM MIN+ SW2=ALARM HOUR+ MODE 5 (ENABLE ALARM): SW1 or SW2= ON/OFF ALARM MODE 6 (ENABLE COMPACT MODE): SW1 or SW2= ON/OFF DISPLAYING IN "HH-MM DDD-dd-mmm" FORMAT MODE 7 (COPYRIGHT INFORMATION): (C) SOOTY 2013
A demo átírt irányú szöveggel, de az eredeti időzítéssel:
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2013
Kipróbáltam az erre írt óra megy rendesen az eredeti kijelzőn, a fordítotton fordítva. Az eredeti óra /V1s/ progival megint zagyvaságokat jelez ki, az eredeti meg a fordított kijelzőn is!?
Csinálok a leírás szerint egy panelt hozzá mert próbapanelon próbálgatom. A fordított rácsrendhez nincs meg az óra program? Azt írtad, hogy egy pár funkciót nem lehet kezelni mert fordított a kijelző. De ha azzal használnám ami megvan forgatva, akkor nem jó az eredeti rácskiosztáshoz való hex?
Ez megy a fordított kijelzőn balról jobbra ír, a VFD-ből a V betőt nem írja!
HOBBIELEKTRNOIKA ezt írja. A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2013
Azért nincs V-betű mert valószínű a ciklus ami kiírja nem 0-ról, hanem 1-ről indul (csak "vakon" átforgattam a kiírásokat, de nem próbáltam ki). Amit írtál abból is az következik, hogy az időzítések mások ennél a kijelzőnél, tehát sose lesz belőle samsung kompatibilis kijelző. Ha samsung változatban átírom az időzítéseket, talán úgy menni fog a visszafordított (adapteres) kijelző. A probléma ott keletkezik, hogy a fordított kijelzőnél mindig pozicionálni kell, mert a vezérlő automatikusan a következő kiírási pozícióra áll és így hátrafelé akar írni. Ezt a kiíró rutinban megcsináltam, de ez lassúbb mintha csak egyszerűen sorban kiküldeném a szöveget.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2013
Kész a panel a megadott infók szerint. Az óra program az megy az alap kijelzővel tökéletesen!
Egy kicsit siet. Nálam még csak 11 óra van.
Ha lehet,inkább maradnék a Gössernél..... ( Bár Picit is imádom )
Sziasztok, cseh újságban találtam pár VFD kijelző adatait és lábkiosztását, gondoltam megosztom veletek, hátha valakinek szüksége lesz rá.
Köszi, jó kis gyűjtemény, kirakom a falra
Na, akkor már megérte felrakni az oldalra.
Sziasztok!
Kezeim közé került egy (akai magnóból bontva) egy aranyos kis VFD csövecske. Semmi flanc, 4db 7szegmenses + 12szegmenses VU meter (és persze a magnó szokásos jelei). Adatlapot nem talált a barátom (gugli) hozzá, így hozzátok fordulok segítségért. Hogyan, miképp tudom kimérni a lábkiosztást, anélkül hogy átküldeném az örök elektronmezőkre? Típusa: FIP32AW11Y Ezt a kérdést az "Ez milyen alkatrész?" topikban már feltettem, aztán jutott eszembe hogy biztos van VFD topik is...
Félig ott van a hátán a kapcsolási rajz A két legszélső lábára 1,5-3V fűtést adsz neki egy ceruza vagy gombelemről (a gombelem hamar ki fog merülni, de legalább nem teszed vele tönkre). A szegmenseket (hátul látod a vonalak végén a kis négyzetek) és a rácsokat (elöl látod a szürke keretes részek, ha jól látom 5 rács van a legnagyobbnak több lába is van) 18 v-ra kötöd és világít. Egy rácson belül a szegmenseket fogod látni világítani. Csak arra vigyázz a 18v- ne érjen sehogy sem a fűtéshez ! Lásd ábra !
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
Helosztok.
Hozzájutottam egy futaba m202ld01ba vfd hez, ibm pénztárgéphez volt eredetileg... Ezt elvileg rs485 ön kéne birizgálni. Mindenképp kell hozzá cél illesztő ic, vagy ki lehet váltani diszkrét elemekkel? Rengeteg ilyen kijelzős pénztárgépet cseréltek most le, kíváncsi lennék mi lett velük. Hátha viszont látok párat a méhtelepen. A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
Köszi!
A 1,5V fűtőfesz 'ökölszabály', vagy meghatározott áramerősségre kellene belőni? Vagy ez is olyan mint az elektroncsöveknél, hogy egyik fix feszültségű, másik fix áramra van megadva?
Nem biztos, hogy elég neki a 1,5 V , hasonló tehnics magnóból kiszedett vfd-t indítottam be annak végül 2,5V fűtés kellett ezt a kijelző hossza is befolyásolja. Az áram 22mA tol 220mA ezért jó a gombelem is a teszteléshez, nem igényel áramgenerátoros meghajtást. Mivel a próba során nem multiplexelve fogod meghajtani ezért először 12V-al próbáld meg, hogy beindul-e. Érdemes egy MC34063-mal építeni hozzá egy step up tápegységet a fűtést LM317 ic-vel 2 db 150 ohmos ellenállással kell beállítani Fűtést lásd itt. A linket oldalon sok infót találhatsz még a VFD-kről.
Folyt.: Ehhez a kijelzőhöz a VU méterhez olyan meghajtás kell mint, ami a rajzon van, nem tudsz olyan IC-t használni, ami multiplexeli a jobb és baloldal (L-R) sorokat mert csak 1 rács van felettük. Tehát olyan meghajtó áramkör kell amely a VU méter rész szegmenseinek a darabszámával + 5 (rácsok) megegyező kimenettel rendelkezik. Az első négy rácsot, amiben a számok vannak viszont multiplexelni kell mert a szegmensek össze vannak kötve a 4 digitben. Ez lehet cél IC, amit hozzá terveztek vagy mikrovezérlő és pl. HV518PJ vagy shiftregiszterek és UDN tranzisztormezők, vagy ha a mikrovezérlő megfelelő portszámmal rendelkezik akkor opocsatoló vagy UDN tranzisztormező a mikrovezérlővel közvetlenül meghajtva. stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
Akkor még jó hogy a meghajtó IC-ket is kimentettem (2x BA6146 VFD-VU driver, 3x LB1292 6 tr.mező).
Viszont érdekes, hogy a linkelt oldal középleágazásos AC fűtést javasol, de ebben gyárilag nem középleágazásos van. Sima AC, közvetlenül a kis trafóra kötve (még a bizti helyén is csak egy darab drót van - GYÁRILAG...) A trafón -terheletlenül- 5,9V-ot mérek. Bár ezt a VU drivert teljesen nem értem, mert semmi referencia beállítási lehetőség nincs, csak van bemenő jel, és a VFD cső a másik oldalon.
Ilyenkor kondival és ellenállással vannak csatolva a fűtés kivezetései az áramkör földjére virtuális nullát létrehozva, gyárilag gyakran szokták így.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |