Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   172 / 244
(#) Davidd válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Hát igen a wattmánia, sokunknál előfordul( én is nagyon is az vagyok). Én is a toppjaimat 200w-al akarom hajkurászni. Annak most fogok építeni nemsoká egy kis erősítőt, amit csak nekik szánok, mert csak 8 ohmot fog birni. E800as későbbre halasztom, az majd valamikor 2 duplát fog, amit majd építek de addig meg van.
(#) ozpecs válasza Davidd hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Van olyan topom ami 350/700/1400 W annak azért nem árt rendes végfok a legkisebb topom is ami passzív az 250/500/1000-es szóval kellenek rendes végfokok és persze ezek 8-asok igy ha kettő van rajta akkor van csak 4 ohm tehát az 1000W körüli erősítő az igazi
(#) Davidd válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Természetes, hogy 8 ohmos egy top így jobban kitudod használni. Én nem ruháztam be olyan komolyabb mélyközép hangszóróra. A magasam elég erős, csak a mélyközép nem bírná a terhelést, de kezdő cuccnak jó ez.
(#) Tomate hozzászólása Dec 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Milyen hangváltót ajánlotok ehhez a kombóhoz? Mert ami most van egy egy f*s SAL és kellene valami normális.

-Eminence Kappa 15"lf-2 600W/1200W, 38Hz-2.7kHz, 99dB

-Közép-magas nyomókamrás meghajtó, 180Wmax, 8Ω MRD-180

Kellene egy normális végfok is hozzá mit tudtok ajánlani olyan 30e körül használtan?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2013

IMAG1118.jpg
    
(#) andras99 válasza Tomate hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Hangváltót szerintem készíts Te magad a hangszóróhoz illőt, látogass el a Hangváltók készítése című topicba. Végfok ügyben nézz szét a djbörze.hu-n.
(#) andras99 hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Újabb kérdés végfok ügyben:
Úgy néz ki alakul a rendszer, karácsonyra két Voice Kraft LK618-12 érkezik. Ehhez szeretnék venni majd a jövőben végfokot. Milyet ajánlanátok? A hangsugárzó 200/400W-os a gyártó szerint, és 8Ohm-os. A keret elég szűkös, 30-40ezer Ft, januártól valószínűleg úgyis árat fognak emelni. Használtat nem szeretnék. A hangsugárzót topnak használnám, tehát olyan erősítő kellene ami erre a célra e legalkalmasabb, nem pedig mély hajtására.
(#) Davidd hozzászólása Dec 22, 2013 /
 
Sziasztok! Találtam egy márkát ami számomra ismeretlen, de biztosan azért mert nem egy csúcskategória. A VILLIDOR-rol lenne szó. Mellékeltem 2 darab dupla toppról lenne szó. Még a pontos nevét sem tudom sajnos. Állítolag 600w rms kellene legyen. Mi a véleményetek róla lehet valami használni vagy inkább hadjam a fenébe?

photo.php.jpg
    
(#) soos csaba válasza Davidd hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Szia! Tessék ITT egy kis info a hangsugárzókról.
(#) Davidd válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Köszönöm. Én is keresgettem es nem vt-t hanem at-t találtam de ez a helyes. Hát ez igy nem valami sok, épp hogy bírna a t.amp e800-ast.(fix adatok után meg még azt sem) Akkor már jobban járok ha házilag építek.
(#) soos csaba válasza Davidd hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Én mondtam neked hogy nem nagy durranás, akkor már jobban járnál a RELOOP RSP30-as hangsugárzókkal szerintem! ,na de te tudod. A RELOOP-ról is van infó ITT ennek már jóval jobb a karakterisztikája, és teljesítményben is jobb!.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2013
(#) Davidd válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Hát így biztos hogy a hangsugárzók megvételre nem kerülnek. Reloopot majd(lehet) keresek, mert úgy hallotam hogy olyan 80-90.000ft körül mennek Magyarországon használtan. (igaz találtam 55k ért is csak már az a hirdetés le van járva) Szerintem biztosabb, hogy házi építésre kerül a sor.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2013
(#) Davidd hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Sziasztok! Mutatnék két darab hangszorót, mélyik lenne jobb:
Blue Tech erről van néhány adat.
-Alien ez viszont, súlyosabb és nagyobb mágnes van rajta majdnem 30 oZ-al. Ti mit mondtak melyik a jobb?
(#) BiG_Lui-Gee válasza Davidd hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Blue TEch nekem abszolúlte gagyinak hat. Alien már jobbnak ezt nem ismerem. Ha újat kell venni én maradnék bevált márkáknál pl RH Sound lemezkosarasai sem olyan rosszak és nem is drágák, vagy használtan Reflex és egyéb jobb márkákat vennék
(#) bencikusz válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Egyetértek!
Az RH sound meglepően jó hangsugárzókat gyárt! Igaz csak a műanyag dobozosokat próbáltam, de azok elég jól szólnak!
(#) Davidd válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Romániai vagyok, így rh sound beszerzése kilőve. Amiatt linkeltem román oldalakat. Majd a 2 hangszoró közül kell választani. Alienem van egy pár fix ilyen, érzékenyebbek mint pls a SAL.
(#) BiG_Lui-Gee válasza Davidd hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Értem, nem oldható meg a szállítás ? Én beszéltem már RH SOUND-os emberrel google fordítón keresztül, nem tudom hogy tulajjal, vagy valaki nagyobb emberrel. Rugalmas volt nagyon, más országokban is van lerakatjuk, szlovákia, cseh o, Holland stb. Én is olyat kértem ami más oldalakon volt csak megtalálható. Azonnal segítőkész volt. Egyébként te jobban tudod, hogy mi van ott felétek biztos jók amiket mondasz és találhatóak megfizethető jó hangszórók is.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) Davidd válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Szállítás, hát nemtudom. Az a baj hogy nagy postaköltség stb, ami számomra(17-évesen) megterhelő. Lenne nagyon jó fajta hangszórók pl:p.audio, stage line, de én azt még megfizetni nem tudom. Amiatt nézem ezt az árkategóriát. Lehet maradok az aliennel, ahoz képest elég érzékenyek, terhelhtőségét még annyira nem tudom mert topokat t.amp ta2400assal hajtottam vigyázva rájuk, utanna limiterrel. Bírták, egyszer a szagot kihajtottam belőllük, de még okés a dolog velük. Azért köszönöm.
(#) BiG_Lui-Gee válasza Davidd hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Nem postán küldik, nekem ha jól emlékszem Lengyelből, és az oldalukon megadott árban jött valami 2000ft ugyan úgy mintha Magyarországról rendeltem volna. Persze nem akarlak rábeszélni, mert így akkor is bonyolultabb mint ha helyben intézed. Én is megszenvedtem a fordítgatós levelezést
(#) soos csaba válasza Davidd hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Szevasz Davidd! Hagyd azokat a gagyi hangszórókat, az Alien te is tudod hogy többet el fűt a teljesítményből mint amit le ad, a másikkal is ugyan ez a helyzet. Tessék itt van ez, ennek jó az érzékenysége és bírja a strapát!. Innen meg tudsz rendelni!. AMPER
(#) BiG_Lui-Gee válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
The Box tipusból 1 pár aktívat műanyag ládát hallottam zumba zenével, szerintem jó vétel. Hangos tudott lenni.
(#) Davidd válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Szerintem a sal többet fűt mint az alien. Még meggondolom a kis t.boxot, mert azért nekik van áruk, akkor már ottvagyok hogy készen megveszek egy pár reloop rsp 30ast. Köszönöm a segítséget, meglátom mi lesz. Februarig gyülöget a pénz és akkor meglátom hogy mennyi pénzem lesz, mit engedhetek meg magamnak. Boldog karácsonyt!
(#) soos csaba válasza Davidd hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
A Reloop RSP 30-asrol csak annyit, hogy tudod hol találsz ha kell!
(#) mraulajos hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Hali!
Akarok venni SHURE SM57 es mikrofont. Sehol nem találom a leírásokban, hogy milyen elem való bele.? Vagy ez csak fantom tápról működik?
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Szerintem az dinamikus miki.
(#) mraulajos válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Igen, - dinamikus.....és, tovább.
(#) BiG_Lui-Gee válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Leginkább szimpla(szimetrikus) mikrofon kábelen keresztül csatlakoztatjuk a keverőhöz és nem kell bele elem és semmilyen más tápfeszültség tehát fantomtáp sem. Membrán rezgése kelt feszültséget (nagy vonalakban csúnyán fogalmazva)~ 1-2mV és ezt erősítjük tehát dinamikus mikrofon.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) mraulajos válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Bocsi, elnézést kérek, arra gondoltam hogy ez kondenzátor mikrofon.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) BiG_Lui-Gee válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Semmi gond azért írtam hogy dinamikus ez. Semmi extra nem kell hozzá
(#) andras99 hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Szerintetek melyik végfokot vegyem meg? VoiceKraft LK618-12* meghajtására lenne, egyenlőre szélessávban, később ha bővül a rendszer aktívan váltva 150Hz fölött. Két típus között nem nagyon tudok dönteni. Ha tudtok ajánlani max. 50ezer Ft-ig még belefér, használtat nem szeretnék.
A két kiszemelt:
- T amp E400 : parallel, bridge, 8,3kg, gyártó szerint 8O hm-on 120w, 4 Ohm-on 190w
- Reloop DOMINANCE 702 : 9,5kg, gyártó szerint 8 Ohm-on 120w, 4 Ohm-on 180w

A T amp hidalható, rendelkezik bemeneti jelszintválasztóval, a Reloop pedig nehezebb, valószínűleg nagyobb trafó/hűtőborda van benne. Egyszerűen nem tudok dönteni. Mindkét végfok (elvileg) beszerezhető 36.000Ft környékén. (még...)

*gyártó szerint: 200w RMS, 400w zenei, 8 Ohm
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2013
(#) mraulajos hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Hali!
Érdeklődöm, mi a tapasztalat/gyakorlat kondenzátor mikrofonok használatánál. Elemmel, vagy fantom táppal érdemes használni? Van e jelentősége hangzásban? Nem olyan választ szeretnék, hogy próbáljam ki, majd meglátom. Az őszinteség az, hogy egy kicsit tartok a fantom táptól, lehet hogy nincs mitől, de még nem mertem kipróbálni.
Következő: »»   172 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem