Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Nekem 2db BD243c és 2DB MJ15015 van benne,és a bemenet felől van még egy c1740 és egy C4007 a tápfesz 22,5V áramot még nem mértem de 8A van ráírva.45Wef max 100W A hűtőborda mellett fel is tüntették hogy figyelem a borda forró t>60'C.A kimenetén 2x4700µF a kicsatolókondi és 4,8,16ohm és 100V 70V os kimenőtrafó van. Na most nekem a Bd243 as kimeneteinél volt egy egy ellenállás ami megpörkölődött szinkód már nem volt olvasható 47ohm és 56 ohm körül mértem rajtuk.Amiket kicseréltem,de valamiért nagyon halkan szól,mint egy vokmen. Valami ilyesmi csak BD kell Valakinek van ötlete vagy valami hasonló erősítő kapcsolási rajza?
Mivel próbáltad pc ? milyen hangdobozt tettél rá ?
Most faragtam két panelt kicsit öszvérré tettem a JL-hát csöves jelkondicionáló és stabil táp meg ilyenek ...
Köszi de nem komoly ez annyira , csupán egy panelra tömörítettem a dolgokat , a bemenet kapott egy Musical Fidelity F-10 -es jelkondicionálót az erősítő meg stabil tápot , van még hozzá egy segéd táp panel ami már nem fért rá a panelekre egyenként ugyan is egy A-4-es panelt ketté vágtam és ebből gazdálkodtam . Maga az erősítő az eredeti 69-es változat semmi hókuszpókusz nincs továbbá .
Szia.
PC es a hangdobozok kulon szam, majd meselek, most nem sok idom van. A tied is szuper lett, te tervezted a panelt? Errol a jelkondicionalorol hol lehet olvasni? A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
Nagyon szép lett a panel gondolom a doboz sem lesz rossz, a Musical Fidelity F-10 én is meghallgattam tetszik a hangja a JLH-val.
Milyen tip csövet raktál bele ? A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
Csak egy észrevétel , ma kiforrasztottam az összes kompenzációt szűrést rc-tagot a Jlh-ból (bemenetnél a stiroflex+1kohm, kimenetnél a 8ohm1nano , 100ohm 10nano)) és sokkal részletesebb a hangja főleg felső tarományban , igaz érzékenyebb tápra valamint a hangerő poti tekergetésére is , de nekem megéri.
Szia!
Én is összeszedtem a jelkondicionálóhoz a cuccot, mert sokan dícsérik. Aztán olvasom egy linken, hogy mi is ennek az oka: Nekem ez sok mindent megmagyaráz Ha sok CD-d van, újra kedved lesz hallgatni őket. Fordította: Gugli Ki fogom próbálni. A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
Szia! Erről a panelekről tudnál nekem is küldeni doksikat??
Erősen gondolkozom hogy én is megépíteném, és olyat szeretnék ami tuti működik is! Előre is köszi!
Sziasztok
Úgy néz ki hogy most már én is nekiállok a JLH építésének ,méghozzá a klasszikus 69-es verziónak. A végfok nyákterve megvan, a doboz és az alkatrészek nagy része is.Amivel viszont elakadtam a a tápegység kivitelezése.Annyiféle verziót találtam hogy nem tudom eldönteni melyik lenne jó,van aki a sima kondenzátorosra esküszik(elkó+mkp)van aki rc szűrésre.Az Ágoston féle rajzon csak 4x4700µF-os kondik vannak+mkp, más rajzokon 40000-50000 µF csatornánként.Ebben szeretném a segítségeteket kérni.A táptrafóm egy 230/2x28v-os toroid 300VA-es.
Szia! Nálam is most készül egy 10W-os JLH. Egy áramköri módosítást eszeltem ki, annak lesz a próbája. Az A-osztályú erősítőimet már egy ideje LM723 IC-n alapuló feszültségstabilizátorral építem, nagyon jók a tapasztalataim. A búgás teljesen ismeretlenné vált azóta
Mellékelek egy NYÁK-rajzot hogyan lesz megoldva ennél az erősítőnél. Ezt egy 4700µF kondenzátor előzi meg mindössze. Dropnak 6V-ot ajánlok.
Szia.
Szerintem a 2000-es verziót készísd el , tápot meg a legegyszerűbet és utána lehet próbálgatni a "reloop" javaslata is jó de meg kell halgatni és utána dönteni kockázat nem sok mert jó lesz máshova. A nagy puffert csak akkor ha van és nem kell költeni pluszban sokat én is azért raktam bele de kevesebb is elég a képen is látható.
Köszi ezt megpróbálom bár ezzel a megoldással eléggé eltávolodom az eredeti tervtől de viszont ahhoz sincs kedvem hogy hetekig a brummot kergessem Végül is ha a hangba nem szól bele akkor valószínűleg ez marad.
A pufferelt táp jelentősebb kivezérlésnél 100Hz-cel modulálja a kimenő jelet. Ez részben kellemes meleg hangzást nyújt, részben pedig torzításnak is felfoghatjuk. A 100000µF (százezer) puffereléstől minden ízében előnyösebbnek tartom a korrekt stabilizátort.
A 28V-od AC-ben értendő? Oda aztán kell hűtés.
Igen AC . Az erősítő két oldalán fog végigfutni egy-egy hűtőborda a két végfok számára.
A DoZ témából linkelem Laci bejegyzését, lásd mire számíts: Bővebben: Link
Itt mutattam pont egy stabil tápos változatot.Bővebben: Link
Bővebben: Link Ez pedig az eredeti rajz szerinti CIROKL elképzelése alapján. A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
Ez így van, logikus. De láttam olyat, hogy valaki 100 F ( FARAD ) kondit tesz puffernek. Mibe kerül vajon...?
De ha nem stabilizál a tranyós ( vagy FET-es ) megoldás, csak szűr, akkor is nagyságrenddel kisebb 100Hz-es hullámosság lesz. És nagyon olcsó.
http://sound.au.com/tcaas/jlh1969.pdf
A fenti linken levő pdf-ben az utolsó oldalon levő fig9/a jelölésű tápról vélemény?Persze az akkori mj480 tranyó helyett 2n3055 lenne, a 2n697 pedig 2n1613-al kerülne kivitelezésre.
A válasz ott az előző hozzászólásban. Oly egyszerű a kapcsolás, próbáld ki!
Én olyat csináltam. Bekapcsolási koppanás ismeretlen, kikapcsolás után még fél percig szól. Igaz, nekem a trafó 40 V váltót ad, és kb. a táp kimenete is annyira van állítva.
Nekem egy bajom van, a torroid trafó, és a táp is átereszti a hálózatról jövő koppanásokat (pl. lámpa kapcsolás). Hifiben nálam soha többé torroid trafó.
Nekem is az van és semmi koppanás és egyébb zavar de már volt róla szó és aszem meg lett a megoldás olvas vissza és megtalálod.
Még a 70-es években (gondolom, az itt fórumozók többsége még nem is élt akkor) a Videoton Fejlesztési Intézetben kezdtem dolgozni. Volt egy Videoton számítógép egy ipari környezetben. Sokszor leállt, de minden teszt rendben lefutott, nem találták a hibát. Főnököm jó gyakorlati ember volt, csináltatott egy 220/220 (akkor még 220 volt) trafót, de a primér szekunder közé árnyékolással. Onnan kezdve minden tökéletesen ment. Régi, igen egyszerű erősítőm semmiféle külső kapcsolásra nem koppan, tettem árnyékolást a primer, szekunder közé. Az hipersil vas, torroidra hogyan lehet ilyet csinálni?
Szia! A lámpa bekapcsolásának tranziense nem a transzformátoron keresztül támad. Sokkal inkább a hangszóróhoz menő vezeték veszi mint antenna, és erre reagál kellemetlenül az erősítő. Rengeteget bíbelődtem vele mire rájöttem.
Kielégítő eredményt ad a meghajtó tranzisztorra forrasztott sávszűkítő kondenzátor. Ezen a rajzon C3-mal jelöltem. Ha azt tapasztalod, hogy kikapcsolás után mikor még pár másodpercig a pufferről üzemel, továbbra is fennáll az érzékenység akkor ezt a kondenzátort feltétlen próbáld ki.
A tekercselés ott is csak tekercselés, az árnyékolást ugyanúgy meg lehet(kell) csinálni a két tekercs közé is, kívülre is. Megrendeléskor a tekercselővel tudatni kell, hogy árnyékolás is kell. Én bele szoktam rakni, ha várható a felhasználás olyan területen is.
Sziasztok!
Nagyon tetszenek ezek a kapcsolások, JLh, Hiraga. Elsősorban populáris zenét hallgatok, kevesebb hangszerest. Ajánlott a fentiek közül valamelyik, vagy inkább mást keressek? Köszönöm!
"populáris"? Az említettekkel nem fogsz ablakot remegtetni. Ha elvárod a bömböltetés lehetőségét, akkor nem ez a Te utad.
Az a gond ezekkel a "régi" motorosokkal, hogy akkoriban más elvek szerint gondolkoztak, ezért ma már felmerülnek kényelmetlen kérdések (ár, melegedés, bordatömeg, teljesítmény, hatásfok, stb.) Ezek ellenére sokan esküsznek ezekre, de ha már régit akarsz, és nem riadsz meg egy kis építéstől, akkor javaslom az Ottalát is megnézni (nálam dobogós). |
Bejelentkezés
Hirdetés |