Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2192 / 3962
(#) piljani hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Kaptam egy régi színes tv-t aminek sajnos csak koax bemenete van.Hogy lehetne egy AV csatlakozót átkötni erre a bemenetre?Nagyon megköszönném ,ha valaki tudna egy rajzzal segíteni!
Köszönettel:piljani
Mindenkinek Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok4444
(#) kadarist válasza hid0 hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Szia!
Mit jelent az, hogy "rajz mellék"?
(#) Medve válasza piljani hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Üdv, ez sajnos véleményem szerint nem kezdőknek való feladat Hacsak nincs előkészítve a készülék erre a csatlakozásra.
(#) piljani válasza Medve hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
a készülékben van Av üzemmód legalább is a távirányítón át lehet kapcsolni,de hiába kerestem a Av bemenetet csak koax bemenetet találtam. Tehát, hogy talán pontosabban fogalmazzak:
euró-scar (ún. piskóta) csatlakozót kellene átkötni koaxra.Sajna most nincs pénzem új tv-re.Reméltem, hogy nem bonyolult a feladat?!
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) Medve válasza piljani hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Ezek szerint van remény!
(#) piljani válasza Medve hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Tudnál ebben nekem segíteni?
(#) Medve válasza piljani hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Nem tudom, biztosan volna néhány tanácsom, vagy intelmem Mindenekelőtt, úgy érzem szükséged lesz a készülék kapcsolási rajzára, és a részegységinek azonosítására.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) djapor96 hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
A Yamaha erősíőm előlapi RCA aux bemenet bal dugaljába beletört a dugó. Hogy szedjem ki? Kb 0,5cm-re van benne, tőle nem lehet beledugni dugót... A kivitelezése zárt, tehát nem tudom hátulról kipiszkálni.

Ötleteket várok, előre is köszi....
(#) kaqkk válasza djapor96 hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Cseréld ki az egész aljzatot , max egy ezres a befektetés .. Egy hurkapálcára cseppents pillanatragasztót dugd be és egy perc múlva óvatosan húzd ki .......
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) djapor96 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
reménykedtem, hogy bele tudok fúrni egy vékony szárral.... esetleg beleakasztani egy kicsi csavart, vagy csak megfeszíteni a fúrószárat.....
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) bencikusz válasza djapor96 hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Nekem is volt ilyen problémám. Én belefúrtam egy vékony fúróval, majd egy hegyes kis csavart bele akasztottam és kihúztam.
Sok sikert hozzá!
Üdv. B
(#) djapor96 válasza bencikusz hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
köszi én is ebben gondolkoztam..
(#) resystance válasza piljani hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de a régi Videoton tévénken se volt a koaxon kívül más bemenet, de volt AV. Ha jól emlékszem, az is hangolható volt az AV-re, mint az összes többi csatorna a csatornákra.
(#) Moderátor hozzászólása djapor96 hozzászólására (») Dec 24, 2013
 
Megtennéd, hogy a magyar helyesírás szabályait betartva, nagy betűvel kezded a mondatot? Köszi!
(#) Zegibaba hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Sziasztok, kérdezném hogy a No Frost-os hűtőgép ami alig pár hetes, normális-e a bugyogó hang kiadása néha-néha? Köszönöm a választ.
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet mindannyiótoknak
(#) pucuka válasza hid0 hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Azt én sem tudom, hogy mi az a "rajz mellék".
A tranzisztor védelme a "C" osztályú üzemből automatikusan adódik. Ha nem vezérled ki, a tranzisztor zárva van, persze a táppal tönkre lehet tenni, de az nem üzemi körülmény.
Végfokozat esetén a lezárás leszakadása esetére szokás beépíteni egy állóhullám arány mérőt is, amellyel lehet szabályozni a meghajtás nagyságát. Ha a visszavert hullám értéke meghalad egy beállított értéket, lekapcsolja a meghajtó tranzisztor tápfeszültségét, és ezáltal megszünteti a végfokozat kivezérlését, a végtranzisztor lezár, és kész.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) djapor96 válasza Zegibaba hozzászólására (») Dec 24, 2013 / 1
 
Amikor hazavittétek állt 12-24 órát, vagy nagy boldogan kibontottátok kitakarítottátok és már ment is a konnektorba?

Általában akkor ad ilyen hangot a hűtő, ha nem hagyják, hogy a rendszerből a buborékok kiürüljenek...... olyan mint amikor központi fűtés radiátorában kluttyog a víz....
(#) laszlo raduj hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Szép napot !
Hogy kell keresni a képeket egy témában .

Kellemes karácsonyt !
(#) kadarist válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Az "Új hozzászólás" gomb mellett van egy kis nyíl, kattints arra.
(#) laszlo raduj válasza kadarist hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Nekem nincs , semmi ott , se jobbról se balról .
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) Fidel hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen led vezérlő:
Kimeneti áram: 330 - 300mA (Lásd. az ábrát)
Bemeneti feszültség: 7 - 16V AC/DC
Max. 3db LED köthető a kimenetére sorosan

Erre egy darab 3W-os led is ráköthető, vagy az tönkreteszi már? Vagy ezt így nem tudom tönkretenni, csak nem fognak olyan erősen világítani a ledek?
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) resystance válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Nem a fórum alján, hanem a tetején!
(#) laszlo raduj válasza resystance hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Megvan, köszönöm , azt hitem hogy az is csak arra van hogy moderacio és kedvencek .
(#) dudzsi hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Sziasztok!
A képen látható ledes lámpám van amit átszeretnék alakitani lithiumosra. Sétszedtem és azt látom a 30 ledes résznél hogy semmi korlátozás "ellenállás" nincs. 10db led van párhuzamosan ez van háromszor és utána ezek vannak rákötve a tárpra. Bekapcsolt állapotban 180mA az áram felvétel és azelem két végén 3.8V-ra esik vissza a feszültség "3db ceruza elem". Azt nem értem hogy milyen ledek vannak benne. Ha jól számolom akkor 10db 60mA és ebbel 1db 6mA van hajtva. De ez gyanusan alacsony, és a nyitofeszültség is érdekesen magas. Azelsö ledrésznél 7db van párhuzamosan oda bevan rakva egy 2ohmos ellenállás. Itt is hasonloak a feszültségek és az árameröségek. Szerintetek milyen ledek lehetnek benne. Ha jól gondolom itt a kinaik nem igen foglalkoztak a led korlátozásával. Köszi
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013

lámpa.jpg
    
(#) resystance válasza dudzsi hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Innen a fórumról tudom, hogy az ilyen cuccokban az elem nem képes akkora áramot leadni, hogy túlhajtsa a ledeket. Szóval ha combosabb tápellátást raksz bele, ki tudod kísérletezni, mekkora ellenállás kell neki.
(#) dudzsi válasza resystance hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Egy 18650-s litiumos elem fog belekerölni. Ennek ugy 3.7V az alap feszültség és 4.2V a max. Szoval kevesebb mint a 3 cerka elem. Viszont igy is kellene elvileg pár ohmos áramkorlát. Gondolom.
(#) resystance válasza dudzsi hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Nem tudom, ártani nem árt. Én egy potit beraknék elé és tekerném lefelé, amíg azt az áramot nem mérem, amit eredetileg mértem elemekkel. Meg persze rajta hagynék egy kis plusz áramot, mert 6mA-nél szerintem többet is tudnak azok a ledek.
(#) dudzsi válasza resystance hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Hát köszi. Majd jövöre tesztelgetem meg bele szerkesztem az elemet.
(#) Baxi hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Hi Mesterek!
Olyan kérdésem lenne hogy hogyan ildomos egy toroid trafót lefogatni?
Nekem van egy vas pántom amit úgy gondoltam hogy a trafó tetejére rakom s egy 8-as lyukkal és csavarral a trafó közepén keresztül lefogatom a "padlólemezbe" ami földelve van. Ez járható út vagy van valami "specko" megoldás erre, mert a fent említett módon oldom meg akkor az üres járati áram így nem fog megnőni?
Segítséget s válaszokat előre is köszönöm.
(#) szili83 válasza Baxi hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Ezekkel: Bővebben: Link
Következő: »»   2192 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem