Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1468 / 2501
(#) DJanosi válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Reloop javaslatara kilettek cserelve a tranzisztorok 2N5551 re. Viszont valahogy jó lenne ha meg lehetne oldani 80V rol ezt a kapcsolást. Sürgősen kellene menjen de nincs egyenlőre lehetőségem 50V os trafóhoz. Amúgy most per pillanat szépen megy a zene csak amint fennebb húzom megnő az áramfelvétel és kiakad. pillanatra leakasztom a hangszórót és megy tovább ha visszahúzom a hangerőt egy kicsit. Szépen és tisztán megy a pattogas valamilyen oknál fogva eltűnt. Lehet az ellenállás csere miatt, csak nem tudom hogy most akkor rákothetem e direktbe a 80V ra? mert így az égő nagyon lecsökkenti. Vagy nem tudom
(#) bencikusz válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Bocsánat, hogy beleszólok, de én arra tudok gondolni, hogy gerjedés van jelen az erősítődben. Valami nagyfrekvenciás, amit nem lehet hallani, de a tranzisztorokat azért nyúzza rendese.
A földelések rendesen meg vannak oldva ?
Sok sikert.
Üdv.b
(#) DJanosi válasza bencikusz hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Ah ugyan örülök hogy beleszóltál, viszont nem hiszem hogy a földeléssel lenne a baj.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Köszöntem szépen,az ellenállásokat fogom az általad javallott értékre cserélni.
(#) Beringer 600 válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Elnézést hogy közbe szólok,de nekem is elő fordult már ez a jelenség,de nálam egy 8 fetes végfok modulnál volt ilyen gond,pontosabban a kimeneti zobel tag-nál volt eltérés.És miután ki lett cserélve a kérdéses alkatrész,azonnal,megszünt a probléma.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 25, 2013 / 1
 
A visszacsatolásban az *R1 milyen értékű nálad? Ha 22k, kezd el növelgetni 100k-ig több lépésben. Megpróbálunk ezzel úrrá lenni a tranziens hibákon.
(#) Balu12 hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Hello mindenkinek!

Kezdő vagyok a témában segítséget szeretnék kérni PÜ Ben vagy itt.
Az első erősítőmet építeném és ehez kellene egy kapcsolási rajz vagy valami ami alapján megépíthetem alkatrészmegjelöléssel stb.

Valami egyszerűbbre gondoltam
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) reloop válasza Balu12 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Üdv a fedélzeten! Mit szólnál bemelegítésképp egy egy KIT összerakásához.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Nos az R1 nel van a függőleges ellenállás azt 330 Ohmra csökkentettem mert annyit javasoltál. Közbe végeztem pár mérést 80V alá helyeztem az egészet a 0.1 Ohm ellenallasokon 58 mV esett tápáganként az áramfelvétel 2.6 A Mindez üresjáratban semmi jel semmi hangszóró. Ez azt jelenti hogy a nyugalmi áram 580mA ez drasztikusan sok. Égővel sorba a primer tekercsel 55V esik a panelen Áramfelvétel 60mA áganként és a 0R1 ellenallasokon közel 0mV ot mertem.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 25, 2013 / 1
 
A bekarikázott ellenállásokon mekkora feszültség esik a lábaik között?
A kimeneten lévő 10 ohm 1W ellenállás melegszik-e? Abból lehet gerjedésre következtetni.

300W_2.gif
    
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
A 10 Ohm os nem melegszik. Nem a gerjedéssel van itt a baj hanem a nyugalmi árammal. A 1 Ohm os ellenallasokon 0.7V ot mertem.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Ha ehhez nem társul gerjedés, akkor meg is van a zsiványság. Egy rajzon fogom bemutatni, mert nincsenek pozíciószámok melyekre hivatkozhatnék.
(#) Balu12 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Köszönöma választ reloop!

Nem kitre gondoltam mert az egyszerű és nem vagyok analfabéta hozzá
Egy egyszerűbbre gondoltam aminek a nyákját is én készítem majd el!
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) reloop válasza Balu12 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Mondjuk egy ilyet esetleg, vagy szaladjunk még előrébb?
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
S mikor tudod megmutatni?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Berajzoltam miért is kéne a bekarikázott 1 ohm-okon 0,1V-nak lenni. A zöld színnel jelölt mérési helyeken mi van nálad?

300W_3.gif
    
(#) Koncsar válasza Balu12 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szia! Te írtad, hogy valami egyszerű kapcsolás kéne. Úgy látom kaptál egy könnyen megépíthetőt. Erre azt írod, hogy nem vagy analfabéta. Akkor szedd össze pár szóban, hogy mire is vagy képes, ilyen visszaírásra nem biztos, hogy fognak segíteni. Jó, hogy le nem cseszted Reloop kollégát. Óvatosabban kell fogalmazni.
(#) Koncsar válasza Balu12 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Le kéne írnod, hogy milyen teljesítményű erősítőt szeretnél építeni elsőre. Legyen az IC -s, Tranzisztorokból, FETekből, IGBT ből, van választék, ezekből is van egyszerübb és bonyolultabb kapcsolás. Találsz jó pár erősítőt ebben a topikban is, amik szépen szólnak és jól működnek.
De látom a forrasztos topikban írtál, hogy most kapsz vagy veszel forrasztáshoz szerszámokat, segédanyagokat. Ez mind szuper dolog, én is így kezdtem. De azt is olvastam, hogy a NYÁK készítéshez is gyűjtöd az infót. Az is egy szép dolog lesz. Forrasztgattál már valamit?
Ha tudunk pár dolgot akkor egyszerübb lesz Neked segíteni, a kérésed teljesíteni.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) Robi85 hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Technics átépítés.

Gondoltam megosztom veletek az elkészült erősítőmet. Egy technics su-vx500 lett átépítve. Hangszín, bementválasztás, tápegység minden a régi csak a végfokozat új.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) Beringer 600 válasza Balu12 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szia! Mit szólsz ehhez,egyszerű,és élő kapcsolás.Nekem már van belőle működő példányok.
(#) Beringer 600 válasza Balu12 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Egy pár tranzisztorral is tekintélyes teljesítményt szolgáltat.Ha kérdésed lenne keress PÜ-ben.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Arra a döntésre jutottam hogy félre dobom az egészet. Ez a kapcsolás egy nagy baklövésalapbol sehol egy munkapont beállítási lehetőség mar pedig nekem ott lesz a bajom. Azon kívül végül meg forrósodott is az ellenállás vagyis gerjed sőt a két db MJE tranzisztoron amit berajzoltál mertem feszültséget ami inog 100 mV es 600mV között szinten nem tudom miért. A két diódán megvan az 1.4V Kicseréltem a ledet pirosra gyenge fényerejűre hogy csökkenjen a nyugalmi áram. A Collektor ellenállásokat a 2N éknél növeltem 2 K ohm ra így sikerült levinni a 2.6A es áramfelvételt 450 mA de megjelent a kimeneten 18V dc. Teljesen össze van omolva s vele együtt én is össze omoltam karácsony nevében.
Véleményem szerint a munkaponttal van a baj aztán nem tudom.
(#) Beringer 600 válasza Balu12 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
De itt is segítenek,csak légy egy picit türelmesebb,és gondold át a tapasztaltabbak tanácsát.
(#) Koncsar válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Kedves Levente! Megőrűlnék én is. Nálam a Pisti mindíg megtalálta a hibát vagy a megoldást. Na, ne omolj össze. Még egy kis kitartás. Mások nem építették ezt meg? Nincs róla valami infó? Ezekről a jelenségekről.
(#) Koncsar válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Nincs kedved felteni a megépített NYÁK mind két oldaláról egy-egy fényképet?
(#) bencikusz válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Én szorgalmaznám reloop mester meghívását "egy sörre"! Annyi embernek, többek közt nekem is segített már!
(#) DJanosi válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Nézd csak Ezt
(#) Koncsar válasza bencikusz hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Én is szorgalmaznám a Mérnököm sörre való meghívását, velem nagyon sok időt tőltött el rám. Szerintem már rég befejeztem volna az erősítő építéseim. Ő volt a megmentő. Na most innentől kezdve imádom csinálni.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) Koncsar válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Mit csinál a 2 db LED? Milyen műv. erősítő van benne? Mekkora feszkót kap?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) DJanosi válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Egyik nyugalmi áram a másik működésjelző led
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013

kapcsolas.pdf
    
Következő: »»   1468 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem