Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1470 / 2499
(#) kadarist válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Szia!
Ezt az 5 mV-ot hol méri?
(#) Alkotó válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Én sem értem!
Ez mi lehet: "már csak 5mV a felvett feszültség"?
(#) vipera1997 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Reloop ajánlotta hogy a kimeneti elenálláson mérjem meg a feszültséget és állítsam be 10mV-ra!
(#) kadarist válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Egy rajzot linkelj be és mutasd meg azon, hogy melyik az az ellenállás.
(#) vipera1997 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
(#) kadarist válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Köszönjük! A nyugalmi áram feszültséget ejt azon az ellenálláson és te azt méred meg. Tehát az ellenálláson mért feszültség arányos lesz az azon átfolyó árammal. Végeredményben áramot mérsz, söntellenállásos módszerrel.
(#) vipera1997 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Pontosan!
(#) kadarist válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
De olyat ne írjál, hogy nyugalmi feszültség, meg felvett feszültség, mert ezek értelmetlen fogalmak, főleg a második.
(#) Beringer 600 hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Bocsi,úgy értettem hogy a kimeneti 5mv
(#) kadarist válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
A kimeneti 5 mV pedig több, mint jó, tehát nagyon nem sok, azaz tökéletes.
(#) Beringer 600 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Hát én úgy szeretem a kimeneti DC-t,ha nem több mint 0,00-0,01v
(#) kadarist válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Hangszóró nélkül méred?. A 0,01V pedig 10mV-ot ér.
(#) mrobi hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok.
Van egy Sony TA-333 típusú erősítőm. Gyengén szól. A végtranzisztorok melegednek. A tápot megnéztem, azzal szerintem nincs baj. Bár a puffer kondikat lehet nem ártana kicserélni. Van benne egy belső biztosíték. Az néha ki szokott kapcsolni. Gondolom valahol zárlatos lehet, de nem tudom hol kezdjem.
(#) Beringer 600 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Többnyire terhelés nélkül mérem.
(#) Beringer 600 hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Egy kérdéssel fordulok hozzátok,miszerint le gyártattam ennek az erősítőnek a nyákját,és kérdezném hogy ki lehet-e venni belőle az 500w-ot ahogy írják?Magát a nyákot már fel öltöztettem,de csak a próba kedvéért 2 pár vég tranyóval próbáltam,és azt kell mondanom,hogy pöpec kis végfok.
+-55vDC-vel teszteltem,és sajnos meg szorult a 180w-os 8ohm os hangsugárzóm,mert kissé jobban hajtottam meg mint ahogy szabad lett volna.
Köszönet a nyák gyártójának,Péter1995-fórumtársamnak.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) Buvarruha válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
+-60V-al amit ajánlanak hozzá, nem igazán. Max 300W 4ohm-on. Ha a mostani 180W-os hangszóród megszorult +-55V-tól (120W 8ohm kb.), akkor az messze volt a 180W terhelhetőségtől.
(#) Beringer 600 válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Köszöntem,kellemes estét.
(#) david9999999 hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni: http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/10w-os_a_osztalyu_vegerosito....l?pg=1

Van vele valakinek tapasztalata?
Illetve milyen félvezetőket ajánlotok hozzá?
Többféle is érdekelhet, kipróbálnék többet is. Előre is köszönöm a választ.
(#) CIROKL válasza david9999999 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Van saját topikja ott többet megtudsz róla: Bővebben: Link
(#) david9999999 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Na ezt nem tudtam, köszönöm szépen
(#) Alkotó válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
A panelon lévő forrszemek gyűrűinek mérete nagyon kicsi. Katasztrofálisan kicsi. Ez nem fogja kellő biztonsággal megtartani az alkatrészeket, és akkor még nem is beszéltünk arról, ha valamit javítani kell majd benne.
Ekkora teljesítményhez sok teljesítményelem kell, tehát nagy a beruházás. Ésszerűtlen ilyen aprósággal elrontani.
(#) havranarpi hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne hozzátok egy kérdésem.
Az STK084-es erősítőmet elkeztem dobozolni ,de most a 23.000 µF-os kondik helyett 33.000 µF-osokkal próbálkoztam.
A trafóm 24V 250VA a kondik pedig 33.000 µF/63V-osak.
Amint áram alá kerül a trafó fesz leesik 2V-ra.
Miért van ez?(A kondik nem rövidzárasak)És ez tartósan fenn áll
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Elnézést az előző buta kérdésemért.Megoldódott.
Feltettem még mellé párhuzamosan egy 24V 150VA-es trafót.Ezzel kiegészítve megvan a kellő 37V-os tápfesz.Viszont ezek így még csak a kondikat hajtják meg.
Ez az összesen 400W már elegendő a 2*100W-os végfok elhajtását?
(#) Szpisti válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Nekem is lenne egy buta kérdésem, mert pár oldalt visszanéztem itt, de nem látom hogy erről az erősítőről szóltál volna. Így csak következtetni merek arra, hogy hidalva hajtod az STK-kat, különben azok 50W-ot tudnak darabonként.
Tehát hídkapcsolásról lenne szó ?
Nem egészen értem , miért kéne a 24V 250 VA trafó mellé még egy másik. Hogyha két hidalt stk pár működik elvileg 2x100W max. teljesítménnyel, azokat el kell hogy vigye az egy 250VA-es. Mert akárhogy is nézzük, olyan hogy folyamatosan 2x100W sinus jöjjön ki a két végfokból, nem egészen üzemszerű állapot. Főleg elég kell hogy legyen, ha ekkora puffereket használsz.
Ennél sokkal spórolósabban is oldanak meg zenekari erősítőket, mikor egy 2x400W-osnak kikiáltott (és akként eladott) végfokba bekerül egy darab 360VA-es toroid.

A másik ami nem szerencsés, hogy egyutas egyenirányítást használsz. Praktikusabb lenne, ha a nagyobbik trafódat szekunder oldalon újra tekernéd úgy, hogy 2x24V kerülne rá - máris megoldódna a kétutas egyenirányítás.
Az meg ilyen nagyáramú trafóknál egyenesen káros lehet, ha párhuzamosan kötöd őket. Mi van ha csak 0,5V-al eltérnek egymástól? - feleslegesen fűtik egymást hatalmas áramokkal.
Még tán az is jobb megoldás lenne (kipróbálás-tesztelés idejére legalábbis), ha mindkét trafót használnád a szekundereket sorba kötve és két Graetz egyenirányítóval.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Szia! Az a trafó melynek feszültsége leesik 24V-ról 2V-ra ha egyenirányítót és kondenzátort kötsz rá terhelés nélkül - minden bizonnyal hibás, esetleg valamit rosszul kötöttél, vagy mértél.
A másik trafó ezek szerint jó, de terhelhetőség szempontjából csak ez utóbbival számolhatsz.
(#) Beringer 600 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Hali!Hát az a helyzet,hogy én ezt már teljesen fel építettem,és teljesen igazad van,de ha így alakult,akkor már nincs vissza út,használnom kell.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
A 24ív 250W-os trafó mindeddig használva volt.Mágnestekercs behúzóként.
lehetséges ,hogy a vezeték a gond?1,5mm2-es tömör vezetéket használtam
(#) Szpisti válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Na azért azt a 4 alkatrészt csak meg tudd ám vizsgálni!
Nekem van egy tippem, most hogy jobban megnéztem a rajzodat.
Szerintem az első bekapcsoláskor átment csomópontba (vagy szakadásba) az egyenirányító diódád. Ha ilyen 30000 mikrókkal szűrsz, az olyan rövidzár az első pillanatokban , hogy a kis 1N4009 diódáidat kinyírta. Ilyen helyre komolyabb áramú dióda kellene, de még azoknak is életveszély az az elkó bekapcsoláskor. Felesleges a 33e uF, próbáld ki előbb 10e µF-ekkel! Meg minimum 10A-es diódákkal.
Régebben az volt az ökölszabály, hogy 100W-onként 10e µF ha 8 Ohm terhelés ment a végfokra.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) havranarpi válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Kicseréltem 25A-es csavaros diódára ,de ugyan az
(#) havranarpi válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Elkezdtem visszafele keresni Kondiktól a trafóig.
A kondik jók,A diódák jók Viszont amint egy kis erhelés kerül a trafóra leesik a fesz 1,2V-ra.
betettem a trafó helyére egy 24V 200W-os trafót ami simán viszi és feltölti a kondikat.
Ha 2*100W a végpanel és 200W a trafó is akkor kb mekkora lesz a kivehető hangteljesítmény?
Következő: »»   1470 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem