Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1120 / 1682
(#) mikrokapcsolo válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Egész jó lett! Mi a baj a méretével? Ez pont jó egy karórának szerintem. Én már azért is megcsinálnám karórának, nagyon faja.
(#) Istvanpisti válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Köszi!
A mostani méretével már nem lenne nagy baj, az eredeti tervek szerintivel nem voltam elégedett. A jelenlegi verziót is meg lehetne csinálni kisebbnek, de már nem ölök bele több időt, újabb ötleteket próbálok megvalósítani . Erre már csak két kis rézlemezt kellene forrasztani, - ezért van rézből a két felét összefogó lemez - amibe bele lehetne akasztani a szíjat és hordható.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) mikrokapcsolo válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Értem. Egyébként azok a lemezek csak úgy rá vannak tolva, vagy valami kis körömszerű dologgal kapaszkodnak a házhoz? Csak mert ha ahhoz rögzítesz és megfeszül, szétugrik a két lemez, leesik az órád, aztán szedegetheted a biteket...
(#) Istvanpisti válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Csak egy lemez van, azon két furat és hátulról még rá is lehet csavarozni, bár enélkül is stabil.

bin_ora_4.jpg
    
(#) mikrokapcsolo válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Jaa! Így más! Egyébként inkább alulról csavarozd, mert a forrasztás elszínezi a rézlemezt, az pedig nem néz ki olyan szépen.
(#) Bakman válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Karóraként használni csak egy baj van vele, mégpedig a réz hátlap. Hosszútávon biztos, hogy irritációt okoz a bőrön. Egyébként jónak tűnik.
(#) Istvanpisti válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Erre én is gondoltam annó, de utána letettem arról, hogy karóra legyen. Le lehet lefújni lakkal (ez előbb utóbb lekopna), vagy a hátlapra egy bőr darabot ragasztani, és megoldódik az irritáció.
(#) Electricboy hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Átalakítottam egy általam régebben épített fényorgonát rgb led szalag meghajtására a végeredmény a videón látható. Bővebben: Link (sajnos a videó annyira nem hozza ki a színeket, de az rgb színskála majdnem minden színe fel lelhető bizonyos zene részleteknél)
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) nÁnÁ hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy dobozkát a leendő laptop illesztőmhöz. Hulladék anyagból van, a csatlakozók újak csak, de azokat is itthon találtam. A feladata: erősítő méréskor, teszteléskor, meghallgatáskor a laptop és a mérendő eszköz közé kötöm, így bármi történik a mérendő oldalon, a laptopnak semmi baja sem eshet.
Tervezem, hogy lesz hozzá egy USB-s tápkábel is, így akár a laptop is táplálhatja, végszükség esetén, de úgy tervezem ne legyen tápegység válogatós. Ezért gondolkodom a TDA2822 IC-n, a tápfeszültség tűrése nagyon jó. Majd meglátjuk, mennyire zajosra sikerül megépíteni az áramkört.

Üdv. Balázs
(#) gajdossmd hozzászólása Dec 28, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Az ünnepek előtt dobtam össze ezt a kis erősítőtt egy mini pc dobozába tesztelésre.
Úgy nézki,hogy kiállta a próbát.
(#) Buvarruha válasza nÁnÁ hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ha USB-ről táplálnád szörnyű zaj lenne az eredménye, ki se próbáld.
(#) Sting hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Már több éve használom ezt az saját készítésű univerzális kis hanggenerátort, aminek van Sweep üzemmódja is, de most elkészült hozzá az előlap, karácsonyi meglepiként - magamnak, hogy ne kelljen mindig kitalálni mi micsoda rajta! sajnos jobb képeket nem tudok most készíteni.
Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
Üdv:
János
(#) lesliewednesday válasza Sting hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Szép ajándék. Nagyon jó az előlap, bár számomra zavaró a magyar és angol feliratok kevert használata (Amplitudo, Frekvencia). A belsejét is megmutatod majd?
(#) Sting válasza lesliewednesday hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Köszönöm az észrevételeket és igaz a feliratok "nemzetköziek " lettek, erre nem figyeltem eléggé.. javítani fogom!
Az előlap ugyanis öntapadó papíron van, aztán színtelen lakkal van átfújva, hogy ne kopjon gyorsan le róla minden.
(#) nÁnÁ válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
A töltő biztos zajos, azt ki sem próbálom, de ha csak akksiról megy a gép, akkor lehet nem lesz veszélyes a pufferek után a táp, de persze majd kiderül, ha lesz egy kis időm befejezni.
(#) enree válasza gajdossmd hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Azok a kábelkötegelők a toroidokon mindent elrontanak...
(#) gajdossmd válasza enree hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Igen ezzel én is tisztában vagyok de azok csak ideiglenes megoldások csak a teszt időszak miatt addig még nem lesznek leszorítók!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) enree válasza gajdossmd hozzászólására (») Dec 28, 2013 / 1
 
Na azért, megérdemli!
(#) lajos1969 hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
A kijelző rész kész!
(#) pjg válasza Electricboy hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Melyik program megy a gépen?
(#) pjg válasza Sting hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Publikus a kapcsolása?
(#) soos csaba válasza Sting hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Szia! Esetleg egy kapcsolási rajzot tudnál fel tenni a hanggenerátorodról?. Nagyon jól néz ki gratula!
(#) Electricboy válasza pjg hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Traktor. (Dj)
(#) pjg válasza Electricboy hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Köszi!
(#) Sting válasza pjg hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Igen , publikus de most csak a panel tervet találtam meg hirtelen. 2003-ban készült ugyanis, mint a panel file-ból kiderült Igyekszem megkeresni, és felteszem azt is.
A panel terv Eagle tervezővel készült.
Jó éjt mindenkinek.

Wobbel02.brd
    
(#) Davidd válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Ezt én is tanusítom. Van egy Xmini V2-esem és usbéről kell tölteni, hallom a hardot, amikor indul megáll. Pedig az gyári cucckombo. Teljesen ugy néz ki a belseje, mint egy telefonnak az alaplapja nagyon komoly, semmi hűtőborda stb, nagy a gyanum hídban dolgozik egy D osztályu ic.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2013
(#) pjg válasza Sting hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Köszi.
(#) Sting válasza pjg hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Az előlap is itt van pdf-ben. Javítva.
üdv:
János
(#) Istvanpisti hozzászólása Dec 29, 2013 / 1
 
Sziasztok !
Egy tavaly épített eszközbe programoztam órát.
Bővebben: Link
(#) vicsys válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Jópofa lett, gratula!
Következő: »»   1120 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem