Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1472 / 2499
(#) t4nt1zjeee válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Köszi szépen akkor rajta leszek!
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Jo erre a kapcsolósra gondoltam én is, hisz szinte mindenhol ezt a kapcsolást alkalmazzák, de a rajzon az LA2500-as IC-be még bele csatlakozik a kimenet, azt miért figyeli az IC-é?. A másik dolog, meg az hogy ha ezt a szuper diódat építem meg amit javasoltál, akkor milyen értékűek legyenek a két ellenállás ami a trimer potenciométerrel van sorosan?, és a trimmer poti is milyen értékű kellene hogy legyen?. Azért kérdem, mert kétlem hogy mindenhova 1K-ellenállás kel.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Az LM2500 datasheet-től nem lettem okosabb, nem tudok japánul.
Gyakorlatilag az IC helyén átkötsz 1-2 és 5-9 pontok között. Mérd ki Q211-et, és élessz VR201 trimmert 0 ohm-ra állítva!
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Oké meg próbálom, köszi a segítséget!
(#) blasz hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Szia Reloop,sajna megszólalt a toroidom,morog folyamatosan,és sajna hallom a hangját a kimeneten,csak sokkal magasabb frekin.Nagyon bosszantó épp elkészültem vele és sinussal vizsgáltam a panelt.Pedig nem kis darab,1.5Kw darab,de ezek szerint vége.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Szia! Nem jellemző a toroidnál ez a hirtelen halál. A trafós témában érdemes egy kérdés erejéig felvetni.
Ha a kimeneten is hallod valami egészen más is lehet. Graeztből kidől dióda például. Kezdj el vizsgálódni!
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Felteszem a kérdést rögtön ott is,de lekötve is brummog sajna,amikor semmi sincs rákötve.Szkópon néztem és sajnos pont azt látom amit hallok.
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Szép estét.Egy olyan kérdésem lenne hogy BD136-ból vagy BD139-ből lehet-e kvázi komplementeres erősítőt készíteni? Nemtudom lehetséges-e de ha igen akkor egy olyan kapcsolást tudtok nekem mellékelni,amibe ezek a tranzisztorok beilleszthetőek? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Értem,azért köszönöm. Csak kísérletként gondoltam rá. Nem árt néha tanulni.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Rendben, a link valójában ez lett volna.
(#) pilka hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
sziasztok
nekem van egy technics sa202 erősitőm
bátyámitt volt tergnap és kelett neki hangszóró kábel mondtam vágjon le a hangfalébol de kapcsolja ki az erősitőt
de nem kapcsolta ki és mikor elvágta történhetett valami mert mikor visszakötöttem a hangfalat a bal oldali csatorna nem szol
mi lehet a baja ?
a végfok mehetett ki?
segitsetek pls
(#) vipera1997 válasza pilka hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Hát ha a kimenetet rövidre zárod nagy valószínűséggel oda lesz a végfok!
(#) pilka válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
ez lenne az?
és melyik a bal oldali ?
ha kicserélem jo lesz?
(#) vipera1997 válasza pilka hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Az stk-k erre nagyon allergiásak is!Szerintem ha kicseréled akkor biztos menni fog!Hogy megtudd hogy melyik a bal oldal keresd vissza a kimenettől a vezetéket vagy egy multiméterrel nézdd meg a lábakat!
(#) pilka válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
rendben köszönöm és ilyen ic-t hol lehet kapni ?
(#) balazska1987 válasza pilka hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 1
 
Google
(#) vipera1997 válasza pilka hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Esetleg a HQ-ról küldenek neked, de ha van valami elektronikai bolt akkor ott rendelj egyet de azt mondd hozzá hogy nem kínait akarsz!
(#) pilka válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
köszönöm a segitséget.
megprobálok szerezni és megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) havranarpi hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy ebben a kapcsolásban TL074 helyett használhatok-e TL084-et esetleg 2 db TL072-t?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) szamóca válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
A 74-84 kompatibilis lábkiosztásban. A 72 két dual ME egy 8lábas tokban ha a panelt erre tervezed az is jó.
(#) havranarpi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Akkor 84-et fogok használni mert mást nem kaptam , 72 meg volt itthon.
A hidalásól egy kicsit beszélhetnénk?(Tudásbővítés céljából)
Van pl 2 db 50W 8 Ohm -os ugyan olyan erősítőm akkor azt hidalhatom.
Így a kimeneten 100W lesz és 16 Ohm -os hangfal kell.
A végfok előtt pedig az egyik oldal bemenetét 90 Fokkal el kell forgtatni.Erre szolgál az imént linkelt céláramkör.
Valaki ezen ismereteimben megerősítene, cáfolna?
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Hát nem éppen 90°-kal Szerencsére van ilyen, és neked ez is tökéletesen megfelelne.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Amit én linkeltem megfelelő?-3-al feljebb-
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ha nem szimmetrikus kimenetű a jelforrásod (tényleg, mire lesz kötve?) felesleges pazarlás ennyi műveleti erősítőt elhasználni. Nem a zsebpénzed sajnálom, csak minden aktív eszköz torzít valamicskét és zajt termel
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Bővebben: Link Van 4 db STk084 erősítőm és ezeket szeretném megcsinálni úgy ,hogy lehessen választani. 2*100W 16 Ohm vagy 4*50W 8 Ohm között.Az alkatrészek pedig megvannak már a linkelt kapcsoláshoz
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Úgy is jó természetesen, ahogy eltervezted.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
A 10 K Ohm -os poti mire jó a kapcsolásban?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Az áramkör amit építeni kívánsz kimondottan szimmetrikus jel fogadására való. A hangerőt csak aszimmetrikus jel esetén tudod egyszerűen szabályozni, tehát itt kellett elhelyezni a hangerőpotikat, azok a 10k-sak.
(#) lukacsp válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A kapcsolási rajzon a 9 és 10 IC lábak eleve nem helyesen szerepelnek (a valóságban 9- 10+). Ezek alapján a nyák tervre is oda kell figyelni! Régebben a BSS elektronikán szerepelt ez a kapcsolás még tragikusabb lábkiosztással (és hozzá tartozó rossz nyáktervvel) is. Blasz kolléga tudna mesélni róla, mekkorás szívott vele...
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Nagyon érdekes ez a CMOS kapcsolás. Ez lényegében egy kapcsolható fázisfordító ?
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
Következő: »»   1472 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem