Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1122 / 1682
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Szuper lett a dobozolás is , de a hangját vihetnéd egy oktávval lejjebb.
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Jelenleg, négyféle választható hang van. Egy kakukk , egy kis gong, egy nagyharang gong és egy harangjáték részlet. Melyiknek kell lejjebb vinni?
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Szuper , nagyon tetszik !
(#) vanzerr válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Szia!
Szép lett nagyon. Ha jól látom akkor egy PIR szenzort is beépítettél? Ha jól gondolom akkor azzal az anódfeszt kapcsolod be-, illetve ki?
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
A kaqkk is magas volt az én fülemnek...:-Nem kell ! Csak magánvélemény volt nagyon szuper az óra ha találnék kalapemelős smiley-t ....
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Gratula!
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ötletes jól nézz ki Rengeteg órád van az én vfd csöves órámat mikor építed újra?
(#) szili83 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Gratula!
Látom sok csővel fertőzött van itt. Vajon miért?
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
A cső az valami brutál vírus , ellenszere nincs , ha megfertőzött a kigyógyulás lehetetlen
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Vettem észre.
Valahogyan sokkal szebben szól, mint egy félvezetős cucc.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
KI mit épitett és igen a csövek egy pár embert megfertőztek , ebből nincs visszaút ...
Na de egy kis csöves melléklet igaz még csak olyan félig meddig kész állapot , amennyiben elkészül beszámolok róla .

te.JPG
    
(#) zenetom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Aztamindenit! Ez űber!
(#) kirally hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkészült a forrasztóállomásomnak az előlapja.
Jó kis szerkezet, itt az oldalon találtam a rajzot, meg a programot.

DSC_0368.jpg
    
(#) Zoli_bácsi válasza kirally hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 1
 
Mi ez a borzalmas, rettenet? Ez én a helyedben nem dicsekednék vele. Az igénytelenség netovábbja ez. Én ezt mondom: Ha valamit csinálunk, azt a képességeinkhez, tudásunkhoz mérten tegyük. Ne csapjuk össze, ne hanyagoljuk el a részleteket. Sőt a részletekre figyeljünk igazán! A munkák tükrözze, hogy igényünk van a szépre, a precizitásra. Aki azt mondja, hogy hát nekem nincs erre, meg arra pénzem, az csak kifogás. Lehet fiókalapból is remek dolgokat összehozni.

Nos ez a munka sajnos nem tükrözi az igényességet, a szépséget.
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ez egy remek munka vic! A tőled megszokott igényesség tükröződik ebben a munkában.
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ez mi lesz? Az a nagy forgókondi?
(#) kirally válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Köszönöm a kritikát.
Akkor ez legyen elrettentő példa mint nekem, mint pedig a többi fórumtársnak!
(Pedig nekem akkor is tetszik.)
(#) mofesa válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 1
 
Jópofa dolog, nekem tetszik. Nálam is vár egy-két dolog a dobozra.
(#) dolargaan válasza kirally hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ha az előlap felső felét is eltakartad volna olyan lemezzel, mint az alsó, feliratozott rész, akkor nem látszana ez a gányolás. Mondjuk, így már tudjuk, mi lenne (van) alatta.
De fel a fejjel, a kritika építő jellegű, nem bántó szándékú!

A belsejéről van kép?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Prendick válasza kirally hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 1
 
Ez nekem tetszik. Ezt az olvasztott dizájnt legalább senki máséval nem lehet összetéveszteni. Úgyis túl sok a csicsamicsa csomagolás mostanság. Sima, fényes, egységes. Mint az egyenruha. Nem biztos persze, hogy szándékosan lett ilyen, de a konformista alsó rész mellett nagyon jó kontraszt a felső.
Teljesen komolyan mondom.
Aki látta, emlékezni fog rá elég sokáig, ami egész ritka dolog. Minden tiszteletem azok munkájának, akik gondos precizitással dolgoznak, kár hogy hajlamosak rá, hogy addig fényezzenek és polírozzanak, hogy a művük egyszerűen elsiklik az ember szeme előtt, mint a jégkocka az üveglapon.
(#) szili83 válasza mofesa hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ez melyik erősítő lesz?
A tápegységből nem sajnáltad a kondikat.
De a csövekhez nem lesz közel az a 2db ELKO?

Téged ismerlek, hogy csőbetegséged van, de sebaj, az csak jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Zoli_bácsi válasza Prendick hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Kedves fórumtársam, neked is elég furcsa ízlésed van. Persze ez teljesen szubjektív, de szerintem az a tábor erősebb, akik abba tartoznak, akik azt mondják, hogy ez egy csúnya munka. Amit írsz az szerencsére nem jellemző itt a fórumon. Aki emlékezni fog rá, az bizony negatívan fog emlékezni. Mindenki törekszik a szép és a lehető legtökéletesebb munkára.

Idézet:
„Minden tiszteletem azok munkájának, akik gondos precizitással dolgoznak, kár hogy hajlamosak rá, hogy addig fényezzenek és polírozzanak, hogy a művük egyszerűen elsiklik az ember szeme előtt, mint a jégkocka az üveglapon.”


Az én felfogásomban - és ezzel bizony nem vagyok egyedül - nagyon is törekszem, hogy a legjobban fényezzem és polírozzam a munkámat, hogy a lehető legjobb legyen, és büszkén mutassam. Miért? Ez a dolog legtermészetesebb rendje.
(#) llaczo hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Fogalmazzunk úgy hogy esztétika egyes a többi ötös.
Magamból kiindulva, amit otthonra készítek annál nem zavar annyira a kinézet, de örülök ha sikerül szépre megcsinálni. A nyák az kivétel. Annak muszáj szépnek lenni.
(#) llaczo hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Szerintem Kirally ráfordít még egy kis időt a kinézetre és Zoli_bácsi nyugalma is vissza tér.
Persze csak ha ha Kirally hajlandó rá.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) every válasza kirally hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Az én általam készített kettő darab: Bővebben: Link sem szép, de ennél a ...-nál azért talán igényesebbek. És nem tartott sokkal több ideig meg csinálnom őket.
(#) vicsys válasza every hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Jó is az! Szépen lehet dolgozni egy kis maradék lemezből: Bővebben: Link
(#) mindenes hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Mivel mostanában egyre sűrübben fordulnak meg nálam soros memória hibás készülékek, főleg TV ezért úgy döntöttem hogy építek én is egy egyszerű programózó készüléket. A választás az SIprgrammer (Ponyprog) esett, lévén hogy nincs a gépemben párhutamos csak soros port. Eddig 24C sorozatú epromokkal teszteltem,és hát teszi a dolgát. Egy nagyobb tartalomu eeprom írasa csak másodpercekbe kerűl, ugyan ezen memória kiolvasáa már csak az irás töredéke. Ezenkívűl a programja még rengeteg lehetőséget és beállítást tud. Később talán megépítem még hozza a PIC és 93C sorozatokhoz való kártyát is. Ha valaki soros porti programozót és egy egyszerű de stabil áramkört akar, ajánlom a Ponyprogot nem fog csalódni. Néhány kép az elkészült műről.
Boldog Újévet mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) bandi777 hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Halihó!
Elkészültem egy fénysorompó működtetővel. Nem egy komoly cucc, funkciója csupán egy kohóból mentett vasúti fényjelző dekorációszerű működtetése lett volna, sajnos ez már tovább lett adva, így majd másra lesz használva. :| Mindenesetre működik, a tervezett kapcsolást két ponton kellet módosítani, egy kondi értéket pontosítani, és egy zenert még beszúrni (Azaz kettőt-kettőt, mivel egy szimetrikus kapcsolásrészlet nem tette a dolgát.)
Próbáltam minnál inkább egy nagy adag régimódi szerzeményből dolgozni, ezért van a fél panelnak 70-es évek vége hangulata. (Csak a sorkapcsok, a két relé, az üzemmód választó kapcsoló újak, minden más új kinézetű alkatrész bontott.) Így lett minden egy picike és vastag nyákra rázsúfolva (Ez is a hagyaték része volt. ).
A dobozolás nem egy szemkápráztató darab (eredeti tervben rejtve lett volna), viszont masszív, így ha másra nem hát kissámlinak majd megteszi.

Működés: egy LM324-re épülő áramkör vezérel két relét, ami kapcsolgatja a bemenő szálat a három izzóhoz tartozó három kimenet közül az éppen megfelelőre. (Relék felirata szerint ez lehet akár 250VAC és 5A...) az "Állj!" vagy "Szabad" jelzések közötti váltásokra négy külömböző üzemmód van: csak piros; két külső impulzuskontaktorral (pl. nyomógomb) lehet váltani; egy beépített állítható RC időzítő (na ez a két kimeredező potméter) automatikussan végzi a váltást (mindkét jelzés külön állítható kb. 5mp és 15perc között); és egy csak fehér villógó jelzés.
Táp feszültség lehet 27V->40V csúcsértékű AC vagy DC illetve ha van stabil 24V DC, akkor jumperrel átállítható, hogy legyen kikerülve a bizti, védőzenerek, első puffer elkó, stabIC.
Jövő héten próbálok videót csinálni.
(#) sansrival hozzászólása Dec 31, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Belépek én is a népes táborba.

Sky fórumtárs tervei alapján elkészült C-MOS digitális óra. Bár maga az óra egy éve elkészült, sajnos az előlap váratott magára idáig.

B.Ú.É.K mindenkinek!
(#) kaqkk válasza sansrival hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Nagyon jól néz ki ,és ebben a dobozban olyan retrós hangulata van . Tökéletesen eltaláltad a doboz a kijelző és az előlap tökéletesen illik egymáshoz . gratula
Következő: »»   1122 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem