Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   63 / 260
(#) botesz válasza naagy hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Pedig benne kell lennie.
(#) kukacpetya hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy whirlpool ADP 4407 mosogatógépünk. A következőt csinálja bekapcsol, ürít, tölt, ürít, ekkor led 6-ot villog.
Próbáltam döntve, balra ugyanezt csinálja, jobbra döntve nem tölt.
A villogás az alábbi hibákból eredhet.
Water inlet tap closed
Water inlet hose blocked
Water inlet valve defective (common enough issue but also check the flow meter in the side chamber, the water valve is here if required)
Flow meter detective

Nem szívesen cserélném le, augusztusban tettem bele új főmotort.
Hogy kezdjek neki, volt már aki ilyet tapasztalt?
Köszönöm, előre is Boldog Új Esztendőt!
(#) botesz válasza kukacpetya hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Van a gép oldalában egy literszámláló.Azt is okolja a hibakód.A lényege hogy a víz hajt egy lapátkereket és az össze van kötve egy motorral és feszt ad le amikor tölt.Ha nincs ez a fesz vissza a panelnak akkor dobja a hibát.Legalább is a hibakód szerint.
(#) maria1982 válasza kukacpetya hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Üdv!

Az utóbbi időben 2 whp. mosogató is produkálta ezt a hibát. Az oldalában lévő átfolyásmérő kicsiny reed csöve érzéketlenné vált a mágneses térre. Cső csere és jó a gép.
(#) kriszkorp hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy Fagor LJF-0210 típusú mosogatógépről lenne szó. Bármelyik programon elindítva a maradék vizet rendre kiszivattyúzza, de utána hosszú feltöltési idő hibakóddal megáll. A bemenő csap nincs elzárva és eltömődve sem. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is.

Boldog új évet kívánok!
(#) botesz válasza kriszkorp hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Boldog új évet Neked is!

Valószínűleg az lesz a probléma hogy nem érzékeli a befolyó vizet.Nézd meg hogy milyen módszerrel érzékeli a vizet de szerintem literszámlálós lesz.
(#) kukacpetya válasza maria1982 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Köszi, kiszedtem reed csere lesz, majd meglátjuk, addig is mindenkinek BUÉK!
(#) kriszkorp válasza botesz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Nem igazán értek sajna ezekhez, de most levettem a hátulját, és ott van egy (gondolom) szelep a bemenő víznél, onnan meg megy fel egy cső egy tartályba, ami a gép oldalán van. Na, hát kattan az a szelep, de a víz nem indul meg. Itt lehet a probléma?
(#) botesz válasza kriszkorp hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A szelep nem szokott kattogni.Egyébként szerintem jó helyen jársz.Ha literszámlálós a gép akkor a tartályban vagy a tartály előtt van és 2 vezeték megy tőle a panel felé.
(#) Jmen hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Először is BUÉK mindenkinek!
Van egy Whirlpool ADP 6920Wh típusú gépem ami sajnos F8E1 hibával nem hajlandó el sem indulni.
Azt tudom, hogy űrítési hiba. Az űrítő cső rendben tiszta a csatlakozást többször ellenőríztem, a motor forog, szállít, a hiba még is meg van. Ha kérhetnék egy kis segítséget nagyon megköszönném, mi a bánat lehet a hiba ,azaz mi figyeli az ürítési folyamatot!
Előre is köszönöm!
(#) botesz válasza Jmen hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Nem tudom milyen vízszintszabályzó van benne ha a régi fajta akkor azt ellenőrizném.Illetve lehet hogy felakadt az aljában a nikecel úszó és emiatt nem indul el.
(#) Jmen válasza botesz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszi, majd megprobálom.
(#) Kerekes78 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék! Orion OD-007-es gépet mikor elindítom, megy egy kicsit, majd mikor vizet kellene beengednie, akkor csak búg. Szivattyúk működnek kiszerelve, direktbe kötve, viszont a beeresztő szelep beengedi ugyan a vizet de búg.
Tipp?
Köszi előre is! Ha nem megy a javítása, akkor alkatrésznek eladó!
(#) botesz válasza Kerekes78 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Csövekben nincs esetleg dugulás?A szelep előtti szűrő tiszta?Írod hogy beengedi a vizet csak búg.De mikor engedi be amikor direktbe kötötted?
(#) Kerekes78 válasza botesz hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Egy minimális vizet de csak vagy 2 dl beengedett. Mikor kiszereltem és direktben áramot adtam rá búgott. Kiszerelt állapotában vizet mikor rákötöttem búgott, de ment a víz.
(#) botesz válasza Kerekes78 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Idézet:
„Mikor kiszereltem és direktben áramot adtam rá búgott. Kiszerelt állapotában vizet mikor rákötöttem búgott, de ment a víz.”


Most akkor csak búg vagy vizet is enged?
De szerintem csere lesz belőle.
(#) Kerekes78 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Vizet már enged befelé , csak most éppen elárasztotta valahogy az alját a gépnek.
(#) Kerekes78 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Fogok egy fejszét és azzal meggyógyítom!
(#) botesz válasza Kerekes78 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Nem lehet hogy valamit rosszul raktál vissza?
(#) Kerekes78 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Még egyszer átnézem, de minden oda ment ahova kellett, (rajz, jelölés stb... készült), új bilincsek a csövekre......
(#) Kerekes78 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Kb 30 perc és helyzetjelentést adok.
(#) Kerekes78 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Köszi addig is a segítséget!
(#) Kerekes78 válasza botesz hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Helló!
Meglett a hiba forrása. Kiment egy 30 Ft-os tömítés! Így a fejsze elmarad!
Köszi a segítséget!
(#) duduzos pista hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Üdv mindenkinek !
Nekem van egy Whirpool adg 352 s tipusu mosogatogépem ami a következöt csinalja
-bekapcsolas es program kivalasztas utan ,elkezdi szakaszosan engedni a vizet kozben villog a bekapcsolo gomb zold fenye,nem kulon villog hanem amikor be engedi .ettol eltekintve vegig megy a progi szepen elmosogat
-az utobbi idöben már a mosas kozben is elkezte ugyan ezt csinalni de itt a nagy szivatyu releje is ki be kapcsol igy mar nem merem hasznalni .kerdesem a következö velemenyetek szerint itthon orvosolhato e a dolog ?
-mit tanacsoltok hogy induljak neki?
mas forumokon is szetneztem mar hasonlot talaltam de valaszt nem! a gép ajtaján van egy vizkemenyseg kapcsolo(kep) amit ha lehuzok rendben megy a gep mi lehet a gond?
valaszotokat elore is koszi BUÉK !
(#) botesz válasza duduzos pista hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Elvileg a paneltáp döglődik.Legalább is erre a hibára én ezt a választ találtam.
(#) duduzos pista válasza botesz hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
a panelt elmelettileg ki lehet merni?
ha lehuzva uzemeltetem lehet valami gondja?
akkor nem a kapscolo a hibas?
(#) botesz válasza duduzos pista hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szerintem kezdésnek kondizd át a tápot.
(#) duduzos pista hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
az mi nézzem át multimeterrel?ha lehuztam végig meg tökéletesen ment a program szepen elmosogatott ,miert?
Milyen hibákat keressek a panelon?lehet ehez kapcsolasi rajzot talalni valahol?bocsi a tudatlanságomert !erösáramu a szakmam,
(#) duduzos pista hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
erre gondolsz?
(#) botesz válasza duduzos pista hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
A panelon vannak kondik.Nézd meg mekkora a kapacitásuk nem púposak e nincsenek e kifolyva.
Következő: »»   63 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem