Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2199 / 3966
(#) pucuka válasza szili83 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Egyenfeszültséget 450 V -ot. Ha az egyenfeszültségen váltófeszültség is van, akkor az egyenfeszültség + a váltakozó feszültség pozitív csúcsértéke. Ezek a névleges feszültségek, amiket üzemszerűen használhatunk. Az előállt feszültségek szélső maximum értékeit kell figyelembe venni. Ennél azonban többet is elbírnak, azonban akkor semmi garancia a meghibásodás ellen.
(#) szili83 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Ez egy puffer kondi lenne. Ha úgy méretezem, hogy AC*1,41 < Uelkonévleges, akkor elvileg jó.

Csak azt hittem ez alá sem árt egy kicsit menni. De akkor a közelébe megyek jobban, nem hagyok 20%-ot sem.
(#) pucuka válasza szili83 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Érdemes alább menni, vedd figyelembe a hálózati fesz + 10 % ingadozást is.
(#) szili83 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Akkor az 15%-al aláméretezést jelent.
Köszi, akkor így állítom be.
(#) vladcepes válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Megcsináltam,de nem úgy néz ki hogy ott a hiba,ahogy te is írtad.Esetleg valamivel lehet még próbálkozni?
"erdgab" a mozdítás nem segít rajta próbálgattam,hát igen- "kici ócó,kicit megy aztán kakukk.
(#) Csupasz válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Bocs a pluszmunkáért, de én egy 3 hetes Mastech műszerrel jártam így, igaz, hogy nekem csak az egyik dp nem működött. Tisztítás segített.
Akkor viszont vagy a panelon van probléma, vagy maga az IC hibásodott meg.
(#) vladcepes válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Értem.Semmi gond,nem sokat dolgoztam rajta. Hát ha az IC-vagy panel akkor küldöm Maradra. Köszönöm!
(#) domcsidd hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok ! Még kezdő vagyok , arduino , robot építéssel ismerkedem . Van nekem 6db pici hxt900 servo motorom , ehhez szeretnék építeni egy shield féleséget . Ahogy olvasgattam , minden motor elé egy 100 qF os kondenzátort kell építenem , ezen kívül , hogyan érdemes csinálnom ? Máshol olvastam , hogy ilyen chippel oldották meg , de ezt nem ismerem . Elektronikai ismereteim még nem túl széleskörűek , ezért ha esetleg egy kapcsolási rajzot ismerne valaki ebben a témakörben , azt nagyon megköszönném . Megjegyzés : Sokat keresgettem , és én úgy találtam , hogy a motorok , kb 400 mA on működnek , és 4,8-6 V a működési tartományuk , milyen táppal , elemekkel tudom megoldani ? nem szeretném használni az arduino belső 5V -ját . válaszokat előre is köszönöm
(#) kadarist válasza domcsidd hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Szia!
Néhány neked való topik: Bővebben: Link
(#) domcsidd válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszönöm válaszodat , mindenképp , nekiállok olvasgatni , de nem bánnám , ha a jelenlegi problémámra itt is kaphatnék választ .
(#) kadarist válasza domcsidd hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Azért mutattam ezeket a topikokat, mert a kérdéseid oda valóak, tedd fel őket ott. Ez a kezdő elektronikusok topikja.
(#) domcsidd válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Értem már köszi
(#) macsaba válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszi a választ és bocsi hogy csak most írok. A rendszer kb vízszintes lenne, és ez a két tekercses megoldás igen csak jónak tűnik már csak a a kérdés hogy honnan szerezzek tekercset. És az érdekelne még, hogy ugye ha van egy szabályos vas rudam, és egy cső alakú tekercsem akkor a tekercs a rúd közepét pont a saját közepéhez fogja rántani, ugye?
(#) OpenGL hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Helló!
A kérdés mellékelve, remélem nem baj.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) Gyimate válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Üdv!
Esetleg megpróbálhatod az LCD átvezető gumiját is megtisztítani, lehet, hogy az koszolódott be.
(#) usane hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Üdv, és Boldog Új évet mindenkinek.
Nem tudom az oldallal kapcsolatos kérdéseket hol lehetne fel tenni, ezért ide írom, biztos olvassa valamelyik moderátorunk.
A kérdés pedig az, hogy mi van a keresővel? Nem ad be találatot felhasználóra, még ha saját hozzászólásomat keresem is csak egyet ad be.
(#) pucuka válasza OpenGL hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Jobb lenne, ha a morzés kérdésedet a Rádió amatőrők topikjában tennéd fel. A rádió amatőrők használnak automatikus morse kód felismerő programokat.
Egyszerűen nem oldható meg a feladat, leginkább programmot kell írni hozzá. A kézi adásnak változó a sebessége, ezért a mintavevő órajel szinkronozása sem egyszerű feladat.
(#) OpenGL válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Csak van olyan áramkör ahol a led 1 másodperc után kapcsolódik fel, akkor megoldható lenne a feladat.
(#) havranarpi hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a képen látható tápegységet ,de valamiért nem jó.
A 7915 és a GND- között megvan a 15 V de a 7815 és a GND között 35V jön le.
Illetve a trafóra 2*18V van írva ,de 26V ,(de szerintem csak azért mert nincs rajta terhelés)
Mi lehet a gond?
(#) Gyimate válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Üdv!
A trafó középkivezetését összekötötted a GND-vel, ami a kapcsoláson van? A 26V pedig teljesen normális, hiszen, hogy ha a 18V-ot, ami a trafóról lejön (váltóáram) egyenirányítod és puffereled, akkor megközelítőleg 26V egyenfeszültség lesz belőle. Esetleg egy képet tudnál mellékelni az általad épített szerkezetről?
(#) havranarpi válasza Gyimate hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
A trafó kivezetéseit igen összekötöttem.Sajna már váltóban 26V jön le róla.
Képek: Bővebben: Link Bővebben: Link Illetve felteszem a LAY fájlt is.
(#) Gafly válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Azt ugye tudod, hogy a két IC-nek nem ugyaz a bekötése?
(#) havranarpi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Igen tudom a LAY fájlban látszik is
(#) Gyimate válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Furcsálom, hogy a kondenzátorok közös pontja nincs rákötve a GND-re, így a két kondin különböző feszültség lehet. A diódahíd utáni kondenzátorokra gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) kadarist válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Szia!
A 7815 középső lába a GND-re megy?
(#) havranarpi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
kadarist: Igen.
Gyimate:A Valóban nincsenek összekötve.lehetséges hibaforrás?
(#) usane válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszönöm, ott meg is találtam a választ.
(#) kadarist válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Minden GND-pontot össze kell kötni egymással, tehát a trafó közepét a pufferekkel is össze kell, mert így nem lesz referenciafeszültség és aszimmetrikusan sem lehet terhelni a tápot.
(#) havranarpi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszönöm.Ha meglesz a kellő terhelés mennyivel fog lejjebb menni a trafó 26V-ja?
Mint látható van rajta 2 db relé illetve 2 db fázisfordító áramkör.
Illetve mekkora előtét ellenállás kellene a relék behúzótekercsének ha nem menne lejjebb ?
CSak azért mert max 24V-ot bír a relém.
(#) enree válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Még annyit hozzátennék, hogy a stab IC ki és bemenetére tegyél egy-egy100nf-os kerámia kondit, sok bosszúságtól megkímélhet. Illetve, ha már úgy is újra csinálod, a kimeneten levő kondit egy diódával vissza kéne kötni a bemeneten levőre, hogyha elmegy a táp a "visszafolyó"áram ne a stab IC felé menjen...
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
Következő: »»   2199 / 3966
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem