Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   984 / 1385
(#) Koncsar válasza pjg hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szuper!!! Így ahogy nézem még nyomat sötétitő sem kell, olyan fekete lett a festék.
(#) pjg válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ha megszáradt ellenőrizd a méreteket.
(#) Koncsar válasza pjg hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Egyenlőre nem hullámosodik a fólia, nem fog változni a mérete úgy látom.
(#) rockersrac hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
,,boltban" szeretnék nyák tervet kinyomtatni, itt bp-n. Szerintetek mekkora esély van rá, hogy engedjék feltelepíteni a sprint layout 5.0-t demo verzióban? Mert sajnos másképp nem garantált a méret pontosság...
(#) Koncsar válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia! Kicsi szerintem. Miért Te nekiállnál idegen szoftvert telepitgetni pár forintért? Pláne ha összeomlik valamiért a rendszere.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Gabó válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nem kell telepíteni az sp 5öt. Nekem fel van másolva egy pendrájva, és arról van futtatva.
(#) rockersrac válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Kimondottan nyomtatásra, stb szakosodott üzletről van szó, vírusírtójuk van, plusz ha egy ilyen program miatt összeomlik a rendszer, meg is érdemlik...
(#) rockersrac válasza Gabó hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nekem valami miatt nem engedi futtatni...
(#) nagym6 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ha cellux, vagy lakk miatt hézag lesz a nyák és festék között, könnyebben alávilágít. Ez nagyon vékony vonalaknál problémás lehet Pld. "sürülábú" SMD Ic.k. Ha ilyen nincs, akkor nem gond.
(#) nagym6 válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Fejjel felfelé, normál helyzetben is tökéletesen terül. Egyszerűbb így dolgozni.
(#) tata81 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nyomdában szoktam a durvább fóliákat nyomatni, az teljesen fekete, és a 4000dpi körüli felbontással nem szokott szarul kinézni
Egy 3/4 A4-es oldalnyi nyomatért fizettem 460Ft-ot.
(#) sastas01 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nem ismerem az SP-t, de abból nem lehet vektoros PDF-be exportálni?
(#) rockersrac válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ezt nem értem. Miért kellene vektoros pdf? Szerintem egy sima közönséges lézernyomtató nem fog vele tudni mit kezdeni különösebben... :/
(#) tata81 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Miért ne tudna? A pdf-ek alapvetően vektorosak, kivéve, ha beágyaznak pixelgrafikus képeket is.
(#) rockersrac válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Az oké. Nekem nem fólia kell, mert nem fotózásos, hanem vasalásos technikával dolgozok, és egy A/4 oldal műnyomóval együtt kb 35-40ft összegre jön ki...
(#) elektros90 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A Sprint Layout 6 ban van olyan lehetőség, hogy print. Gondolom régebbiekben is ugyanúgy megvan. Ott tudod állítani az arányokat is. Letöltesz egy PDF nyomtatót, pl. Bullzip PDF printer. Ez free. És már kész is a pdf ed. Viheted a nyomdába.
(#) tata81 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Az igaz, viszont a levilágító fóliát korlátlan számban használhatod fel
A nyomdát meg kell kérdezni. Lehet, hogy műnyomóra is dolgoznak.
(#) rockersrac válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Az is igaz, de ahhoz kell fotolakk, előhívó, uv lámpa, maratószer. A vasalásoshoz meg kell marató anyag, meg a kinyomtatott nyákterv a nyákra vasalva...
(#) tata81 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Teljesen rád van bízva, hogy mit használsz otthon, de:
Vasalással nem tudsz olyan finom mintázatot előállítani, mint a fotózásos eljárással. Gondolom, még nem volt dolgod TQFP100-as tokkal, 0.4-es lábtávval.
Hosszú távon mindenképpen a fotós eljárást javaslom mindenkinek, különösen akkor, ha nem egy darab készül az áramkörökből.
(#) BarnaPili válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
.... Apa kezdődik....
(#) tata81 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nem, itt ért véget
(#) rockersrac válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Őszintén azólva 1-2 db-os példányszámmal dolgozok, és emellé még be kellene szereznem előhívót, fotolakkot, uv lámpát, ami nem érné meg nekem. Maradok a vasalásnál. Egyébként lehet ilyen finomságú nyákot is készíteni vasalással, volt szerencsém ismerősnek pár munkáját látni...
(#) Koncsar válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Pedig jó sok információ előjön így, ha neki ugrunk beszélgetni. Szívom magamba rendesen.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Szpisti válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Pedig azt még nem is tisztáztuk, hogy a lakkot lefelé fordítva miért is jó szárítani ? -de inkább ne is menjünk bele!
(#) Koncsar válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 6, 2014 / 1
 
Mert a NYÁK alól felszálló meleg a lakkot odapréseli a felette lévő NYÁKlaphoz.
(#) tata81 válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Mert a por általában lefelé száll, legalább is mifelénk ez a jellemző
(#) keszeg01 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A sprint layout 5.0-t fut pendrive-ról is tehát nem kell telepíteni én is eljárok nyomtatni gif -bőlés +5 %kell nagyítani és jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) rockersrac válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
(#) tata81 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
(#) granpa válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ezt Te követted el?Le a brével!
Következő: »»   984 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem