Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   913 / 1273
(#) stevepapa válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ha ugyanarról a tv-ről van szó akkor nem ment el a zöld A konvergencia szétcsúszása okozza a tünetet. Még ne tekergess semmit, valami még elégett, megszakadt a panelon.
(#) EgyGabor válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Oké akkor nem tekergetek semmi! a nagy fesz résznél nézelődjek ahol kiment a kondi meg az ellenállás? A képcsövekröl le lehet húzni a panelt? bocs a hülye kérdésért de nem akarom tönkre tenni!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) stevepapa válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Le lehet, de minek?? Egy műanyag bilincsel van rögzítve !!! A félvezetőket is mérd át. Küldtek egy konv. állítási leírást. Előbb próbáld ki , hogy lehet e állítani. Mert az is lehet, hogy a nagyfesz hiba miatt mászott el a konvergencia. Tehát a képcsövek körül ne kutakodj, ott nincs gond. Illetve a fő hibát nem a csövek, és " környéke" okozza!
(#) EgyGabor válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Csak azért gondoltam mert a zöld képcső elektronikájára rá folyt azt olaj! de akkor ott nem kutakodok tovább! Bocsi de annyira nem értek így az elektronikához Mik azok a félvezetők?
(#) stevepapa válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Bocsi erről nem tudtam !!! Akkor mindenképpen szereld le, mert le kell mosni. Különben megeszi az olaj a nyákot. A félvezetők : diódák, tranzisztorok, ic-k.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) EgyGabor válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Meg takarítottam össze raktam és bekapcsoltam hát sajna az egyik képcsőnél amiröl le vetem a panelt na az valahol el kezdett szikrázni!
(#) stevepapa válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Hol, ki kell lesni. Lehet, hogy a tekercsnél üt át. Melyik csőnél ?
(#) szotyi1970 hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a TV-met bekapcsolom villog a bekapcsoló lámpa a hangszorokon halk pattogások hallatszanak amikor villog a lámpám. Milehet az oka?
(#) eyess válasza szotyi1970 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ott komolyabb gond lesz , és ha nem vagy biztos a dolgodban , inkább vidd el szerelőhöz.
(#) Swedhart válasza ati790731 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Szia
Ez ptk hibája lesz valahogy így néz ki

images.jpeg
    
(#) EgyGabor válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
A zöld csőnél és ha minden igaz a cső csatlakozásnál ott ahol szét szedtem!
(#) BarnaPili válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Belül szikrázik a cső,vagy a foglalatban? Ha a foglalatban,akkor az is szét kell pattintani,és kidzsuvázni a fókuszfeszültségnek a szikraközét.
(#) EgyGabor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Hát én úgy láttam hogy kivül!
(#) BarnaPili válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Húzd le a képcsőpanelt a cső végéről,és kapcsold be.Így meglátni,hogy hol szikrázik.De ne szikráztasd sokáig,mert elmehet a konvergencia.
(#) stevepapa válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Az már elment
(#) EgyGabor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Most fogom megnézni és ha netalántán a csőbe szikrázik akkor mi lehet a baj?
(#) BarnaPili válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Akkor a csövet is cserélni kell.De nem tartom valószínűnek.Inkább az olaj csinálja a fesztivált.A képcső igényel egy két nagyobb feszültséget is.Segédrács fesz :400-600V,fókuszfesz:2-3 kV.
Ezek szikrázhatnak.
(#) lacika81 hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Sziasztok !mi lehet a hibája a tv-nek?Alulról-a közepéig nincs kép....
(#) kadarist válasza lacika81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia!
A függőleges eltévelygés áramköreit nézd át. Tápfeszültségek, csatolókondik, táppufferkondik...
(#) lacika81 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Köszi!ok.megnézem....
(#) lacika81 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Vagyok Sajnos nem találtam hibát......igy nézki a panelja
(#) kadarist válasza lacika81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A feszültségek stimmelnek? elkókat cseréltél?
(#) EgyGabor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Helló!
Hát sajnos a képcsőbe szikrázik valami de már aszt csinálja hogy bekapcsol el kezd szikrázni és ki is kapcsol rögtön
(#) BarnaPili válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Át bírod dugni a zöld képcső áramköri lapját egy másikra úgy,hogy a vezetékek maradjanak az eredeti felállásban?
(#) EgyGabor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szerintem igen miért? Nem lehet hogy tekergettem a pot métereket és véletlenül nagy feszt álítottam neki?
(#) BarnaPili válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ha a zöld cső miatt szikrázik,akkor marad a szikrázás a helyén.Ha a képcsőpanel miatt téved oda nagyfesz,ahova nem kéne,akkor költözik a fényjelenség is.Nem bírsz akkora feszt állítani nekei,hogy üzemszerű állapotban szikrázhasson a cső belülről.Akkor szikrázik,ha túl nagy fesz jut olyan helyre,ahova nem szabadna,vagy ha levegős lett(mechanikai sérülés).
(#) EgyGabor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Van a zöld kép cső megy rá három vezeték ami bele van forasztva és azok közül a piros ivet húz ez a vezeték a 6db potméterhez megy!
(#) EgyGabor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
NEm is a vezeték hanem van benne egy dióda és az kezd el világítani!
(#) kadarist válasza lacika81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nem is mértél, nem is cseréltél.. Így nem lehet javítani.
(#) lacika81 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
a kondik rendben...de már nemis müködik erős fehérfénytad utána kikapcsol
Következő: »»   913 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem