Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   144 / 299
(#) proli007 válasza elyelibator hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Természetesen..
(#) fongab válasza elyelibator hozzászólására (») Jan 1, 2014 / 1
 
Szia
tovább gondolva 30V környékén lesz a feszültség. A 7812 csak 24V bemeneti feszültséget visel el. Igy még felhasználnék egy 7805is +egy 12V zéner diódát. Lásd:
Bővebben: Link

proli007 nek igaza van. Az is egy megoldá.
üdv.
(#) elyelibator válasza fongab hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
ÁÁÁ! Most már Értem, szóval meg is támaszthatom a földet a 78xx-ekkel, és ugyan ott vagyok. Köszi.
(#) Bakman válasza fongab hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Idézet:
„A 7812 csak 24V bemeneti feszültséget visel el.”


Adatlapja szerint max. 35 V-ot.
(#) fongab válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Szia
Most néztem, igazad van, 35V visel el. (mielőtt be van építve, neg kell nézni )
Köszönöm
üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) bancsi15 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Ebben a kapcsolásban R5 értéke nincs megadva. Valaki aki épített ilyet vagy tudja a módját, az segítene hogy ide mekkora ellenállás kell? Milyen kapcsolás ez, jól működik?

Köszi szépen!
(#) Watson válasza bancsi15 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
10k. Megépítettem,de nem használtam.Kölcsön adtam kb. 10 éve,de még nem hozták vissza,gondolom még nem romlott el.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=199396
(#) csabee válasza Watson hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Üdv Watson!
Megtetszett ez a kapcsolás! Esetleg nyákterved vasaláshoz és beültetési rajzod van hozzá?
Szívesen megépíteném de a tervezésben nem jeleskedek... Ha lenne ilyesmid és szívesen megosztanád azt nagyon megköszönném...
Üdv Csabee...
(#) csabee válasza gerenk hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Hálás köszönetem... Ezt biztos nem találtam volna meg mostanában....
Köszönöm...
(#) gerenk válasza csabee hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szivesen !Egyébként én is annyit tudtam róla mint Te, a google képtalálat segített.
(#) csabee válasza gerenk hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Több szem többet lát...
(#) pittyu2 válasza szabo.eduard hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia. Nem biztos hogy rossz volt.Forrasztásnál én vizes rongyba tekerem különben túl melegedhet (120 fok ) és "hőkiold "
Persze ha nem forrasztottad akkor nem szóltam .
(#) bakonyi válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok! Kaptam a mellékelt képen látható 9,6V-os 1200mA-es Ni-Cd akkus csavarbehajtót, de a gyári töltőjében ami 12,2V/220mA (képen) a trafó leégett. A belsejében a trafó, 4 dióda ennyi. Van egy kapcsolóüzemű DC 12V-os, 5A-es tápegységem ami stabilan 12,2 voltot ad. Hány Ohmos ellenállással lehetne korlátozni a töltőáramát 5A-ról 500mA és 250mA-ra? Töltés időt, min. max. akkupakk feszt tudom. Köszi Nektek! Üdv!
(#) bakonyi hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Bocsánat! A "Válaszra" kattintottam.
(#) erbe válasza bakonyi hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
A gép oldalán van a DC aljzat? Általában külön töltő egységbe szokták dugni az akkut, abban minden benne van. Elvben a gépben is illene benne lennie, akkor pedig semmi más nem kell.
(#) bakonyi válasza erbe hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Szia! A gepben a pozitív vezetéken van egy 1A-es dióda vezető irányba az akku + seruja fele. Töltőelektronika se a gépben se a töltőben! Amúgy az akksija is csak két érintkezős+/-. Képen a gyári gép és a gyári hozzá való töltője van. Üdv!
(#) erbe válasza bakonyi hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Töltőelektronika a komolyabb gépek gyorstöltőiben szokott lenni. Ott mérik az akku hőmérsékletét is. Az olcsóbbakban a "töltőelektronika" egy dióda+ellenállás és mellette egy LED az előtétjével. A töltőáram korlátozására 6,8-5 Ohm-os ellenállás elegendő (1-2W). Pontos értéket nem lehet számítani, mert a töltöttség függvényében a töltőáram folyamatosan változik.
(#) DJozso hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy saját fejlesztésű lakás riasztóm, amit most szeretnék felvértezni akkumulátoros üzemmel (ha nincs a hálózatban kraft). A riasztó trafója egy 150VA-es toroid trafó 12V szekunder feszültséggel. Az egész riasztó energia igénye max. 50W . Tehát a trafóban lenne tartalék néhány amper. Csak azt nem tudom, hogy 12V váltóáramból tudom-e tölteni az akksit, ami egy 28Ah-s ólom akksi. Nem baj az sem, ha lassan tölti, csak töltse... Éjszakánként van ideje töltögetni.... A töltőknek általában kell a 17V effektív érték, de hátha valakinek van valami ötlete. Nem az új trafó a megoldás. Ettől függetlenül úgyis csinálok egy töltőt is, max. azt valahogy bonthatóra rászerelem. De saját beépített töltő jobb lenne a riasztóhoz. Minden ötletre nyitott vagyok.
(#) AMD hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Egyszerű kérdéssel fordulnék hozzátok. A teljesítmény ellenállás hőtűréséről érdeklődnék. Van két párhuzamosan kapcsolt egyenként 0.33 ohm értékű 10W-os ellenállás. Az eredő ellenállás így 0.165 ohm. Papírforma szerint, mert 5%-os tűrésűek. Na szóval én ezen a két ellenálláson 10A áramerősséget hajtok át akkor IxIxR alapján 16,5W, 2x8,25W. Én úgy gondoltam, hogy egy 10W-os ellenállás ~8W-nyi hőt el tud disszipálni. A valóságban ez úgy nézett ki, hogy rámértem digi. multiméter hőmérőjével (a porcelán testre, már ha porcelán?) és nagy meglepetésemre 270°C-t mutatott. Nem kellett neki sok idő, hogy leforrassza magáról a vezetéket. Most akkor az én számításom a rossz, vagy az ellenállás nem terhelhető a rá írt értékkel, illetve csak aktív hűtés mellett tudná? Illetve ha megoldom a vezeték ellenálláshoz történő rögzítését hőbiztosra akkor az ellenállás bírja ezt az extrém hőmérsékletet?
Előre is köszönöm a választ!
(#) bbalazs_ válasza AMD hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Azt megtudhatjuk, miert kell ilyen 'nagy' ellenallas? Nem volna egyszerubb mondjuk egy 0.01-es?
Egyebkent nekem is gyanus lenne. Valami ott nem OK.
Aramot nem mertel kozben? Az, hogy jo meleg lesz, az OK, de leforrasztani magat azert durva.

Maga a fogyaszto, ami ele betetted, az micsoda? Az alkalmazott fesz kb mekkora?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) qvasz2 válasza AMD hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Elég soknak tűnik az a hőmennyiség, nem szerencsés tartósan így hagyni, még ha bírná is. Mindenképpen keress jobb megoldást, ha mást nem több db ellenállást használj!
(#) AMD válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
A 2002-es Hobby Elektronikában megjelent gépjármű akkutöltőt építem. Az ellenálláson eső feszültség egy feszültség osztón nyit egy PNP tranzisztort. Jelen felállás szerint csúnyán elméreteztem. 2,2V feszültséget mérek, tehát az ellenállások "megnyúlnak" 0.22 ohm-ra. Így 22W jön ki. Így már érthető. 3db 0.47 ohm 10W hasonló eredő ellenállást adna. Nem tudom a feszültség osztót mennyire lehetne módosítani.
(#) AMD hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Elírtam. 1990 augusztusi számában van.
Ennek már inkább valamelyik töltős topicban lenne a helye.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014

töltő.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza AMD hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nem latok sehogyan sem altalad emlitett ellenallast a kapcsolasi rajzban.
1db 0.33-asat latok csak, az is 15W-os. Ha tenyleg igy csinaltad, szerintem az aram sokkal nagyobb, mint 10A. Azert kertem, hogy merj ra aramra.
En ugy csinalnam, hogy betennek egy igen kis erteku, alacsony wattos ellenallast (hiszennagyon kis fesz fog rajta esni) es egy muv.erositon at adnek neki egy mondjuk tizszeres erositest (vagy potmeterrel beallithato erositest). a muv.erosito kimenete meg menne a regi feszertek helyere.
(#) AMD válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Egy kicsit elbaltáztam. Ez a kapcsolás már régóta össze van lógatva vezetékekkel és feldobva a szekrény tetejére. Akkoriban megtévesztett a rajzon lévő 5A-es trafó és tévesen azt hittem ha két 0.33 ohm-os ellenállást párhuzamosan kötök akkor 10A-es töltőáramot ki tudok facsarni belőle. Természetesen nagyobb trafóval. A szöveget elolvasva kiderül, hogy 3-3.5A töltőáramot tud a kapcsolás jelen formában, így két ellenállással talán a dupláját. Szóval én néztem be csúnyán a dolgot. Lényeg a lényeg, hogy egy olyan töltőt szeretnék építeni ami lehet szabályozni az áramerősséget. Igazodva az itthon lévő akkukhoz 5-10A között állíthatóra tervezem. A fentebb említett ellenállásokkal teljesíti ezt az elvárást csak "izzadnak" az ellenállatok. Majd összerakom több ellenállásból. Nem tudom érdemes-e áttervezni műveleti erősítősre.
Az áramerősséget természetesen folyamatosan mérem.
(#) Zosi válasza vitamin hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Sziasztok! Valaki tudna abban segíteni hogy a mellékelt panel rajzon a relé érintkezőit hogyan kell be kötni?!
(#) proli007 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Hello! A relé tekercsét, a két "RELE"-vel jelzett pontra, a relé kontaktusát, pedig a Graetz + és az Aksi + pont közé. (De a relét kontaktust nem ide a panelre, hanem közvetlen az aksira kell kötni.) üdv!
(#) Zosi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia! Bocsi ha tök hülye vagyok Össze huzaloznád nekem ez alapján?

proli.jpg
    
(#) proli007 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Remélem így már érthető. üdv!

Bekötés.png
    
Következő: »»   144 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem