Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2209 / 3969
(#) 20sz Jófiú válasza NyariG hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Próbáld ki úgy, hogy leterheled az 5V-os részt valamennyire (egy kisebb 12V-os izzó) és úgy terheled a 12V-ot. Egy próbát megér de az is előfordulhat, hogy rossz a 12V-os része.
(#) 20sz Jófiú válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Pontosan mekkora a váltakozó feszültség terheletlenül amiből elő szeretnéd állítani a minimum 3.7V-ot?
(#) granpa válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Hol a stabkocka? Sorrend: Graetz, 300uF, 100nF, stabkocka, 100nF, 10uF.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) vladcepes válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
A Li-ion töltőnél úgy írja hogy "A bemeneti tápfeszültség 3.7-6 V között lehet, ezért célszerűen USB-ről, vagy egy 5V-os stabkockáról is megoldható a táplálása." Egy már jól működik USB-ről (helikopternek),most a morzsaporszívónak az 5V-AC adapterijét szeretném felhasználni. Terheletlenül 4,58V-ot mértem.
(#) granpa válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Hol mérted a 4.58V-ot? AC v. DC? Ekkora terhelésre használhatsz zénert is (nem is kell stbkocka, meg a 100nanók).
(#) granpa válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Ezt viccből írtad(rajzoltad), vagy már ennyire este van?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) 20sz Jófiú válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Azt javasolom inkább próbálkozz egy mobiltelefon töltőjével.
(#) vladcepes válasza granpa hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
DC-n mértem. Gondolom nem jól.
(#) NyariG válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
nem hozott eredményt...
(#) granpa válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Érdekelne a mérési összeállítás.
(#) 20sz Jófiú válasza NyariG hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Akkor az a tápegység hibás.
(#) vladcepes válasza granpa hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Így jó ugye? "Érdekelne a mérési összeállítás." nem értem.

1.jpg
    
(#) granpa válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Így jó, de terhelve elválik, elég-e a fesz.diff. normál stab.-nak. Milyen diódákat használsz? Az, ahogy mérted a 4.58V DC-t. (Mi volt abban a körben?)
(#) szili83 hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Ilyen glimmet Hogyan tudok bekötni 230V AC-ra? 2db 220K sorba, s a kettő találkozásakor egy feszosztóval?
(#) NyariG válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
(#) vladcepes válasza granpa hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Az előbb rajzoltam aztán gyerek belepiszkált a paintba. Még nem építettem meg,de közbe látom följebb DC-t írtam,azt félreértettem. Én a meglévő Adapterből kijövő feszültséget mértem és arra írtam hogy terheletlenül 4,58V. Van 2db 1N 4007-es dióda meg 2db 1N 5819 ezek jók lesznek? Meg TS 317 IC? Ha jók így a diódák hogy párosítsam?
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Találtam ilyet is közbe 1N 4148 Bővebben: Link és van belőle 4
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) gerolka válasza granpa hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szia!
Igen kommutátoros, és 1400 W-os.
Köszönöm a segítséget!
(#) BEMcorp válasza NyariG hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Valószínűleg nincs baja a tápegységednek. Egyszerűen a hidegellenállása annak az izzónak jóval kisebb mint működés közben, ergo, a felizzításához nem 4,8A kell, hanem akár 10-15A is, még ha csak pillanatokra is. Ezt rövidzárként éli meg a pc táp, és leáll.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) nedudgi válasza szili83 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Nem kell feszültségosztó. Akkora ellenállás kell, hogy a hálózati feszültség csúcsértéke esetén a glimm árama ne lépje át a katalógusban szereplő 0,5 mA értéket.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) martin66789 hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, az új telefonomhoz szeretnék venni valami jó tokot, de amit rendesen hozzá gyártottak hozzá kinyitható és mágnessel záródik.
Az a problémám hogy nem tudom hogy meg vegyem-e, hogy a mágnes az nem teszi tönkre a telefont?
A telefonom Huawei Ascend Y300-0100
(#) sastas01 válasza martin66789 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szerintem ezt nem itt kéne feltenni....
A kérdésre: Nem lesz semmi baja, nem véletlenül gyártottak hozzá olyan tokot . A mai flash memóriák már mágnesállóak(meg ütés-por-víz-ésmégsokminden).
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) zoka válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szia!
Köszi, megpróbálok ilyet keresni.
(#) zoka válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szia! Azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha graetz-híddal lenne megoldva. Van ez a KBPC5010 típusú fémházas diódahíd, ez elvileg 50A. Nem tudom, ez diódánként 50A-e...
Rajzoltam 2 ábrát, a és b, szerint bekötve esetleg valahogy működne-e a dolog? (A tokon belül a párhuzamosan kötött 2 dióda elvileg dupla áramot bír, az 1db-hoz képest ) Illetve ha működhet, akkor az a vagy b bekötés lenne-e jobb?
Vagy inkább 100A-es diódában gondolkodjak?

kbpc.png
    
(#) proli007 válasza zoka hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Hello! Egy 50A-es bizti kiveréséhez, jóval több áramra és időre is van szükség. Hogy mennyire tolerálja ezt a híd nem tudnám megmondani. Egyébként a diódák "fejenként" bírják az áramot, hiszen hol egyik félen, hol a másikon folyik az áram. De hogy párhuzamos kapcsolás esetén az valóban megoszlik-e kétfelé, az megint a diódák szimmetriájától fog függni. Az első kapcsolás "vesztesége kisebb". Avagy az ellenirányú feszültség úgy kisebb lesz. üdv!
(#) zoka válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Köszi, akkor marad a dióda, majd választok valami fém tokozott brutál darabot
(#) zoka válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szia
Ne haragudj, ha lehetne még egy kérdésem, a múltkor tervezted EZT a kapcsolást, a standby / on funkció nyomógombos kapcsolgatására. Az lenne a kérdés, hogy jó lenne azt megoldani, hogyha mondjuk kikapcsoltuk a készüléket standby módba, akkor x ideig például 3 sec-ig ne lehessen visszakapcsolni. Ez azért lenne jó, mert például ha valaki azzal játszik, hogy ki/be/ki/be nyomogatja a gombot, az eléggé megviselné a készülékeket.
Szerinted valami kondenzátorral megoldható ez a "hülyegyerekek elleni védelem"?
Köszi szépen!
(#) atiotezer válasza martin66789 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Nem teszi tönkre, nyugodtan megveheted.
(#) proli007 válasza zoka hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Hello! "Hülye gyerek" ellen nincs védelem, egy sallert kel lenyomni neki. Átalakítottam. de így csak azon a helyszínen nem lehet azonnal visszakapcsolni, ahol kikapcsoltad. Másikról lehet. Mert az sem túl jó lenne, ha valaki be akarja kapcsolni, az meg le van tiltva, mert nem tudja mi van, és akkor tényleg nyomkodja.. (A C2-őt is kicseréltem, azt is vedd észre..) üdv!
(#) Attilawap hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Valaki árulja el nekem, hogy miért van az, hogy NPN tranzisztornál akkor is folyik a kollektor-emitter oldalon az áram, ha a bázisra nem kötök semmit se?
Következő: »»   2209 / 3969
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem