Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Témaindító: Kutyuli, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
Szia! Én úgy szoktam ezeket a kontakthibákat ki javítani mondjuk elég buta megoldás és gondolom hogy a fórumon is kritizálni fogják de én a potikat HA! szétszehetősek akkor én lakkbenzinnel szoktam tisztítani én így javítotam meg egy komplet keverőerősítőt és nagyon szépen szól de ha nem szétszehetős abban nem tudok segíteni mert arra nem tudok ilyen módszert
Nincs ebben semmi rossz, én kb. tíz éve szedtem szét a terta 529K-m potijait, és törölgettem ki lakkbenzines ronggyal. A mai napig tökéletesen működik mind, egy kicsit sem sercegnek.
A kontakt szprés fújkálás sajnos csak ideig-óráig tart, ha kiszárad a trutyi, megint a por lesz az úr. Az igazi a benzines törölgetés. A hullámváltók esetében pedig a már korábban írt CIF-es fényesre suvickolás, illetve hozzá nem férhető kontaktorok esetében a citromlébe áztatás. Csak hát ezek nagyon nagy munkák... főleg, ha olyan készülékről beszélünk, ahol a hullámváltó érintkezőire építették fel az oszcillátor és modulátor tekercseket is...
Köszönöm a válaszokat és várnám a továbbiakat is. Gondoltam én (és jól emlékeztem) hogy ez a spray dolog nem ok. Figyelmesen olvaslak benneteket és köszönöm. Kérdés hogy fogok hozzáférni a kapcsolóhoz. Ettől függ mennyire tudom rendbe tenni...
Sziasztok, megint én vagyok itt egy furcsa csatlakozóval. Korban szerintem megegyezik az előzővel. Maga a csatlakozó egy ipari 380 volt 16 amperes darab, brutális felépítéssel. 1,5 mm-es réz lemezből vannak hajtogatva a kontaktok, vastag bakelit doboz, és szinte törhetetlen vastagságú porcelán szerelőlap. Ez mikori lehet, nem tudja valami?
Az első képen látható hogy hogyan érkezett.
Ó-ó... egy Minerva zeneszekrény rajzát kerestem, és egy kisebb aranybányára bukkantam:
http://puppylinux.ath.cx:4085/webserver/Radio%20Schematics/index.htm
A sasszi kiszerelését nem lehet megúszni.
Ez a 40-50-es évek aljzata. Az érintkezők foszforbronzból készültek.
Egy Standard Princ került a kezembe mostanság. Valami padlásról került elő, és inkább csak koszos, poros volt, ahhoz képest, hogy 1936-os gyártmány elég egyben van. Természetesen kifújtam, majd leszedtem a sassziról a leszedhetőket, meg kimaszkoltam ami rajta maradt, és lefújtam ezüsttel. Az aljából néhány mérés után kidobtam a hidegítő kondikat, meg az elkókat, és csináltam retró kinézetű újakat. Most rakom össze-felé, már megszólalt, de azért van még mit csinálni rajta. A skálát Anti barátom újította fel számítógépen, mert én ahhoz béna vagyok.
Egyenlőre ennyi, a többi a képeken.
Még képek
Köszönöm, valahol megvan a hozzá való dugó is.
Ha valakit érdekel, tudok még feltenni, hasonló régi bakelit villanyszerelési segédanyagokat, van egy nagy dobozzal belőle.
Jé, azt hittem, régen elfogytak már az ilyenek a padlásokról...
Hogy Te milyen helyeken jársz, és miket találsz?! Nagyon 'vágod' ezeket, csak bámulok, meg sárgulok, bár ha ilyet találnék neked adnám.
Itt a videó a Princ-ről. Sajnos nem sikerült túl jól a felvétel, nem volt időm vacakolni vele, elnézést.
Bővebben: Link
A rádió viszont jól sikerült, szokás szerint igen szép lett. Gratulálok hozzá.
Egy dolgot viszont észrevettem, mintha nem jól lenne rajta a skálahúr, mert fordítva megy a mutató mint ahogy tekered a gombot. A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
Igazad is van, meg nem-is. A fényképek sajnos sokat csalnak színben, a többszöri átkonvergálás, meg a tömörítés miatt. Csináltam egy képet a régi skáláról, mellé téve az új (rontott) darabját. A régi skálán látszik, hogy a 80 év alatt a régi papír mennyire besárgult, ott ahol a felerősítő lemez alatt volt sokkal világosabb. De valószínű már az sem az eredeti szin. Így már látható milyen kicsi a különbség, szerintem az általunk készített nagyon hasonlíthat az eredetihez....
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
Megtaláltam a dugót is, ha valakit érdekel tehetek fel róla fotót.
Megint én, megint egy muzeális villanyszerelési alkatrésszel. Ezúttal egy falra szerelhető forgókapcsoló a hatvanas évek közepe tájáról. Működőképes eredeti állapotába hozva. Nem tudom más hogy van vele, de nekem tetszenek ezek a szerelvények, az akkori szerelési stílus.
Tényleg, nem baj ha ilyen dolgokról teszek fel képeket?
Hova máshova tennéd, mint ide?
Naná hogy jöhetnek
Ezeknek a régi szerelvények még volt stílusuk, na meg még anyagból készültek, nem úgy, mint sok mai cucc. Mindig jó ilyeneket látni, sőt, vadászni rájuk
Jó, akkor nekiállok körbefotózni, aztán bemutatóm a dolgaimat, elég sok van. Biztosítékok, lámpák, mágneskapcsolót, motorvédők, konnektorok és kapcsolók. A papáméknál is körül fogok nézni, őnáluk a házat 1965-ben építették át, az árvíz után ami a város három negyedét elmosta ma is lett volna egy szép kapcsolóm, csak kiderült hogy áram alatt van, és nem tudtuk leszerelni. Képek hamarosan.
15 évesen lelkesen gyűjtögetem ezeket a dolgokat. A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
Itt is van egy régi általam csak szobai három fázisú konnektornak keresztelt fali aljazat. Kicsit koszos, de ennek a megszerzésére nincs kilátás a közeljövőben.
Apáméknál a pincében 1971 -óta teszi a dolgát hibátlanul a mai napig pedig minden nap használva van.
Ezek strapabíró berendezések, a papáméknál van olyan is ami az 1965-ös árvíz után lett felszerelve, azóta működik, pedig szintén minden nap használva van.
Kedves Kollégák!
Van néhány régi rádiónk, főleg ORION-ok, amik műszakilag többnyire üzemképesek. A belső javításuk után a kávákat is illene rendbe tenni. A honlapot olvasva azt látom, hogy nagyon képzett társaság fórumozik, ezért kérlek benneteket, segítsetek abban, hogy a rádiók káváját gondos előkészítés után milyen megoldással lakkozzam. A politúrozást elég macerásnak tartom. Ti melyik megoldást alkalmazzátok? Köszönöm a segítségeteket!
Budapest tévét van kedve valakinek restaurálgatni? Van itt kettő darab. Mind a kettő hiányos, egyiknek a képcsöve is törött. Van továbbá még egy ismeretlen, hiányos sasszi, talán orion delta lehet. Ingyen elvihetőek Pesterzsébetről.
Az elmúlt években sokan, és sokszor foglalkoztunk doboz felújításokkal, olvasd vissza a fórumot, ne keljen előröl kezdeni megint a leírásokat.
Valamint légy szíves képeket is feltenni!
Sziasztok!
Egy ismeretlen gyártmányú régi hangszer beazonosításához szeretnék segítséget kérni, talán a benne található potik nyújthatnak némi támpontot legalább abban, melyik országban gyárthatták. A potméterek "A" jelzésűek és mérés szerint lineárisak, ebből arra következtetek, hogy európában készült, a tengerentúliak pont fordítva vannak jelölve. Hátha valaki találkozott már ilyennel valami régi készülékben. |
Bejelentkezés
Hirdetés |