Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   453 / 607
(#) Kovidivi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 29, 2014 / 1
 
Én építettem már labortápot laptopból kitermelt, két ventilátoros, hőcsöves hűtőre, és nagyon jól működött. A hő nagyon gyorsan terjedt a hőcső miatt, ott is réz volt a hűtött felület. A felfogatás nehéz, de mint írtad, van hozzá kengyel, tehát rendeben van ez a rész. Én is megnéztem, mennyit tud az én hűtőm, 50-60W-nyi hőt vezetett el nagyon kis méretben. A ventilátorra biztosan kelleni fog egy rendes vezérlés, a manuálist felejtsd el! Építsd meg hozzá Proli007-ét, az nagyon jól beállítható. Kicsit furán néz majd ki, ha kész lesz, de nekem tetszik ez a megoldás. Helyspórolásra tökéletes, és rengeteg hőt tud elvinni a réz felületről!
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Értem persze, thanks mester
(#) zotya1983 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Itt is hőcsöves réz a hátsója,így nagyon könnyen elvezetheti a hőt, de valószínű a Socket 478 procis gépből kitermelt aluborda lesz a megoldás helyhiány miatt na itt jön képbe a hűtötönk,na mindenkinek köszi majd jelentkezem, mivel egyenlőre a végpanel sincs meg és még sok alkatrész.Elképzelhető hogy nem is ebben a gépházban lesz az egész.
(#) varada hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Tisztelt fórumtársak!

Valaki tudna nekem megközelítő információt adni arról hogy egy sztereó 7294-es erősítőnek kb. mekkora hűtőborda kell?
(#) Alkotó válasza varada hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Mondjuk 500cm2 felületű (passzívan).
(#) varada válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
köszönöm igazából még nincs ötletem hogy honnan szedjek megfelelő bordát. Ventillátoros hűtéssel ennek akár a fele is elegendő lehet?
(#) Alkotó válasza varada hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Nem mondom, hogy a borda kérdéssel nem kell foglalkozni, de a fontossági sorrendnek a végén kullog valahol. Amit javasoltam méretet, az gyakorlatilag egy 100x250 mm-es alumínium lemez, ami mondjuk 3 mm vastag. Ez akár a doboz is lehet.
A melegedés (Reloop nagyjából minden oldalon leírja) a tápfeszültségtől, és a kimeneti áramtól függ (ez utóbbi meg a hangszóró impedanciától). Ha magas a tápfeszültség, akkor az hoz egy minimális (alig érzékelhető) teljesítmény többletet, de ezért akár dupla hőmennyiséggel kell fizetni. A borda méretétől sokkal-sokkal fontosabb az IC rögzítése (hűtőtönk és/vagy szorítókengyel). Illetve ha már a fontos részletekre tereltem a szót, egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a túlzott pufferelés többet árt mint használ. Véleményem szerint IC tokonként 2x4700µF az ideális, és ennek a duplája vagy akár többszöröse eltünteti a levegősséget, a lendületet.
Ez is olyan mint az élet, meg kell próbálni eltalálni az egyensúlyokat.
(#) reloop válasza varada hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Szia! Egy ötlettel szolgálhatok: nézegesd a hibás erősítőket különböző hirdetési oldalakon. Általában a tönkrement és beszerezhetetlen alkatrészű végfok miatt próbál szabadulni tőlük a gazdájuk. A hűtőborda mellett így készülékházhoz és akár trafóhoz is juthatsz igen jutányos áron. Az elektronikát kedvedre alakíthatod ki benne.
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Most javtekeltem egy Videoton Ra 6383 mat, bd-k voltak elszállva valamint zenéltek a zenerek
Érdekes egy masina de itt is ugyanúgy egy műanyag lap választja el a testtől a tranyókat a bordákon. Egész jó hangzása van az öreglánynak
(#) varada válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Igen ez valóban nagyon jó ötlet mert a következő probléma valóban a dobozolás lett volna.
(#) varada válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Köszönöm a tippet. Pufferelésnek én se gondoltam többre ugylátszik jól tippeltem.
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Nos szakik lett egy (még nem üres) de jó kis masszív Videoton Ra 6368 dobozom.Ennek a hátsóján van 2 nagyméretű borda úgy döntöttem ebbe szerelem bele a TDA cuccot,és a trafója is megvan de nem toroid sima szimmetrikus 2X24V középcsapolással erre is gondoltam hogy esetleg ezzel hajtom majd a cuccot.Mit szóltok? Bár Wattra tuti kevesebb fog így kijönni mint toroiddal viszont a hőmegfutás lehetőségét így kizártam. estleg ha valakinek kell 2 javítható végpanel belőle ingyen adom postát kell csak állnod.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 / 1
 
A trafó és a borda 2x30 wattocskához is alul van méretezve. Így esetleg.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
6363 S bocsi,3 bordácska van rajta és az csak a kis tranyókat hűti. Szét dikházom
(#) olahtamas hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
A TDA7294 és a TDA7294V miben különböznek? Kicseréltem a múltkori szétdurrant IC TDA7294 re a másik meg maradt a TDA7294V, azonban szétszállt most meg az az után meg a 22uFos kondi... MI lehet itt a baj?

CAM01825.jpg
    
(#) Alkotó válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem elegendő így "hűteni" ezt az erősítőt. A fórumtéma jelentős része arról szól, hogyan kell ezt csinálni. A képeden lévő megoldásra aligha találtál ajánlást. (Hűtőtönk, és/vagy szorítókengyel a jó megoldás.)
(#) olahtamas válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
de már beinditáskor produkálta ezt
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) dolargaan válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Véletlenül nem kapott fordított tápot?
(#) olahtamas válasza dolargaan hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem, át ellenöriztem bekapcsoláskor
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Megkérlek fotózd le alulról! Itt valami összeér aminek nem kéne. Egy gyorskérdés: milyen áramkorlátozási megoldással élesztetted az erősítőt?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Tessék, ez lenne az

CAM01831.jpg
    
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 30, 2014 / 1
 
Uram Atyám!
Tamás! Szakadásvizsgálóval minden szomszédos vezetősávot át kell mérni! Ha valamit forrasztasz rajta, akkor annak a környékét is újfent. A 22µF pozitív lábára minden bizonnyal ráment a negatív táp.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Előtte átnéztem mindent, szokásom, a negativ táp felöl csak egy másodperces sipolás volt amig fel nem töltödött a kondenzátor, most meg zárlatban van. :/ Lehetséges hogy amikor a kondezátor szétrepult+ az IC akkor zárlatos lett?
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Úgy tudom elképzelni, hogy a 22µF pozitív és az IC 15 láb vezetősávjai között átvezetés jött létre. Erre még nem sípol a műszer, mert a 22µF tud negatív irányban is töltődni pár volt erejéig.
A 9-es lábra - feltételezésem szerint - befutó negatív feszültség végezte ki az IC-t, mert oda az egyes lábtól (jelenleg testen van) nem mehetne negatívabb.
Sajnos azt kell mondjam ez a NYÁK nem jó.
Meg kéne ismerkednek mondjuk a vasalásos technikával: Bővebben: Link Bővebben: Link
Van annyi jó panelterv, szoktam is őket linkelgetni annak aki kéri, miért pont ezt választottad?
Az élesztési áramkorlátozásról még nem is beszéltünk.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) zotya1983 válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Úristen így rá sem mertem volna adni a tápot.több láb már szemre is zárlatban van.
Valahol letesteltél ez tuti, szerintem inkább vegyél egy D-Audiós építőkitet bevált darabok, mint hogy durrogtasd feleslegesen a pénzed a semmiért...
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Áttértem már a vasalásos technikára, szép munkák születtek, de amikor még ezt csináltam nem ismertem, ezt a NYÁKot már kb 1 éve csináltam.
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A Videoton rádióerősítővel mi lett végül? Sikerült megjavítani?
(#) olahtamas válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
2 példányt csinálok, az egyik gyári nyák, a másik kézzel készített de csak azért mert nem volt már másik a közelben (Szerbia), és az embernek akinek csinálom kellett, pár hete meg megkért hogy rakjam össze neki.
(#) lowzor hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Sziasztok.Sikerült kicsalnom 32,2V-t plusz-minuszba.
Elég lehet a TDA-hoz?
Jelenleg 2 db 50V 6600 Mikro pufferkondi van rajta.
Lehet esetleg még növelni kondival?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) lukacsp válasza lowzor hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Feszültséget nem tudsz növelni azzal ha több kondit teszel rá.
De figyelj már, +-32V az teljesen jó az IC-nek.
Következő: »»   453 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem