Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   454 / 607
(#) lowzor válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Köszönöm!
Nézegettem a TDA7294 PDF fájlában, ami elvileg 31V 6 OHM
A 8 OHM -os hangszórókat ráköthetem gond nélkül, nem fogja húzni, a 4 OHM -os már annál inkább, nemigaz?
Magyarul 32V kb 7 OHM , 8 OHM -os hangszóróval, semmi probléma nem fog történni.Így van?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Zárlatos mindkét panelen a bd k-, Fogtam szétbombáztam kivágtam a kukába, a gépház és pár alkatrész pl trafót eltettem.A ház jó lesz a tda-nak meg volt benne bőven fém amit csak hajlítani kell,és máris kész a leszorítókengyel az icknek
(#) reloop válasza lowzor hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia! Feszültség jó, kondi jó. Mi történik ha 2A-rel terheled? Műterhelés híján 3db sorba-kötött 12V21W jármű izzó is megteszi. (Élesztésnél is szükséged lesz rá!)
(#) lowzor válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Igen ez az élesztés még az, ami nem egészen tiszta számomra..Elmondanád nekem, ha megkérlek rá, hogy miért fontos ez, tehát mit is csinál valójában, illetve hogy kell ?
Nem szeretném kivágni az IC-t
Az izzós dolog mehet majd holnap, de ott mit is figyeljek a 3 db izzón?
(#) lukacsp válasza lowzor hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem fog ott semmi probléma történni sem 4, sem 6, sem 8 Ohm hangsugárzó esetén. Teljesen jó lesz.
(#) lowzor válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Rendben.Amitől tartok igazából a melegedés, de szerintem ilyen pici feszültségen nem fog szórakozni , remélem.
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Jah, csak az zavart meg, hogy írtad: jó hangja van. De akkor azt arra értetted, hogy mikor még jól működött akkor volt jó hangja. Félreértettem.
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
És nekem egyenben jelenleg terheletlenül 41-42V, hűtéstechnikát vágom,nem fogja kicsapni őket? Nem sztereó hanem a hídast építeném, persze még pár hét, mert sajna nincs itthon se panelem sem pedíg hozzávaló cuccom egyenlőre...
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A hidasnak nem adhatsz annyi tápot. Tuttira megfekszik. Először is hülyére gerjedi magát, aztán "bő füst kíséretében elsül", ahogy nem régiben egy fórumtárs fogalmazott a rossz élményéről...
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Azóta zárlatba tolta magát.... Nemgond a jóöreg 10 éve szolgáló Technicsem elpusztíthatatlan,ma kapott mindenhová új kondikat, és diódákat stb stb, nagyon karaly hangja lett még kis hangerőn is van dinamika.
(#) reloop válasza lowzor hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Az élesztést oly sokszor leírtam, próbálj meg visszakeresni rá!
Ha bekötötted a pozitív és a negatív tápba is az égősorokat, akkor meglátod mennyi is lesz az üzemi feszültséged terhelés során. Az üresjáratihoz képest 10% esés még elmegy. Milyen trafód van?
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Na de figyelj ez csak terheletlen fesz lehet rákapcsolom a végeit és már csak 39 marad kb, most kinek higgyek? Mert írtátok itt is meg máshol is mondták hogy nyugodt szívvel hajthatom +- 44 ig 8-16 ohmon PA val.
(#) lowzor válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Trafó kérdésre nemtudok neked válaszolni, egy ismerőstől való, a 10,2 V-től egészen 66Vig van.Talán képet találok esetleg, vagy leírást.
Azthiszem valami régi Onkyo erősítőben volt, nemtudom.utána nézek!
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Hídban a terhelés impedanciájának felét "látja" egy-egy IC. Így hídnál azt kell gondolni, hogy ha 8 Ohm -al terheled, akkor egy-egy TDA 4 Ohm -nak látja azt. Ezért kell a tápfeszt úgy méretezni, mintha egy sima TDA IC-t 4 Ohm terhelésre méreteznél. 32-33V üresjárati fesz MAX.
(#) reloop válasza lowzor hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem oly lényeges, a próba eldönti lesz-e kritikus trafómelegedésed, vagy kellően alacsony lesz-e a feszültségesés.
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Viszont most lett egy 2X24 ~ os trafóm ugye a jóöreg Videotonból az még akár jó is lehet,csak akkor feleslegesen vettem toridot, kár hogy nem elöbb került kezembe ez az erölködő...
De szerintem ott meg a teljesítmény lenne alacsony..
(#) lowzor válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Rendben. A sorbakötésnél, akkor ha jól értelmeztem, a kondenzátor feszültségét mérjem úgy, hogy rajta a 3 izzó , igaz?
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Értem akkor 18-20 ohmon járatom majd az eredője a 2 ládámnak szűréssel kb annyi.Aztán kiderül, ha kifekszenek,bár nem hiszem mert életbe lép a letíltás vagy elkezd rogyadozni a hang akkor kikapcsolom időben és húzok pár méter kábelt még a szekunderekre.
(#) reloop válasza lowzor hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Pontosan, az izzó fogja az erősítőt imitálni.
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ha ki akarod venni a max. teljesítményt a hidakból, akkor legalább 400VA trafóra van szükséged. Ez a legkisebb teljesítmény szint ami megfelel. Abban a Vidi erősítőben max. 80VA trafó van szerintem. Az kb. felejtős.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia! Én adtam a kolléga alá a lovat. Ott az a méregdrága trafója, tekercselni nem akar, ha agyonhűti menni fog. Már építettem ilyen paraméterekkel. Koránt sem ideális, koránt sem kockázatmentes, de hatalmasat szól. Mivel zotyának ez lesz az első komoly munkája tele vagyok azért aggodalommal.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
300 Va trafóm van, 2X5.35 A, 2X20.000 Mikró kondi,Szóval akkor azt mondod hogy felejtős ez a terheletlen fesz?Még nem próbáltam, mivel lehetne megterhelni hogy imitáljam kb a tda híd nyugalmi áramfelvételét, esetleg a terheltet? Kössek rá kb 50w os 24 voltos izzót mindkét oldalra és mérjem le a kondikat?
(#) lowzor válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Rendben. Köszönöm a segítőkészséged!
Holnap próba, izzó nélkül mégegyszer, és izzókkal együtt. a külömbséget leírom!
(#) reloop válasza lowzor hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Lehet a kiválasztott tekercs cérnaszál vékonyságú, nem tudom látszik-e a kivezetése. Ha nagy az esés ne járasd sokáig mert megégetheted a trafót. Először terheletlenül mérj!
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
És pontosan ez a cél hogy hatalmasat szóljon, ha beválik elviszem buliba monitornak vagy front mélyeket hajtani.Szét lesz hűtve a hátsójuk ez tuti
(#) lowzor válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Cérnától szerencsére messze áll a vastagság nem vékony.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ennek az üzemi tartománynak Bassmester a szakértője, átolvashatnád az írásait míg az anyagot várod: Bővebben: Link
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Így, hogy írja: 16 Ohm körül is meg tudja oldani a terhelést, már hihetőbbnek tűnik, hogy nem fog "bő füst kíséretében elsülni".
A Pedro féle termék leírásban kicsit aggályosnak tartom azért a nyugodtan tápoljuk +-44V-al, terheljük 8-16 Ohm -al, és majd nagyot szól. Nem igazán korrekt, és látod, hogy fenntartás nélkül elhiszi sok kolléga. Ennek a mondatnak több köze van a marketinghez mint az elektronikához, az nem tetszik benne leginkább.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Jómagam is tele vagyok aggodalommal, amíg nem lesz megfelelő borda amire rábólintok nem fogom beröffenteni.
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Aha értem honnan fúj a szél Nembaj van pár garnitúra tda itthon max párat legyilkolok
És kikísérletezem a legmegfelelőbb hűtés/hőátadás módszert ennek így mennie kell +- 40-41 ről, nem igaz hogy nem működőképes,ráakasztom a vízhűtést a szgépről szvsz
Következő: »»   454 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem