Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1138 / 1679
(#) Zoli_bácsi válasza norby_torok hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Tömören, röviden: a piros vezérlőt vedd meg. A kék nem olyan jó, vannak benne tervezési hibák. A piros jól sikerült.

A helyedben viszont én tengelyenként építeném fel a rendszert. Ekkor viszont TB6600-s épített vezérlőt lenne célszerű venni.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) varttina válasza norby_torok hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Egy ekkora gépre akár már egy negyedik tengelyt is rá lehet építeni. Az enyém fele ekkora, mégis tervbe van véve egy leszerelhető "B" tengely, úgyhogy a most épülő vezérlőm már négy tengelyes lesz. Lehet hogy sosem lesz kihasználva, de tartaléknak akkor is jó lesz, ha netán tönkremenne valamelyik használatban lévő tengely IC-je. Azt a pár ezer forintos különbséget szerintem igazán megéri.
(#) Gránátalma válasza norby_torok hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Valaki megmondaná mire is jó ez?
(#) gaboca323f válasza Gránátalma hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
(#) Abukodonozo válasza gajdossmd hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Nagyon szép munka, gratulálok. Annak idején én is csináltam egy ilyesmit ECC83-assal. A hangját hallhatnánk majd valamilyen formában?
(#) lajos1969 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Alakulgat a dolog!!!

SDC10648.JPG
    
(#) depi52 válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Jól néz ki szép a feliratozás meg az eltérő színű kijelző, de ami feltűnt 3,2A van a nevében de kapcsolható 5A-ig?
(#) mikrokapcsolo válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Jól néz ki! A "2A 5A" kapcsoló méréshatárt vált a kijelzőnek? Vagy mi a szerepe?
(#) lajos1969 válasza depi52 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
A trafóm kb ennyit bír max, ez is bőven elég!!
(#) lajos1969 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Igen méréshatárt vált!
(#) depi52 válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Így már világos, akkor az elektronika bírna többet is csak a trafó miatt van úgy ahogy.
(#) mikrokapcsolo válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Akkor viszont érdemesebb lett volna fixen 5A-en hagyni, mert ha véletlen átváltod 2A-re 3A-nél, lehet, hogy megköszöni a kijelződ.
(#) lajos1969 válasza depi52 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Igen úgy ahogy mondod.
(#) lajos1969 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ez még megoldható, nincs még vezetékelve, ma eddig jutottam majd holnap folytatom!
(#) mikrokapcsolo válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Meg lehet, csak akkor is ott marad a kapcsoló, vagy a helye. Kösd be, csak akkor hagyd midig 5A-n, és csak ha kis áramot veszel ki, és azt szeretnéd pontosabban mérni, akkor pöccintsd át, hátha pontosabb 2A-es skálán. (Csak ne felejtsd el visszakapcsolni)
(#) lajos1969 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Oké köszi a tanácsot!!!
(#) Alkotó válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Feltételezve, hogy azt a kijelzőt használod, amihez én terveztem panelokat, akkor ezt nem javaslom. Igenis hagyd meg a 2A-es méréshatárt, mert sokszor jól jön a mA-es felbontás. Ha ebben az állásban több mint 2A folyik, akkor semmilyen baj nem történik, csak túlcsordul a kijelző, ami jelez is neked. Ettől nem kárososdik semmi, csak nem látsz leolvasható értéket. Ilyenkor vagy csökkented az áramot, vagy átváltod.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Nem tudtam, hogy milyen Mérőmű van benne, ezért írtam neki feltételes módban, hogy tönkre is teheti.
(#) kirally válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Vagy van olyan kapcsoló, ami úgy működik mint a nyomógomb. Bekapcsolod és visszaugrik.
Amíg pontosabban akarsz mérni, addig nyomva tartod.
Bővebben: Link
Egyszer véletlenül ilyet vettem.
(#) exabit hozzászólása Feb 1, 2014 / 1
 
Vonalkövető robot, az itteni cikk után szabadon.
Elég sokáig tartott míg elkészült, de kezdőként egész sokat tanultam belőle. Ami azt illeti van benne anyag bőven: a súlya 1000g lett. Kicsit lomha, de legalább működik.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Oké köszi, úgy teszek!!
(#) Johnny0004 válasza exabit hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Mely vonal mentén kecmereg, próba nyákkal is helyes, gratulálok mind ehhez. (köbzolit folytatva a vers egy lehetséges alternatív befejezése.)
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) kaqkk válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 2, 2014 / 1
 
Mekk Elekesen kedves , emberesen rendes de emberem tervezhetne bele egy rendes rezes lemezt Gratula Szép lett !
(#) vanzerr válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia!

Köszi Neked is! Semmi különös eljárás nem volt, csak egyszerűen rágravíroztam egy NYÁK lapra a betűket.
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Rendes rezes lemez eme szerkezethez teljesen felesleges! Nem ez rejte neheze, de ez egyenesen tekeregve nehezen mene! Rendes ember nehezen terveze, ez szerkezet megyen egyenesen tekeredve Ezen szerkezet egyenesen remek!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) granpa hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Szenvedve vettem szemre e verseket, melyben rettenetesen elhevert egyedek remekeltek embertelen Mekk Elek verseket. Esdeklem; ne teremtsetek e helyen kegyetlen, kellemetlen helyzetet nekem, mert verselek!
(#) CIROKL hozzászólása Feb 2, 2014 / 3
 
Tiszteletem !
Egy kis fejhallgató erősítő ami most készült .
ESP névre hallgat , egy kedves ismerős kért meg rá hogy készitsek neki egy ilyen cuccost a dobozolás semmi extra na de a képeken látható .
A doboz tető csak a kép kedvéért van feltéve még nincs csavarozva , rögzitve .
Több kép
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) Csupasz válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia Laci! Benned nem lehet csalódni!Az egyszerű dolgokat is gyönyörűen, sallangmentesen tudod megoldani. Gratula!
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Egy kis kiigazítást kell beszúrnom , tehát ESP-113
(#) zapkorte hozzászólása Feb 2, 2014 / 1
 
Az eredeti dual vivős dekóder modul helyére dugható NICAM modul Grundig CUC-741 sasszis tévéhez. Jó sűrű nyák lett.
Na jó, csak a bal oldalát csináltam én, a jobb oldala, ahol nem értékek vannak hanem pozíciószámok, az az eredeti Grundig panel szolgai másolata.
Most pedig megyek szépen ültetni...

nyak.jpg
    
Következő: »»   1138 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem