Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1503 / 2499
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Az alternatíva 22µF kondi lenne, esetleg 560 ohm-mal a testre. A kolléga majd eldönti.
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Miért kell ilyen kicsi ellenállás a testre? Attól, hogy kondenzátorral van csatolva még az impedanciája nem változik, csak a kondi ESR-jének mértékén ami említésre sem méltó. Nem a DC ellenállás a lényeg itt, hanem a hangfrekvenciás impedancia, ami kvázi ugyanaz maradna. A földre 10-20k-s ellenállást kell csakkötni, hogy a kondi feltöltődjön és kész.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Bár tudnám hogyan működik a PGA osztója. Input bias-t nem találok, csak 10k bemeneti ellenállást, no ekkor meg kisebb kondi is elég. Végül is megtudjuk, ha kolléga megméri nyitott bemenetnél a kimeneti egyenfeszt.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
A kolléga megmérte a kimeneti DC-t a PGA-n, nyitott bemenetnél.
Jelentem, mérni alig lehet. 0,3 és 0,8mV között van attól függően, hogy milyen hangerőállásba teszem.
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Akkor 1µF kondit ajánlok, csak szál magában a DAC és a PGA közé, lássuk megszűnik-e a pattogás hangerő állításnál.
(#) tyraw hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Heyho, egy kis segítséget kérnék a hozzáértő félvezető-szakiktól! Kinéztem 3 opcionális erősítőt (10 000Ft os összeghatár mellett) és az elábbiakat találtam: Altus V60 Stereo; Dynavox CS-PA1; illetve egy grundig unitra 2x30W-os. Érdekelne a véleményetek, 2db Orion mambó-t kéne hajtania.

Előre is köszi
(#) lukacsp válasza tyraw hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Heyho, ezek közül az Altus V60 Stereo tűnik a leginkább erősítőnek. Az Unitráról nem adtál meg típust, így azt nem tudom megbecsülni.
A Dynavox felejtős: TDA2004 van benne ami adatlap szerint ~10W-ot tud, a porhintés szerint meg 50W-os, na az ilyeneket kell nagy ívben elkerülni, ki tudja a távol-keleti gyártó még milyen finomságokat követett el benne.
(#) tyraw válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Az unitra ws 311 d.
(#) zsozso72 válasza tyraw hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia! Ez egy nagyon jó kis erősítő,még békebeli amikor még nem sajnálták az anyagot.
(#) tyraw válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Az unitra vagy az altus?
(#) szamóca válasza tyraw hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Talán ha megnéznéd, hogy melyik hozzászólásodra válaszol, rögtön tudnád.
(#) zsozso72 válasza tyraw hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Igen jó kérdés,én az unitrát venném mert már volt hozzá szerencsém.
(#) martin66789 hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok
Van egy Sharp CD-DP2500H 5.1-es házimozim és mostanában a Front Left hangszórón rettentően torz lett a hang. Először a hang(fal)sugárzóra gondoltam hogy ő a bűnös, de kicseréltem a Front Right-tel az is ugyanolyan **** szólt,de a Front Right kimenet az szépen szól, úgyhogy most már szerintem az erősítő lesz a ludas vagy csak a szűrő rész e ?
Ha valaki tud valamit hogy nézzek meg rajta az írjon fontos lenne hogy megjavuljon ?
Így élvezhetetlen a zene/ film nézés a **** hang miatt.

Nem falazunk, és nem beszélünk csúnyán! Mod.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) martin66789 válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Még annyi hogy a Sharp CD-DP2500H házimozin mit jelent ez a felirat felirat van:??
Total 300W MP0:
100W/ch Front
plus 50W Center
plus 50W Surround

Total 180W RMS:
60W/ch Front
plus 30W Center
plus 30W Surround
(#) Phoenix82 hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ,hogy adott egy Sony TA-F511-es erősítő amiben végfokokat kellett cserélni.
Csak egy rajzot találtam hozzá,és a nyugalmi áramról nem ír semmit.Ezt ki lehet valahogy számolni,ha nincs megadva ez az érték?
A TA-F470 nagyon hasonló hozzá csak itt (2sa1492 és 2sc3856 van) 5mV-ot ír most ennyi van beállítva.
Ha kicsi az érték akkor torzítani fog,ha túl nagy akkor nagyon melegszik?

Minden segítséget előre is köszönök!
(#) steelbird válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Az MPO az szerintem Music Power Output lesz, zenei teljesítménynek nevezik.
A szinuszos teljesítménytől 1,2 - 1,5 -szer nagyobb érték, azért találták ki, hogy ezt, vagy a PMPO -t adják meg erősítőknél, hangszóróknál, mert jobban hangzik.
A zenei jel sosem tiszta szinuszos, mint egy mérőjel, hanem összetett, impulzus-jellegű.
A végfokok a normál teljesítményüknél valamivel többet is ki tudnak préselni magukból rövidebb időtartamokig, a zene pedig pont ilyen jellegű kivezérlést eredményez.
A PMPO az körülbelül azt jelenti, hogy impulzusban, egy-egy rövid pillanatig (század másodpercek?) képes ekkora teljesítményt kiizzadni magából a végfok, az RMS pedig a tényleges, stabilan leadott átlagteljesítmény.
Ez a fontosabb, az RMS. Root Mean Square, négyzetes középérték. Effektív teljesítmény, de önmagában nem mérvadó, úgy emlékszem, hogy meg kellene még hozzá adni a frekvenciát amin mérték és a torzítást. Meg talán még az időtartamot is...
De még mindig ez a jobb viszonyítási alap, mint a PMPO, vagy az MPO.
A PMPO csak parasztvakítás, hasonlóan az MPO -hoz.
Jobban hangzik az 50W teljesítmény, mint a 30W.
Gondolom, azért nem a PMPO -t adták meg a te cuccodnál sem, mert azt már ők sem merték ráírni. Mégiscsak egy patinás cégről van szó...
(#) steelbird válasza Phoenix82 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Hello!
Egyből meglett, Google..
RV500, RV600, 5mV +/- 0,3mV. 5. oldal.
(#) Phoenix82 válasza steelbird hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia

Köszönöm szépen akkor minden oké,ennyi van beállítva.
Nem tudom miért nem találtam rá,ezen kívül minden más típust megtaláltam.

Köszi!
(#) steelbird válasza Phoenix82 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Igen, jól írtad. Ha kicsi a nyugalmi áram, akkor torzítani fog, mert B osztályú munkapontban fog üzemelni a végfok. Ez leginkább kis hangerőn hallható (nagyon hallható), keresztezési torzításnak is szokták nevezni.
Ha túl nagy nyugalmi áramot állítasz be, akkor pedig feleslegesen fog melegedni a végfok, akkor már közelítesz inkább az A osztályú üzemmódhoz. Viszont ezeknek a végfokoknak nem erre van tervezve a hűtése.
Műszer híján fülre is beállítható a nyugalmi áram. Egészen kicsi hangerőnél, levett nyugalmi árammal kell kezdeni a beállítást, majd lassan növelni kell a nyugalmi áramot. Amikor hallhatóan épp megszűnik a keresztezési torzítás, akkor már elég a nyugalmi áram.
De természetesen a műszeres beállítás a korrekt.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) martin66789 válasza steelbird hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Köszi a segítséget
Igen a frekvenciát is megtaláltam a Manual papírján: Az oldal alján a "Det manual"-ra kattintva megtekintheted:
Bővebben: Link
(#) Fepy1992 hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Üdv!
Megtudná nekem valaki mondani, vagy betudná linkelni, hogy milyen hangerő szabályzó potméter kell ehhez az erősítőhöz?
Link: http://dual.pytalhost.eu/cv1160s/Seite_0006.jpg
Az értékét tudom, hogy 2x100kOhm és logaritmikus, csak azt nem értem, hogy miért 8 kivezetése van a panelnak?!
Sajnos az eredeti potméter nincs meg.
Előre is köszönöm!
(#) Phoenix82 válasza steelbird hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Szia

Köszönöm a gyors és korrekt választ.
(#) szamóca válasza Fepy1992 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Pályamegcsapolásos kivezetése a potinak, loudnes, vagyis a fiziológiai hangerőszabályzás miatt.
(#) lukacsp válasza tyraw hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Az Altus, és az Unitra ebben a kategóriában egyaránt rendes konstrukció.
(#) aramis hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Sziasztok!Az lenne a kérdésem ,hogy van egy soundblaster hangkártyám amiben TDA7360 IC van
hogyan lehetne ebből egy erősítőt készíteni mivel mint hangkártya már nem használom.
Üdv: aramis
(#) pjg válasza aramis hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
(#) aramis válasza pjg hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Köszönöm ! Nagyon gyors voltál csak most az a gondom.hogy a nyák nem igen vehető ki.
s hogy milyen tápegységet lehetne készíteni neki ha jól láttam 18v max de hol van a bemenete az egyik rajzon sem látom nem nagyon vágom egyszerűbb rajz kellene
üdv aramis
(#) lukacsp válasza aramis hozzászólására (») Feb 4, 2014 / 1
 
Szerintem te ne építsél még erősítőt. A két LED-es villogó sokkal testhez állóbb jelenleg.
(#) Davidd hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok! Mellékeltem egy kapcsolási rajzot és egy paneltervet hozzá. Lehet az st151 helyett ezt készíteném el, gondok akadtak hűtéssel kapcsolatosan(meghajtó résznél). Úgy gondoltam elkészítek 4darab ilyen panelt, hűteni tudnám egy másik bordán. A végtranyok 2sc5200+2sa1943lenne. Panelenként 200-250W szeretnék elérni csak is 8 ohmra. Gondolom ez elég lehetetlen 1pár tranyóval ezért csináltam dupla tranyós tervet is. Vigyáztam arra hogy az áramok hogy folynak stb. Ennek az erősítőnek felszabad vinni a tápot +/-68V ra? Meghajtonak tennék mje-350-340-et. Kicsi bc tranyok helyet MPSA-92-őt. (de látom van ott zéner szóval lehet nem is kellene nagy feszültségü tranyó. Már csak a bd139 es nem tudom hogy maradhat-e mekkora fesz van rajta.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia! Ez nem egészen így működik Ami problémád volt a másik kapcsolással az itt miért ne jelentkezne?
Következő: »»   1503 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem