Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Az alternatíva 22µF kondi lenne, esetleg 560 ohm-mal a testre. A kolléga majd eldönti.
Miért kell ilyen kicsi ellenállás a testre? Attól, hogy kondenzátorral van csatolva még az impedanciája nem változik, csak a kondi ESR-jének mértékén ami említésre sem méltó. Nem a DC ellenállás a lényeg itt, hanem a hangfrekvenciás impedancia, ami kvázi ugyanaz maradna. A földre 10-20k-s ellenállást kell csakkötni, hogy a kondi feltöltődjön és kész.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
Bár tudnám hogyan működik a PGA osztója. Input bias-t nem találok, csak 10k bemeneti ellenállást, no ekkor meg kisebb kondi is elég. Végül is megtudjuk, ha kolléga megméri nyitott bemenetnél a kimeneti egyenfeszt.
A kolléga megmérte a kimeneti DC-t a PGA-n, nyitott bemenetnél.
Jelentem, mérni alig lehet. 0,3 és 0,8mV között van attól függően, hogy milyen hangerőállásba teszem.
Akkor 1µF kondit ajánlok, csak szál magában a DAC és a PGA közé, lássuk megszűnik-e a pattogás hangerő állításnál.
Heyho, egy kis segítséget kérnék a hozzáértő félvezető-szakiktól! Kinéztem 3 opcionális erősítőt (10 000Ft os összeghatár mellett) és az elábbiakat találtam: Altus V60 Stereo; Dynavox CS-PA1; illetve egy grundig unitra 2x30W-os. Érdekelne a véleményetek, 2db Orion mambó-t kéne hajtania.
Előre is köszi
Heyho, ezek közül az Altus V60 Stereo tűnik a leginkább erősítőnek. Az Unitráról nem adtál meg típust, így azt nem tudom megbecsülni.
A Dynavox felejtős: TDA2004 van benne ami adatlap szerint ~10W-ot tud, a porhintés szerint meg 50W-os, na az ilyeneket kell nagy ívben elkerülni, ki tudja a távol-keleti gyártó még milyen finomságokat követett el benne.
Szia! Ez egy nagyon jó kis erősítő,még békebeli amikor még nem sajnálták az anyagot.
Talán ha megnéznéd, hogy melyik hozzászólásodra válaszol, rögtön tudnád.
Igen jó kérdés,én az unitrát venném mert már volt hozzá szerencsém.
Sziasztok
Van egy Sharp CD-DP2500H 5.1-es házimozim és mostanában a Front Left hangszórón rettentően torz lett a hang. Először a hang(fal)sugárzóra gondoltam hogy ő a bűnös, de kicseréltem a Front Right-tel az is ugyanolyan **** szólt,de a Front Right kimenet az szépen szól, úgyhogy most már szerintem az erősítő lesz a ludas vagy csak a szűrő rész e ? Ha valaki tud valamit hogy nézzek meg rajta az írjon fontos lenne hogy megjavuljon ? Így élvezhetetlen a zene/ film nézés a **** hang miatt. Nem falazunk, és nem beszélünk csúnyán! Mod. A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
Még annyi hogy a Sharp CD-DP2500H házimozin mit jelent ez a felirat felirat van:??
Total 300W MP0: 100W/ch Front plus 50W Center plus 50W Surround Total 180W RMS: 60W/ch Front plus 30W Center plus 30W Surround
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy adott egy Sony TA-F511-es erősítő amiben végfokokat kellett cserélni. Csak egy rajzot találtam hozzá,és a nyugalmi áramról nem ír semmit.Ezt ki lehet valahogy számolni,ha nincs megadva ez az érték? A TA-F470 nagyon hasonló hozzá csak itt (2sa1492 és 2sc3856 van) 5mV-ot ír most ennyi van beállítva. Ha kicsi az érték akkor torzítani fog,ha túl nagy akkor nagyon melegszik? Minden segítséget előre is köszönök!
Az MPO az szerintem Music Power Output lesz, zenei teljesítménynek nevezik.
A szinuszos teljesítménytől 1,2 - 1,5 -szer nagyobb érték, azért találták ki, hogy ezt, vagy a PMPO -t adják meg erősítőknél, hangszóróknál, mert jobban hangzik. A zenei jel sosem tiszta szinuszos, mint egy mérőjel, hanem összetett, impulzus-jellegű. A végfokok a normál teljesítményüknél valamivel többet is ki tudnak préselni magukból rövidebb időtartamokig, a zene pedig pont ilyen jellegű kivezérlést eredményez. A PMPO az körülbelül azt jelenti, hogy impulzusban, egy-egy rövid pillanatig (század másodpercek?) képes ekkora teljesítményt kiizzadni magából a végfok, az RMS pedig a tényleges, stabilan leadott átlagteljesítmény. Ez a fontosabb, az RMS. Root Mean Square, négyzetes középérték. Effektív teljesítmény, de önmagában nem mérvadó, úgy emlékszem, hogy meg kellene még hozzá adni a frekvenciát amin mérték és a torzítást. Meg talán még az időtartamot is... De még mindig ez a jobb viszonyítási alap, mint a PMPO, vagy az MPO. A PMPO csak parasztvakítás, hasonlóan az MPO -hoz. Jobban hangzik az 50W teljesítmény, mint a 30W. Gondolom, azért nem a PMPO -t adták meg a te cuccodnál sem, mert azt már ők sem merték ráírni. Mégiscsak egy patinás cégről van szó...
Szia
Köszönöm szépen akkor minden oké,ennyi van beállítva. Nem tudom miért nem találtam rá,ezen kívül minden más típust megtaláltam. Köszi!
Igen, jól írtad. Ha kicsi a nyugalmi áram, akkor torzítani fog, mert B osztályú munkapontban fog üzemelni a végfok. Ez leginkább kis hangerőn hallható (nagyon hallható), keresztezési torzításnak is szokták nevezni.
Ha túl nagy nyugalmi áramot állítasz be, akkor pedig feleslegesen fog melegedni a végfok, akkor már közelítesz inkább az A osztályú üzemmódhoz. Viszont ezeknek a végfokoknak nem erre van tervezve a hűtése. Műszer híján fülre is beállítható a nyugalmi áram. Egészen kicsi hangerőnél, levett nyugalmi árammal kell kezdeni a beállítást, majd lassan növelni kell a nyugalmi áramot. Amikor hallhatóan épp megszűnik a keresztezési torzítás, akkor már elég a nyugalmi áram. De természetesen a műszeres beállítás a korrekt. A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
Köszi a segítséget
Igen a frekvenciát is megtaláltam a Manual papírján: Az oldal alján a "Det manual"-ra kattintva megtekintheted: Bővebben: Link
Üdv!
Megtudná nekem valaki mondani, vagy betudná linkelni, hogy milyen hangerő szabályzó potméter kell ehhez az erősítőhöz? Link: http://dual.pytalhost.eu/cv1160s/Seite_0006.jpg Az értékét tudom, hogy 2x100kOhm és logaritmikus, csak azt nem értem, hogy miért 8 kivezetése van a panelnak?! Sajnos az eredeti potméter nincs meg. Előre is köszönöm!
Szia
Köszönöm a gyors és korrekt választ.
Pályamegcsapolásos kivezetése a potinak, loudnes, vagyis a fiziológiai hangerőszabályzás miatt.
Az Altus, és az Unitra ebben a kategóriában egyaránt rendes konstrukció.
Sziasztok!Az lenne a kérdésem ,hogy van egy soundblaster hangkártyám amiben TDA7360 IC van
hogyan lehetne ebből egy erősítőt készíteni mivel mint hangkártya már nem használom. Üdv: aramis
Köszönöm ! Nagyon gyors voltál csak most az a gondom.hogy a nyák nem igen vehető ki.
s hogy milyen tápegységet lehetne készíteni neki ha jól láttam 18v max de hol van a bemenete az egyik rajzon sem látom nem nagyon vágom egyszerűbb rajz kellene üdv aramis
Szerintem te ne építsél még erősítőt. A két LED-es villogó sokkal testhez állóbb jelenleg.
Sziasztok! Mellékeltem egy kapcsolási rajzot és egy paneltervet hozzá. Lehet az st151 helyett ezt készíteném el, gondok akadtak hűtéssel kapcsolatosan(meghajtó résznél). Úgy gondoltam elkészítek 4darab ilyen panelt, hűteni tudnám egy másik bordán. A végtranyok 2sc5200+2sa1943lenne. Panelenként 200-250W szeretnék elérni csak is 8 ohmra. Gondolom ez elég lehetetlen 1pár tranyóval ezért csináltam dupla tranyós tervet is. Vigyáztam arra hogy az áramok hogy folynak stb. Ennek az erősítőnek felszabad vinni a tápot +/-68V ra? Meghajtonak tennék mje-350-340-et. Kicsi bc tranyok helyet MPSA-92-őt. (de látom van ott zéner szóval lehet nem is kellene nagy feszültségü tranyó. Már csak a bd139 es nem tudom hogy maradhat-e mekkora fesz van rajta.
Szia! Ez nem egészen így működik Ami problémád volt a másik kapcsolással az itt miért ne jelentkezne?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |