Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2235 / 3975
(#) eSDi válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Üdv!

A 4V abból adódhat, hogy a mobiltelefonok akkumulátor feszültsége átlagolsan ekkora a majdnem teljesen feltöltött állapotban. Gondolom ezek a modulok is a jól bevált mobiltelefon alkatrészeket tartalmaznak, így megspórolták az áttervezést.
(#) eSDi válasza ic20 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Nem nagy a valószínűsége, hogy annak a modulnak precíziós táp kell. Még nem nagyon láttam GSM körben precíziós stabiliztátorokat. A Processzorának viszont valószínűleg az kell (2.85V, 1.8V, stb), de ezt nagy valószínűséggel megoldja házon belül.
(#) Kaszagabor hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
9.1V zener dioódát mivel tudom helyettesíteni?
(#) lukacsp válasza Kaszagabor hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Egy 4.7V-os zener, egy 3,9V-os zener, és egy normál szilícium dióda soros kapcsolásával.
(#) Kaszagabor hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
köszi
(#) chipi hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Arra keresem a választ, hogy van egy debug portom.
- +5v
- RxD
- TxD
- GND
- NC
- NC
Ezt arra a portra milyen kábellel tudod rákapcsolódni?
Nokia DKU5 -s vagy Rs232 kábellel?

Az 5V kell e pluszba?

Köszönöm a segítséget előre is!

Csatolok egy képet is!
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014

debug.jpg
    
(#) silent15 válasza chipi hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Rs232 és az adja az 5V-ot.
(#) chipi válasza silent15 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Az NC re is kell valamit kötni? Vagy elég a Txd Rxd GND 5V ?
A csatolt rajz jó?
Az 5v az melyik ág?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza chipi hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
NC = Not Connected.
(#) silent15 válasza chipi hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Szia, bocsi félrenéztem, az RS232 nem ad +5V-ot, ez csak komunikációs csati.A rajz pedig jónak tűnik.
(#) chipi válasza silent15 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Akkor Rx Tx GND szálakra van szükségem?
Ez a port DKU5 kábellel rx tx portja nem olvasható ezek szerint?
Az 5V az szükséges?
(#) Tarbur hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Sziasztok!
A különféle fm adókban a rézdrótból készült tekercset mindenképpen lakkszigetelt drótból kell tekerni? Nem jó a sima szigeteletlen?
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Automata töltőről kívülről szeretnék feltölteni egy készüléket, amibe az említett akkumulátor van beépítve.
(#) zolika60 válasza Tarbur hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
De jó, ha olyan a tekercs, hogy nem érnek egymásba a menetek. ilyen tekercsnél jó, ilyen tekercsnél nem jó.
(#) kadargeri hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Szép jó estét mindenkinek. Szükségem lenne egy kis szaktudásra. Az alábbi kis rendszert szeretném megalkotni csak nem tudok beszerezni hozzá "Tip 31"-es tranzisztort. Esetleg lehet valami mással helyettesíteni. Nem fontos de jó lenne ha tudna valaki segíteni. A segítséget előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Akkor nem kötehetsz sorba LEDet az akkuval.
(#) Melphi válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Szia!
Használj helyette BD241-et.
(#) nedudgi válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Kellene oda ellenállás is, sorba a LEdekkel.
(#) Tarbur válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Rendben, köszönöm szépen!
(#) chipi hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Mennyire jó választás egy Delock USB RS232 átalakító?
Ilyen átalakítóm van, de nem sikerült flash tartalmat olvastatni és feltölteni vele. Lehet, hogy rossz a kábel?

Putty terminál sor sem írt ki semmit.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
És párhuzamosan sem?
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Mit értesz azon, hogy párhuzamosan? AZ áramkör így tönkreteheti a LEDeket. Kell egy ellenállás, ami korlátozza az átfolyó áramot.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Valahogy így gondoltam.

töltés.png
    
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ha a töltő, és az akkumulátor közé bármit kötsz, becsapod a töltőt.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Köszönöm. Akkor nem lesz LED.
(#) Collider válasza proli007 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Idézet:
„Hello! Mert senki nem tudja, mint én sem mi a helyzet. Honnan tudod hogy elektronokat adsz át? És mihez képest? ...”

Azóta megkérdeztem egy amolyan igazi polihisztor ismerősömet, aki még tévészerelőként kezdte, hogy mi az elektromosság. Ő is azt mondta, hogy csak sejtései vannak. Nem hittem volna, hogy ilyen mély titkot rejt ez a kérdés...
(#) NyariG válasza sany hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Tegyél egy hal elemet a töltö vezeték mellé és az kapcsolja a ledre a delejt.
(#) proli007 válasza Collider hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hello!
Az Alapkutatások, bizony mély titkokat rejtenek minden szinten. Amik kezdetben stabilnak mutatkoznak, majd 10 évenként átértékelődnek. De egy atomreaktor is komoly magfizikai törvényeken alapul. A gépész számára akkor is csak egy hőtechnikai berendezés. Forralja a vizet oszt annyi.. Hogy ténylegesen milyen folyamatok zajlanak le benne, azt szerintem csak egy marék ember tudja felfogni vagy sejti a világban. Viszont ha nem jött volna rá Einstein, hogyan lesz a tömegből energia, akkor ma itt ülhetnél számgép helyett egy gyertya fénye mellett. De nem is kell messzire menni. Mi a tömeg? Vagy mi a mágnesesség. Van itt kérdés ezernyi. De ma már alig hiszem, hogy polihisztorok lehetnének, szerintem egy egyszerű "szakbarbár" is minősített komoly tudós műszaki ember.. üdv!
(#) eSDi válasza chipi hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Azért nem jó, mert ez az átalakító szabványos RS232 portot csinál, ahol a jelszintek -12V és +12V között változnak. Neked a debug porthoz USB-->TTL-RS232 átalakító kell, ahol a jelszintek 0 és 5V kötött változnak.
A debug porton csak az RX, TX, GND vezetékeket kell bekötnöd, az 5V csak a TTL-->RS232 szintilesztő áramkörhöz kellene, amit a soros porta dugnál. Neked valami hasonlóra van szükséged: Bővebben: Link
(#) enmate95 hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok! Egy kis útmutatást szeretnék kérni tőletek. Itt van ez a kapcsolás. Az interneten próbáltam rájönni arra hogy hogyan lehet kiszámolni a két ellenállás értékét de csak annyit találtam hogy az ellenállások értékét úgy kell kiválasztani hogy a kollektor feszültsége a tápfeszültség fele legyen.
http://www.circuitdiagram.org/audio_preamplifier.html
Következő: »»   2235 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem