Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   105 / 1385
(#) Peti_85 hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Hát igen, Szabié az .... (szép)
Olyanra ne törekedj elsőre... úgysem lesz olyan fajin
De kitapasztalgatva neked(nekem) is olyan lesz majd.
(#) jdani hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
nekema pausszal szépen ment. ÉS épp az h. sima A4-es papirral nem ment, mert az magábaszivja a festéket
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Idézet:
„az áztatás, az kényesebb, mert félő, hogy ledörzsölöm azt a részt is, amit nem kéne...”


Mert a nyák hideg marad. nem ragad össze... Hagyd rajta a vasalót-nem kell nyomni meg semmit-, mikor már abba szoktad hagyni úgy 2-5 percre, majd ha teljesen kihűl, tedd vízbe addig még meleg ne!
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
köszi

Idézet:
„De mégis hogy melegitsem át a nyákot?”


Hagyd rajta a vasalót-nem kell nyomni meg semmit- csak legyen rajta, átmelegszik..
(#) jdani válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
jóóój. én rögtön forrón tettem bele! ez sokat tehet a szépségen?
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Szerintem igen, mert a festék az műanyag és az előbb megdermed-kihűl-, mint a réz lemez, ettől elválik helyenként, bár ezt nem próbáltam ki, de valószínű ez az oka..
(#) jdani hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
hát ma is elég sokat tanultam a nyákkészités technikáról
(#) Peti_85 válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Hát lehet, hogy ez volt a baj eddig, de asszem próbáltam úgy is , hogy egyből beletettem, meg hogy csak miután kihült, de már nem emlékszem melyik volt a szerencsésebb...
(#) PCB válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„majd ha teljesen kihűl, tedd vízbe addig még meleg ne!......mert a festék az műanyag és az előbb megdermed-kihűl-”


Én spec ahogy kész már megy is a vízbe, ógy forron ahogy van. Szóval ez megint egy olyan, hogy kinek kinek.

Nálam semmi gondot nem okoz.

Üdv!
(#) Peti_85 válasza PCB hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Na ezaz... Mondom én is csináltam már így is úgy is! Szóval nem lehet tudni.
Csak én pl, még műnyomó papírt sem fogtam a kezembe, pedig már sok írószerbe, meg nyomdaboltba kérdeztem (persze nem pesten, de azért egy darab papírért nem is fogok felmenni)

Gondolkoztam már azon, hogy kipróbálom olyan papírral, amivel a ruhákra szoktak vasalni szines mintákat, feliratokat. CSak az meg elég zsebbenyúlós. Asszem 20 lap volt 800 Ft.
(#) brato válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Helló!

bocs, hogy beledumálok de szerintem nem kell semmi spéci papír.
Én fényes lapra nyomtattam kb 160 grammos, valami katalógus volt. Elég jó lett a nyák. Elsőre sikerült.
(#) szabi83 válasza PCB hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
no majd kipróbálom legközelebb forrón
(#) szabi83 válasza brato hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
nyílván jó lett, mert az műnyomó volt...
(#) brato válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
lehet, nem tudom de nem kerül pézbe mert dobálját a postaládába a szemetet és erre első osztályú.
(#) PCB válasza brato hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„szerintem nem kell semmi spéci papír.”


A műnyomó sem spéci papír, legfeljebb az spéci benne, hogy nem kapható mindenhol.

Idézet:
„persze nem pesten, de azért egy darab papírért nem is fogok felmenni”


Nem törvényszerű, hogy csak pesten van, én vidéken vagyok és mindig van tonnaszám.

Üdv!
(#) topdon hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
Sziasztok!

Az lenne a gyors kérdésem, hogy 1.5 liter 32% os vas (III) klorid oldattal kb. mennyi panelt lehet lemaratni? Elég ha a legrosszabb esetet mondjátok. Jó négyzetméterre vetítve is.

Köszi előre is!
(#) Frankye válasza topdon hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Az rengeteg mindentől függ. Hogy mennyi rezet kell lemarni, milyen jó az oldat, van-e benne marást segítő egyéb vegyszer, stb. Leginkább csak tapasztalati úton határozható meg, nincsen rá aranyszabály. Bocs!
(#) jdani hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
A műnyomó papirral nekem az a gond, hogy szlovákiábol vagyok, és foggalmam sincs hogy hogyan kérjem a műnyomó papirt. De lényegében a műnyomó papir az nem olyanm, mint amikor veszel egy pl: barkácsüzletben egy tapétát, és leszeded a tapétát arról a papirról, és az a hulladék az nem műnyomó papir?
(#) Frankye válasza PCB hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Sokszor írtam már le, hogy nekem a műnyomó helyett a gyűrűzésnél (amikor iratokat könyvszerűen, gyűrűs "spirálozóval" fognak össze) használatos fedőlap anyaga, egy keményebb kartonlap, aminek az egyik fele fényes, szóval ez a fajta papír vált be. Mindenütt meg lehet kapni, csak spirálozóhoz való kemény borítólapot kell kérni.
Lézernyomtatóval kiválóan nyomtatható, és a vasaláshoz tökéletes.
(#) Frankye válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Nem, az nem az a papír. A műnyomó leginkább a márkásabb magazinok (férfimagazinok, pl. ckm, playboy, stb.) borítója, ami vastagabb és keményebb a sima lapoknál.
Ellenben az öntapadós tapéták, etikett-címkék, matricák hátoldalán lévő védőfólia is használható (állítólag, én még nem próbáltam ki!) a vasaláshoz!
(#) jdani hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
na ilyet nem tudok beszerezni sehol. De nekem elég a pauszpapir is. Csak tudni kell vele bánni. Mindenkinek megvan a maga technikája a vasalással.
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Nincs jobb minőségű újság??? Ezt nem hiszem el
(#) jdani hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
hát biztos van, de azzal tuti a nyákkészités? meg hát az ilyen ujságok drágák nem?
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Általában a minőséget, meg kell fizetni
Olyan jó aminek fényes az oldala, és vastagabb a sima papírnál :yes:
(#) jdani hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
M*gyar H*rgász. Ismeri valaki az ujságot? a tesóm szokta vásárolni, és ennek fényes az eleje, de nemtudom, hogy elég vastag-e.
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Ismerjük persze, bár rég vásároltam, ma már egyáltalán nem, szóval nem tudom, milyen az első-hátsó lapja Újságos felé járok, majd megnézem neked :yes: .
(#) Frankye válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Nem a vastagság a lényeg, hanem az, hogy ne szívja fel a festéket!
(#) Peti_85 hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
Na igen, ez meg a másik, hogy Ti tudtok otthon próbálkozni mindenféle papírral, mert van otthon lézernyomitok. Nekem viszont csak tintás van, és az meg elég gázul nézne ki, ha bemennék egy fénymásolóshoz, hogy fénymásoljon már nekem "erre" az újságból kitépett lapra..
(#) Frankye válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Idézet:
„Ti tudtok otthon próbálkozni mindenféle papírral, mert van otthon lézernyomitok.”

Sajnos, tévedsz... Én lennék a legboldogabb, ha lenne itthon lézernyomtatóm, de nincs.
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Idézet:
„tudtok otthon próbálkozni mindenféle papírral, mert van otthon lézernyomitok.”

igen, van [off]20-25 ezerért neked is lehet
Következő: »»   105 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem