Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   317 / 489
(#) geri12 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Forráskódban a "ProcessRC5 + bttn_rel", "InitPWM", és a "MainLoop" aminél különbségek vannak. Mellékeltem, látom mi a helyzet, de inkább nem beszélek, mert az assembly az egyetlen nyelv, amiben egyátalán nem vagyok otthon. A fájloknál az orogi amivel nem működött, a work jelzésű, amivel pedig igen.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2014
(#) Hp41C válasza geri12 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
A Base_work.asm -ben a készülékcím figyelés ki van kapcsolva.
(#) geri12 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Ezek szerint ha teljesen készre van szerelve, akkor az orogival is elindult volna. Mindegy, nem baj hogy így alakult, mert legalább tudom, amit eddig csináltam működik. Már csak a tekercselés és a prop. panel van hátra. Köszi az infot. Azért a későbbiekbe az assembly világába is el kéne mélyülnöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2014
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Here You are...
(#) m_ix hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Готового файла прошивки нету? hex

Kész a firmware fájl nem található? hex

Finished the firmware file is not present? hex
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Use MpLab 8.xx to compile it to hex. Make a new project for 16F886, add only Prop_bright.asm as source file, compile in absolute mode a release version.
(#) m_ix hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
(#) Mircsof hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Üdv!
Lehet nem ide tartozik, de valaki próbálta már kb hány voltot lehet ráküldeni a Pc ventire? Szeretném ha kicsit nagyobb lenne a fordulata, hogy ne vibráljon.
(#) vicsys válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Ha 12V-nál nagyobb feszt adsz, akkor sem fog sokkal gyorsabban pörögni... 16V-nál már füstöt ereget.
(#) Mircsof válasza vicsys hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Van pár darab itthon, gondoltam mást nem beáldozok 1-et... 18v adapter kb 20 perce megy de egyelőre semmi baja. Rákötöttem a propellerre is, de sok neki nagyon hangos. Sajnos komoly problémáim vannak az órám táplálásával. csak olyan adapterem van ami 28v Dc. Próbáltam megoldani lm7812 vel, de nagyon melegedett.
(#) m_ix hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
помогли мне скопилировать прошивку
есть вопрос по config word
Они различаются от выше приведённой.
Так и должно быть?

segített skopilirovana firmware
Van egy kérdésem config szó
Ezek különböznek a fentieket.
Így kell lennie?

helped me skopilirovana firmware
have a question about config word
They differ from the one above.
So it should be?


http://photos.streamphoto.ru/a/6/b/3ebed3d35950f805b5171235d4e15b6a.jpg
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Melegszik a 7812 tegyél mellé egy teljesítmény tranzisztor Akkor a tranyó elviszi a "balhét" Persze hűteni azért kell azt is
Ne várj nagyobb fordulatot a PC ventitől. Próbáld ki egy régi videomagnó fejmotorját. Stabilabb és nagyobb fordulatszám Jobb fejmotor egy jól kiegyensúlyozott rotort megközelítőleg 2000-s fordulatszámot elérhet ( 5 motort próbáltam ki, 3 nagyon hangos volt 1-et leégettem)
a jelenlegi amit használok nagyon bevált maximális fordulatszámon csak a rotor keltette szél zaja hallható
(#) m_ix hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Можете сделать полное видео работы пропеллера
Что он может отображать


Can make a full video of the propeller
It can display

Lehet, hogy a teljes videó a propeller
Ez képes megjeleníteni
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Ha 12V-nál nagyobb feszültségen hajtod le fog égni mivel a rotornak a tápot biztosító tekercs magas frekin üzemel mely jelentősen fűti a motor fém alkatrészeit belül.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Sza
Szép nagyon atiéd. A videofej motorral az a problémâm, hogy kétlen hogy forgásra tdnám beszélni igy kezdöként.
Azt találtam ki , hogy ma beszerzek az lm7812 elé 1-2 nagyobb feszüptségszabályzót igy mem 1 fog megsülni hanem "osztoznak".
A ventilàtort 14-15 voltal szeretném meghajtani (ha elhalálozik az se baj van van cseredarab).
Az állorészröl eltávolitom az lm 371 et ugy se lehet vele szabályozni semmit kv 1v amit tudok állitani vele de felesleges szerintem . Probapenelen jol müködött, de az ora paneljén nem.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
lm 317 akart lenni
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Teljesen értelmetlen a PC ventilátor tápfeszültségével vesződni nem lesz jobb a kijelzésed amit nyerhet a feszültség növelésével alig jelent valamit
Videófej motor bekötése nem nagy művészet ha sikerült az órát összerakni akkor a fejmotor bekötése sem jelenthet gondot. A motor paneljén van kondi ? "van" (+) (-) hová van vezetve ? az a betáp (12V) 100K ellenállás a pozitívról megpróbálni az összes többi bemenetet és már megy is !
(#) m_ix hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
278r12
out 2A
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Config values are correct.
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Szia!
Sikerült "normàlis" tápot biztosítani az orának. lm317-el beálítottam a feszt. Ez a videofej motor nekem kicsit ködös régi vhs motorjára gondoljak? Mert nézegettem a hdd motort, de az a 3 fázisú.
(#) m_ix hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
не все двигатели 3х фазные

nem minden 3-fázisú motorok

not all 3-phase motors
(#) tibapu válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Szia!
A régebbi hozzászolások között találsz videofej motor,capstan motor,hdd motor-ról infókat.Nekem kettő használaton kívüli fej motorom van.Inkább képet küldök a bekötésükről.Talán úgy egyszerűbb lessz.A második motorhoz még plusz ellenálás sem kell.
(#) Mircsof válasza tibapu hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„A régebbi hozzászolások között találsz videofej motor,capstan motor,hdd motor-ról infókat”

Akkor majd átolvasom még jobban a fórumot (cirka 318 oldal ).

A te motorodon ha jól látom rajta van a vezérlő ic. Így gondolom, hogy csak táppal kelet ellátni. Nekem viszont csak hdd motorom van ahol a vezérlés rajtavan a nagy böszme elektronikán . De lehet rosszul értelmezek valamit.
(#) m_ix hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
http://cxem.net/remont/remont39-3_big.gif

BA6414FS MCD001A

2 power
+12 driver
+5 logic
FG - resistor
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Teljesen rosszul érted. Mert kevered a videomagnó lejátszó-felvevőfej motort a HDD motorral
A hdd motor jó lenne ha lehetne kapni hozzá való meghajtó IC-t (Még nem találtam) Ha valaki tudja hol lehet szerezni ossza meg velem-velünk a hely címét!
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szia!
Igaza lehet "Mircsof"-nak.Olyan videofej motor létezik,ha haza érek küldök rólla képet.HDD motor meghajtó létezik.Igaz,hogy nagyon pici és hütő ventillátor meghajtásra ajánlják.

MTD6501c.pdf
    
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
már jó !! Ha ventilátor motor meghajtásra javasolják A propeller óra is "csak" egy ventilátor amire ledeket szereltünk . Én azért megpróbálnám hátha sikerül "szóra" bírni a HDD motort hogy az óra rotorját pörgesse
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Szia!
Nekem ez az orám avval működik.Egy HDD-ből kiszerelt BLDC motorral amit MTD6501c-s meghjtó hajt,ill vezérel.Csak 5V-ról kissé nehézkesen indul.

DSC00882.JPG
    
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Miért 5V? Az Ic adattáblán mintha 14V lenne. Hol lehet kapni?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Itt
Következő: »»   317 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem