Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   316 / 489
(#) garikmogilev hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Analog time display function does not work too because of chip real-time?
(#) Hp41C válasza garikmogilev hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Please give the type of used controller, the correct version of the program and the content of key.asm file used.
(#) garikmogilev hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Version programm 2.39, nothing edited. Controller PIC16f628a. Remote RC-5 in PIC16f628a. Do not work keys version 36-39, file keys.asm use for all version firmware. All keys work in versions 35 and down.

keys628.asm
    
(#) Hp41C válasza garikmogilev hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Version 39 and up have a possibility to use tham on clocks with vertically arranged leds, but on a such a clock the analog functions could not be shown. That is while thay are disabled by default.
  1. #define VerticalLEDs    ; un-comment this line if leds are arranged vertical to rotation RB7 on top

Locate the line in the source and comment it out...
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) garikmogilev hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Line uncommented if commenting, it does not work anything. As I understand from the 36 version is made for vertical display. Probably something else you want to edit, but I have not found.
(#) m_ix hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Ранее несколько страниц назад справшивал о прошивках на сам пропеллер.
И желательно на английском а не на венгерском языке.

Earlier, a few pages back about spravshival firmware on himself propeller.
And preferably in English and not in the Hungarian language.

Korábban, néhány oldalt vissza kb spravshival firmware magára propeller.
És lehetőleg angol, és nem a magyar nyelv.

http://photos.streamphoto.ru/8/4/9/c84a2024d218c272b965f0912c94b948.jpg
pic18F886
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
In what aspect need You an english version?
The message id Demo or Scrolling Text mode can be changed by reprogramming the data EEProm of the controller. The character encoding is ASCII for characters form (0x20) space to (0x7F). The format of the date can be changed by IR command: (cc)yy-mm-dd or dd-mm-(cc)yy can be used (cc is century). No more language specific messages used.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) m_ix hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
В целом всё и всю работу пропеллера не видел, кроме как фотографии на форуме forum.
К сожалению у меня нет ни каких прошивок на пропеллер а только на базы имеются.
Программным языком я не владею.

In general, all the work and did not see the propeller, except as the photos on display forum.
Unfortunately I do not have any firmware on the propeller and are available only on the base.
Programming language I do not speak.

Általában, minden munkát, és nem látja a propeller, kivéve a képeket a kijelzőn.
Sajnos nincs firmware a propeller, és csak az alap.
Programozási nyelvet nem beszélek.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) Arsenic hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Hi. I solved all my issues. The problem was the pic of the power supply, now I have some other issues:
The clock delayed one second every 10 days.
It seems that is not enough power because of a bad wound design (primary on rotor: 170 windings of 0.3mm wire and secondary on stator 120 windings of 0.4mm wire). Is that ok?

The delay issue can be solved by adding the PCF8583 and a 32,768Khz Quartz Xtal.

The outer led's turns off slowly on a few seconds after start the clock.
(#) Arsenic válasza Arsenic hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Another thing is that the RC5_16 (NOT THE RC5X) is working perfect, except by two buttons. When I push e.g. "increase minutes" button, the minutes increase by 5 units instead only one. I think that this is because the ir-led is keeping on too much. Any suggestion?
(#) Arsenic válasza Arsenic hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
The last question for now (I promise): Can I use a Ds1307 instead of a PCF8583?
(#) Hp41C válasza Arsenic hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
The fequency of main oscillator could be trimmed by changing the values of capacitros at the cristal. The accuracy can be inproved using RTC in the circuit. It can be used for keeping the time during power down periods. All kind of RTC can be used but the program was written to handle only PCF8583. To use a different RTC (DS1307, MCP794xxx) the program has to be modified.
(#) Hp41C válasza garikmogilev hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
I found a bug in the rotor program supporting vertical led arrangement, version 2.36 and up.
They work well in clocks with vertical display but analog mode not working on horizontal clocks.
There is no additional features for horizontal clocks in these version. So You can use the 2.35 version.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia
Eltávolítottam a primer tekercset rákötöttem 1 12V-os izzót működött 11,1V lehetett mérni a tekercs helyén. Gondolom akkor ez kizárja az állórész hibáját?
Zéner diódáról csatolok 2 képet, sajnos én nem tudom eldönteni hogy hibás-e.
Immár harmadjára tekertem újra az álló és a forgórészt is kétlem, hogy a tekercsekkel lenne a baj.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia! A tekercseket is kösd rá és a szofita izzót a szekunder tekercs kivezetéseire kösd rá úgy kell neki világítani kb fél fénnyel.A zenert diódavizsgáló állásban mérd egyik irányban a nyitófeszültséget kell,hogy mutasson (500-700 közt) másik irányba meg szakadást.Labortáppal lehet ellenőrizni a zener nyitófeszültséget is letekert áramkorláttal növeled a feszültséget és ahol kinyit akkora a dióda zenerfeszültsége.Ha összeszerelt állapotban van a dióda két lába közt 12-15 Voltnak kell lenni a dióda feszültségétől függően.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia
Érdekes fordulat történt. Rákötöttem 1 másik tápra és működik. A mostani táp 20V-ot ad neki, viszont a kijelzett kép ugrál kicsit kb 2cm jobbra balra (a régi 12v Pc táp volt). Mi lehetne a megoldás a kép ugrálására?
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Offset hiba! Ha fototranzisztor akkor alkoholos filcel pamacsold be oldalról a fototranyót ne kapjon fars fényt. Ha hall szenzor a mágnessel kell játszani esetleg cserélni,vagy forgatni még megfelelő az offset.
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
A tápot hozd rendbe nézd nem e nagyon melegszik a fet,20V az a pc ventinek igen sok így állítsd be a feszültséget mi rákerül! Nem lehet a fordulat volt esetleg kevés előtte? ezeket vizsgáld ki!
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Szia
A fet meleg, de szerintem a borda amin rajta van + a rotor forgásától keletkező légáram lehűti annyira, hogy ne főjön meg.
Az gondolat, hogy fars fényt kap sajnos nem jött be. Mellékelek 1 videót látszódik rajta, hogy a Pc tápról tökéletesen megy. Viszont ha rákötöm 1 trafora ami egyenirányitva van 11V ra akkor minden megbolondul.
Sorba kötöttem 1 2200uf (25v) kondit ami ugyan megoldotta azt a problémát, hogy hol van kép hol nincs, de továbbra is elmozdul jobbra balra (bár kicsit kevésbé).
Biztos vagyok benne, hogy a táplálásával van a gond.
Video: http://data.hu/get/7389961/video-2014-02-05-23-40-45.mp4
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Lehetséges,hogy nagyon ingadozik a tápfeszültség a rotoron és ezért is ugrál de lehet az is,hogy a motor megy "rángatózva" és azt próbálja az offset korrigálni.
(#) m_ix hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Может есть у кого то полное видео все работы пропеллера и того что он может.
Пока у меня нет прошивок на этот пропеллер.
По этому я не устанавливаю pic16f886

Maybe there is someone full video of all the propeller and the fact that he can.
While I do not have drivers for this propeller.
By this I do not set pic16f886

Lehet, hogy van valaki a teljes videót minden propeller és az a tény, hogy ő tud.
Bár én nem illesztőprogramokat ezt propeller.
Ezzel nem állítok pic16f886

http://photos.streamphoto.ru/8/4/9/c84a2024d218c272b965f0912c94b948.jpg
http://photos.streamphoto.ru/b/b/0/1894ead1055eaa773ded38630727a0bb.jpg
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
szia
Mekkora az a trafó ?? képes leadni azt a teljesítményt ami kell? Szerintem alul van méretezve.
A motor fordulatszámán is látszik hogy a trafóról sokkal lassabban forog. Tegyél csak alá egy rendes trafót ami legalább 3A képes leadni és hidd el jó lessz
Én is eljátszottam az első órámmal hasonló játékot. Labor tápról ment trafóról nem tetem alá egy 18V-os trafót és máris jó volt
A rotor kiegyensúlyozását sem ártana megcsinálni szerintem azért is rángathat
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2014
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Nézem a képet és nem értem !! Mit nézel a szofita izzóval ?? Ott biztosan kell világítania odáig "Dróton" jut el az áram. A rotoron mérd a feszültséget ne a bázison!
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Szia!
Azt a bizonyos rángatózást jól kezeli az óra, ha stabil az áram akkor szépen egy helyben tartja a képet.
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Üdv
Igen a trafó képes leadni ami az órának kell. De szöget ütött a fejemben amit írtál és szétbontottam a trafót is. Mind kiderült a kondenzátor benne elhalálozott. Csere után tökéletesen megy nem ugrál a kép! Elhatároztam, hogy ráncba szedem az elektronikát, majd rakok fel képet a végső képről.
Köszönöm a segítséget mindenkinek!!
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Szia
Érdekes dolgok vannak nálad. Trafóba Kondi ?? Nem tudom de nekem nincs kondi a trafóba. Van 12V-os tápom per pillanat az táplálja az órámat egyen árammal (12V 3A) egy régi laptop tápja.
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Szia
A akkor pontosítok. Nem magában a trafoban van a kondi hanem a trafo dobozában,házában, tokjában, tartójában. De gondolom erre már te is rájöttèl. Ettöl függetlenül bocs a rossz megfogalmazásért..
(#) geri12 hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziaztok!

Több mint 5 év után én is rászántam magam egy ilyen óra megépítésére. Jelenleg ott tartok hogy megcsináltam a paneleket, a távirányítót és a bázist össze is raktam. Ventillátor lapátjai levágva, a 3db furat pontosan kifúrva. Hátra van még a tekercselés, és a propeller panel összerakása. De még mielött ezeket elkezdtem volna a bázist és a távot ki akartam próbálni. Na és most jön a lényeg, ezért írtam közétek. Bázis-táv teszt. PIC nélkül a szabályzó ic természetesen elindul, szabályozható a venti fordulata a potival. PIC foglalatba bele, felprogramozva 1,04-es base verzióval. Nem indul a motor csak bekapcsoláskor egy pillanatra. Ez rendben is van, mert nyilván az on/off láb aktív lett a szabályzó ic-n. Távról akarnám indítani, hogy elindul-e a motor, semmi. Próbáltam gyári philips rc5-ös távval is. Annál sem akar egyik gombra sem elindulni. Pedig a bázisnak el kéne indulnia propeller panel nélkül is. Még esetleg annyit hogy nincs benne még az index led a bázis áramkörben, de az meg csak a propeller panel elkészülte után lenne szükséges. Vevő tsop4836, szintén 36khz-es, csak a lábkiosztás más mint a 17XX-nél. Most tartok ott hogy szkoppal meg kéne néznem meg kapja-e a PIC a jelet az infra vevőtől. Csak elötte gondoltam beírok ide, mert per pillanat nincs több ötletem, és ennek a lelkivilaga új még nekem.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2014
(#) geri12 válasza geri12 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Infra jó volt, égettem a picbe egy másik "base" tartalmat. Szintén 1.04-nek volt jelőlve, de a hex mérete picivel nagyobb volt. Elsőre jó is lett, mert bekapcsoláskor alapból elindul a motor, és a stby gombal ki is tudom kapcsolni. Jövőhéten megcsinálom a tekercselést és a propeller panelt. Majd küldök egy "belépő" képet a kész darabról
(#) Hp41C válasza geri12 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Mi a két hex közötti különbség? Az óra címe, a parancsok kódolása? Netán a címdekódolás tiltva van az egyikben?
Következő: »»   316 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem