Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1141 / 1679
(#) Bakman válasza janimester hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Az egyenirányító híd kicsit trükkös, de jó.
(#) szili83 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Annak látszik.
De az melegedni fog szerintem. Nekem 3A-re már kell a hűtés.
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Hát ez nem semmi.
A panelek rögzítését, hogy oldod meg?
(#) Bakman válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Idézet:
„Hogy az áramkör mit csinál azt nagyon hosszú lenne elmesélni meg igazából nem is fontos.”

... és nem is igazán tudom.

Elnézést, ezt nem bírtam ki.


A panelek gyártását mennyiért vállalták el (NYÁK készítés + beültetés)?
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Úgy ahogy a képen látszik. Van egy nagy hosszú panel amin van 36db hüvelysor, a panelok egyik szélén pedig a hozzá tartozó tüskesorok. Elég masszív, nem jönnek ki.
(#) elektroncso hozzászólása Feb 8, 2014 / 1
 
Sziasztok, elkészültem a rádiós kísérletekhez a hangszóróval. Nem a világ szépe, de nekem tetszik. Direkt ilyen régies hatást akartam kelteni. A kábel bevonata cipőfűző, az ötlet Bari fórom társunk fa egere adta.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
De kell neki, mert klassz lett.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) mraulajos hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Hali!
A melékelt képek alapján készítettem, igaz már régebben, saját célra és barátaimnak ebből a csepptöltőből pár darabot, gondoltam megosztom. Van egy 24Vos módosítás is, amit magától a szerzőtől kaptam. Bizonyos alkatrészek más, nagyobb teljesítményűek. Nekünk nagyon bevált.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) lajos1969 válasza janimester hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Szia!
Én is most lettem vele kész!!
Kifogástalanul működik, köszönet az "alkotóknak"!!!
(#) vladcepes hozzászólása Feb 9, 2014 / 2
 
Sziasztok!
Csináltam egy kondenzátor mérőt. Elméletileg 50µF-ig mér-egyenlőre csak 20µF-ig próbáltam de elég pontosan mér.
Csináltam hozzá egy kínai kanalat is az SMD-hez,igaz azt csak úgy összedobtam,de majd kitalálok rá valami mást.
(#) Buvarruha válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Jó az a csipesz, respekt. Látom kreatív vagy
(#) Mybuster válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Ötletes
(#) vladcepes hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Köszönöm! Remélem jó is lesz!
(#) Izeg. válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Cipöfűző anyukám! Miòta keresek valamit amivel hasonlòan lehet bevonni a kábelt. Az ötletet azt hiszem el is tulajdonítom
(#) gkari válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Nem csak a cipőpertli jó, bármely kőrszövött kötélből kihúzni a belsejét, tetszőleges hosszú lehet.
(#) accaboj hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Invertáló gainclone LM4780, bemeneti buffer LME49710HA, DC servo LF412, stabil fesz a műveleti erősítőknek LT317A/337A, 8db diófa (képen nincs).
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014

lm4780.jpg
    
(#) Zenner hozzászólása Feb 11, 2014 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy full csöves gitárerősítőt, ezt szeretném megmutatni Nektek. Ugyan még nincs teljesen kész, a feliratozás, a keret és az elejéről a rács még hiányzik. Ha az is meglesz akkor majd teszek fel képet arról is

A kimenőt és a hálózatit is én tekertem. Van benne effekt loop, és 4-8-16Ohm-os hangfalat lehet rákötni. Én nagyon megvagyok vele elégedve.

Egyébként ez egy Soldano Atomic előfok, megfejelve egy ENGL 625-ös erősítő loopjával. A végcső EL84, de ki lesz cserélve 6P14P-re. Az előfok csövek 6N2P-k. Igazi high-gain szerkezet, nagyon tiszta hangot nem is lehet kicsalni belőle, de nem is arra készült
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) llaczo válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Nagyon tetszik a tápod. Én is most barkácsolok egyet, de már túl van bonyolítva. Ez itt egy egyszerű letisztult, áttekinthető kivitel és minden ott van ami kell.
És nem utolsó sorban profi munka. Gratula
(#) lajos1969 válasza llaczo hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Köszi!
(#) lukacsp válasza Zenner hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Hi! Korrekt kivitelezés, ügyes vagy.
Ha egy erősítőből nem lehetséges torzítatlan hangzást kihozni, az számomra elég furcsa, de sosem törekedtem rá, hogy megértsem a "gitárosokat" (van néhány a baráti körömben). Csak elfogadom a nézeteiket, így jó ez mindkét oldalról
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
(#) Zenner válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Köszönöm

Azért nincs rajta kristálytiszta hang(persze lehetne, de ahhoz a gitáron is le kell tekerni a hangerőt. Nálam pedig nincs ilyen, mert kikötve erőteljesebb a hangzás), mert nem játszom olyat, ahova az kellene. Sőt, ami azt illeti standard E hangolásban is talán az előző gazdájánál volt utoljára a gitárom(cirka 2 éve)
(#) Vales válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szép Munka, Gyönyörűek!
(#) Vales válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Üdv, Szép Munka!
A banándugó-aljzatok kifejezetten helyesek.
(#) Abukodonozo válasza Zenner hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szia! Szép munka, gratulálok! A szigetelés nélküli vezetékek nem veszélyesek?
Én egy Epiphone Valve Junior klónt építettem, ami szintén nem a nagy headroomjáról híres, nekem segített a katódellenállások csereberélése.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
(#) lobbooo válasza Vales hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) Zenner válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szia! Köszönöm szépen

Az egyetlen szigetelés nélküli vezeték a fűtésközepelés testre menő ága, de azóta már az is bekerült a sasszéba.
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Gyönyörű, igazi Doncso-minőség !
(#) ha6qt válasza Zenner hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szép cucc, én is csináltam ilyet. Kár azokért az epokites (?) kondikért.
(#) Zenner válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Köszönöm!
Az nem epokit, hanem ragasztó maradvány, sajnso voltam olyan idióta, hogy bele kezdtem valamibe és a tápegység építésénél meg is álltam. Soha nem voltak ez előtt használva, bár a külseje sajnos nem ezt mutatja
Következő: »»   1141 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem